Jump to content

Грешка-спирачки


MartinD1

Recommended Posts

Колеги имам една грешка която ми я изписва на фис-а, накладките са сменени преди 2000км с датчици са, след смяната изтрихме грешката, и след 200км пак, ходим трием няма кабелите уж са наред ама май не са ?! 
Някакви идей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един маловажен въпрос:

Наясно ли сте какъв проблем точно индицира сигнала на дисплея, какъв символ свети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,не е третия стоп с случая при него изписва Brake light за това попитах . Провери си буксите на накладките дали са ок ,ако видимо са тогава ги отвори и направи мост между двете крачета на буксата отиваща към двигателя и виш дали индикацията ще изчезне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мъка ми е не съм от тея дето обичат да се цапат ама и майсторчетата не могат  да го оправят ....кой букси са точно те утре ще смъкна колелата  и ще пръскам с вд то като освободител хаха

Редактирано от MartinD1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехеее предните са добре,задните не....ся ко да още 200лв за дискове ей тая грешка поп. си изгасваше не вярвам там да е проблема.....

Редактирано от MartinD1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми свети тази индикация.Сменихме задни накладки и дискове в сервиз,но не можаха да загасят тъпата лампа дето ми свети:)Казах ,че са изолирали датчиците да не свети,но не се получи.Покарах малко,когато я загася вечер-на сутринта тази лампа не свети.Покарам малко и светва пак заедно със гаден звуков сигнал.Педала на спирачките така и не се оправи на 2 напомпване става твърд,а на първо слиза почти до долу-спира колата ,но не както трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми свети тази индикация.Сменихме задни накладки и дискове в сервиз,но не можаха да загасят тъпата лампа дето ми свети:)Казах ,че са изолирали датчиците да не свети,но не се получи.Покарах малко,когато я загася вечер-на сутринта тази лампа не свети.Покарам малко и светва пак заедно със гаден звуков сигнал.Педала на спирачките така и не се оправи на 2 напомпване става твърд,а на първо слиза почти до долу-спира колата ,но не както трябва...

Това слизане до доло е от въздух в системата. Иска обезвъздулаване. При повторното натискане става твърд колкото преди е бил или повече. Ако е повече от преди идва от серво усилувателя, губи се някаде вакума.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвахме, не стана резнахме кабелите и вързахме кабелите един за друг да угасне лампата но уви..... от куде мога да си закупя такива нови датчици и евентуално къде на горе по веригата да търся тая грешка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и от двете страни ли?

Може нагоре по веригата да има прекъсване. Има вариант да се прекодира фис-а така, че дане търси този датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от двете страни ги резнахме и ги изолирахме, как става това прекодиране с фис-а?!?!?! това е аз усещам като дойде времето за смяна, тоя бордови за нищо не става, май само дразни  :stupid:  Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не да ги изолирате, а да заголите кабелите и да ги омотаете, след което да ги запоите. Прекодирането на Фис-а става с VCDS. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...