Jump to content

Въпрос за валове 2.5 ТДИ АКЕ


Recommended Posts

разпилял съм вдигателя за смяна на кобилици и повдигачи но незнам дали валовете стават още за каране или да сменям и тях .снимал съм местата където не ми харесват да изкажете мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ще видя утре дали ги предлагат някъде по магазините,как се сменят тея пулове,лесно ли става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ами кубилици и повдигачи на Ина с отстъпката 660 оригинален казан за антифриз 50 лв гарнитури плюс семеринги за двата вала и капачка на левия капак зад вала 70 лв масло 170 лв 6л предни дискови с феродо на Ате към 400-500 мисля че бяха не съм ги поръчвал още нз точна цена.алтернатора го пращам да се прави всичко 80 лв ще ми вземе и май остана маслата по деферинциалите там нз кфи пари е но мисля не е скъпо.някъде към 1500 ще.гледам да се вместя ако не излезе нещо друго а то винаги излиза на тея баби.отделно от тоя ремонт махане на катализатор след турбото и един лек чип и пращане на фаровете ми при герака за пълно рециклиране

Редактирано от Jordan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега gibonass, мисля, че грешиш пуловете ( тарелки) не се намират под повдигачите а са между кобилицата и клапана ( кобиличката натиска пулчето а не директно клапана) и когато някоя кобилица падне, има вероятност да падне и пулчето. Ако стоят под повдигачите, не мисля че могат да паднат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тарелките ги знам но няма на марката която съм взел останалите неща ,а отдруга нз дали ще станат.ако не ги сменя проблем ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех тарелки АЕ повдигачи INA и кобилици Колбеншмид, за сега всичко е ОК. Не мисля, че е проблем частите да са от различни производители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тарелки имам в жабката си, изпаднали от картера при една смяна на маслото :D Те държат кобилицата и клапана заедно. Слагай каквито намериш. Но според мен валовете ти не са в най-доброто състояние (виж надраното). Ще карат още, но не се знае колко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега gibonass, мисля, че грешиш пуловете ( тарелки) не се намират под повдигачите а са между кобилицата и клапана ( кобиличката натиска пулчето а не директно клапана) и когато някоя кобилица падне, има вероятност да падне и пулчето. Ако стоят под повдигачите, не мисля че могат да паднат.

Колега gibonass, мисля, че грешиш пуловете ( тарелки) не се намират под повдигачите а са между кобилицата и клапана ( кобиличката натиска пулчето а не директно клапана) и когато някоя кобилица падне, има вероятност да падне и пулчето. Ако стоят под повдигачите, не мисля че могат да паднат.

Така е, моя грешка. Иначе към солегата пуснал темата, в ибей можу да намериш пълен комплект валове, кобилици, повдигачи и пулове за около 1100-1200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валовете са тръгнали, но по-мое (не експертно) мнение могат да карат още. Всъщност този мотор е голямо куче, защото с наработка по гърбиците и една-две паднали кобилици пак си работи. Е, започва да харчи повече, да не върви колкото трябва, но си работи.

 

Някой наясно ли е предлагат ли се тук валове Колбеншмидт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемливо е като цена.

Питам за Колбеншмидт, защото от това което съм чел тук-там, са може би най-качествения афтърмаркет конкретно що се касае за валове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз като го отворих моя омах 7 паднали кубилици хахаха и пак работеше.има валове на колбеншмит вчера ги гледах даже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз като го отворих моя омах 7 паднали кубилици хахаха и пак работеше.има валове на колбеншмит вчера ги гледах даже

:huh:  такова нещо не бях чувал.

 

А какви бяха симптомите, защо се реши да свяляш капаците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен при четири паднали кобилици се чуваше думкане от кутията на въздушния филтър но колата вървеше перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене се чуваше все едно има.четални лешници хахаха.реших да го птворя да го сменя знаех че има паднала 1 кобилици ма за 7 даже не си помислях.имам една паднала тарелка другите са си по местата ... ма ги смених и така както се казва продължаваме напред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...