Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Газовата уредба

• Моля влезте във форума за да отговорите
26 отговора в тази тема

#1 carrera4

carrera4

User

• Members
  • 86 Мнения:
  • Kaра:Zafira OPC

Публикувано 30 март 2007 - 21:45

Колеги, намислил съм да слагам газова уредба(утре - събота). Дайте някакво мнение за намерението. Двигателя ми е 2.0 АБК 115 коня ел. инжекцион.
Всъщност заслужава ли си? Колата добре ли върви с газ? Създава ли проблеми? Все пак цената на газ-та е два пъти по-ниска от тази на бензина. Знам ли. Кажете нещо по въпроса.

#2 akulata

akulata

като закъснея,не бързам...

• Members
  • 5885 Мнения:
  • Kaра:audi 80 JN

Публикувано 30 март 2007 - 22:02

пак зависи кой ще ти я слага и т.н. (тука по компетентните да се изкажат) но според мен-твърдо не,се пак колата излиза от завода на бензин,ако е трябвало инженерите са щели да я направят на газ :unsure: и се пак на газ си е доста доста по евтино и зависи ако си с нея всеки ден и изминаваш мн км това е алтернатива,а иначе ако я караш по рядко няма смисъл според мен :banned:

#3 Lion_Heart

Lion_Heart

User

• Members
  • 2730 Мнения:
  • Kaра:мел!

Публикувано 30 март 2007 - 22:11

Дали си заслужава-самичък прецени възоснова на километрите които мислиш да навъртиш и за колко време.Що се отнася до самата газова-Lovato или BRC.Внимаваи къде я слагат-това е изключително важно и до голяма степен предопределя работата на колата и бъдещите,макар и дребни проблеми-сърдечно ти желая да нямаш никакви!!!Единственото за което се сеща е може би по-нестабилна работа на празен ход-на газ ще ти харчи с около 2 литра повече от на бензин.Важно е какво ще правят с помпата-ще я изключват ли или не и как ще ''лъжат''инжекцията,ми това е успех и пиши как е станало после :unsure:

Редактиран от Lion_Heart, 30 март 2007 - 22:12.

#4 fotovideo

fotovideo

User

• Members
  • 18 Мнения:
  • Kaра:Audi ABK

Публикувано 20 април 2007 - 20:02

Колега как е газовата уредба....пиши че и аз съм пред тази дилема

#5 Lube

Lube

plumber and playboy

• Members
  • 5071 Мнения:
  • Kaра:C5 2.8 quattro

Публикувано 20 април 2007 - 20:27

Вчера на същия мотор сложих газ с ламбда контрол и ТАП.
Ами какво да ти кажа ако си мъж, ама истински мъж карай на бензин.
Истината е че колата се спъва най-вече при високите обороти и като тръгнеш да изпреварваш вместо да рече фиууу и да подмине, прави оп оп оп оп оп и чак тогава...
Па като си пусна и климатика не се наемам...
Ако имаш парички слагай г.инжекцион и дюзичките да му мислят...

#6 ИСО

ИСО

I ❤ ⒽⓄⓊⓈⒺ ♪ ♩ ♫ ♬

• Members
  • 11738 Мнения:
  • Kaра:КрАЗ255/q™

Публикувано 21 април 2007 - 02:04

Истината е че колата се спъва най-вече при високите обороти и като тръгнеш да изпреварваш вместо да рече фиууу и да подмине, прави оп оп оп оп оп и чак тогава...

Е за тва,тъкмо се навия да сложа газ и .... хоп ...горния цитат :clown:

#7 bojo06

bojo06

User

• Members
  • 662 Мнения:
  • Kaра: Audi В3, Vectra DTI

Публикувано 21 април 2007 - 07:30

Вчера на същия мотор сложих газ с ламбда контрол и ТАП.
Ами какво да ти кажа ако си мъж, ама истински мъж карай на бензин.
Ако имаш парички слагай г.инжекцион и дюзичките да му мислят...

Б.....х ма.у ние с газовите уредби не сме били мъже :clown:
. Слагай газ и на "мъжете" им показвай среден пръст. "Мъжете" слагат газова уредба и на автомобили на 1-2 год. Та ние тия 10 и нагоре годишни автомобили ги глезиме с бензин :clown:

#8 martinich

martinich

User

• Members
  • 19399 Мнения:
  • Interests:авди,мавди, клавди
  • Kaра:гьоз

Публикувано 21 април 2007 - 07:35

Ако си мъж и имаш малко повече средства слагай газов инжекцион. Мощността няма да се загуби и разхода ще се повиши незначително.

#9 carrera4

carrera4

User

• Members
  • 86 Мнения:
  • Kaра:Zafira OPC

Публикувано 21 април 2007 - 08:55

Па за сега съм резервиран към варианта с обикновената АГУ. За ГИ не се мисли, не си заслужава инвестицията. Ще жулиме на бензин от 2 лева и докъдето изкарам :clown:. Мерси за акъла. Успех :clown:

#10 martinich

martinich

User

• Members
  • 19399 Мнения:
  • Interests:авди,мавди, клавди
  • Kaра:гьоз

Публикувано 21 април 2007 - 09:01

11 литра бензин х 1,85 лв/л = 20.35 лв/ 100 км
12 литра газ х 0.91 лв/л = 10.92 лв/100 км
Ти си смятай дали си на сметка или не.

#11 moniglow

moniglow

User

• Members
  • 68 Мнения:
  • Kaра:B4 Avant ABK

Публикувано 21 април 2007 - 11:07

B-4 Avant 2.0ABK-Обикновена АГУ/даже и без ламбда емулатор/ и си върви перфектно,е както каза колегата Lube на високи обороти се спъва/при мен към 5000-това зависи от едни врътки и може да се променя ако решиш/,ама и разхода не е много голям.
Като подкараш на газ след няколко дни спираш да жалиш за вървежа/защото разликата е минимална-напр.10-15%и вече не ти прави впечатление/ и влизаш в бензиностанциите с радост!!!!
Цитат: 11 литра бензин х 1,85 лв/л = 20.35 лв/ 100 км

За три години е гърмяла по-малко и от пръстите на едната ръка и то единствено при преминаване от бензин на газ .
Ако настройката е добра - няма такива -
"като тръгнеш да изпреварваш вместо да рече фиууу и да подмине, прави оп оп оп оп оп и чак тогава... Па като си пусна и климатика не се наемам..."
Аз само казвам как е при мен. Ти си решаваш.

#12 Lube

Lube

plumber and playboy

• Members
  • 5071 Мнения:

Публикувано 21 април 2007 - 22:06

Б.....х ма.у ние с газовите уредби не сме били мъже :bia:
. Слагай газ и на "мъжете" им показвай среден пръст. "Мъжете" слагат газова уредба и на автомобили на 1-2 год. Та ние тия 10 и нагоре годишни автомобили ги глезиме с бензин :bia:

колега :clown: май съм пропуснал след въпросното изречение да сложа една ехидна усмивчица :) ...
Мъжете се познават не по вида на горивото..., а по количеството :huh: :bia:
Еб..л съм му лелята на бензинеца :clown: :clown: ! :D

#13 SpeedyMan

SpeedyMan

Мега луд BMW и AUDI РАСИСТ!!!

• Members
  • 10268 Мнения:
  • Interests:Много са..
  • Kaра:German cars

Публикувано 21 април 2007 - 22:16

Абе нищо не се спъва, няма никакви проблеми с газта, колата ми върви както на бензин! Много съм доволен, газовата ми излезе 550 лв. всичкото.
Колата върви до 6000 оборота както на бензин, повече не съм я и натискал :clown:
За разхода - 8 лв малко над 100 км. извън града със 110 км/ч

#14 mmaxx

mmaxx

User

• Members
  • 910 Мнения:
  • Kaра:audi coupe 2,0 16V

Публикувано 22 април 2007 - 11:32

11 литра бензин х 1,85 лв/л = 20.35 лв/ 100 км
Ти си смятай дали си на сметка или не.

А дебитомоерите как вървят :clown: :clown:
При тея двигатели газ бива , ама на моя двигател например (2,0 16-ка 6А) това е равносилно на бавна и мъчителна смърт на двигателя :huh: .Щом даже в Бош сервиз ми казаха и през ум да не ми минава да я наказвам така колата... :clown:
Иначе като цяло мнението ми за газта на други двигатели е положително.Наистина е малко по-спъната колата ама все пак тея коли са за каране , а не за състезания.Едно приятелче има крайслер вояджер 2,0 бензин и е със газов инжекцион... На газ върви повече от прилично... :bia: Почти няма разлика с вървежа на бензин

#15 vasilbonev

vasilbonev

User

• Members
  • 93 Мнения:
  • Kaра:А6, 2.6+

Публикувано 22 април 2007 - 13:57

Имам същата кола, абк 2е, карам на газ от 5 г. Газовото е обикновено ловато с вакуумен изпарител , обикновена плочка, монтирана непосредствено преди дебитомера. Проблеми не съм имал досега! Колата върви по гладко от на бензин. Мах. скорост на газ по магистрала - 185 км/ч. Разход 12-14 /100 градско, 8,5-10 /100 извънградско.

#16 SpeedyMan

SpeedyMan

Мега луд BMW и AUDI РАСИСТ!!!

• Members
  • 10268 Мнения:
  • Interests:Много са..
  • Kaра:German cars

Публикувано 22 април 2007 - 19:41

Имам същата кола, абк 2е, карам на газ от 5 г. Газовото е обикновено ловато с вакуумен изпарител , обикновена плочка, монтирана непосредствено преди дебитомера. Проблеми не съм имал досега! Колата върви по гладко от на бензин. Мах. скорост на газ по магистрала - 185 км/ч. Разход 12-14 /100 градско, 8,5-10 /100 извънградско.

Моята вдига над 200 на газ, с четири човека и комбито натоварено :hilezh:

#17 Lube

Lube

plumber and playboy

• Members
  • 5071 Мнения:

Публикувано 22 април 2007 - 19:45

само едно уточнение да направим, аз смятам разход на газ, но добавям и 1-1.5л. бензин - мисля че така е по-правилно...
а това дето го казах за мъжете е майтап, и идва оттам че имам един познат който ми вика веднъж - аз съм завършил ВиК и Парно, но не се занимавам с това, т.к. преди 15г. ВиК-то беше оксижени, винторезки, мет. тръби и т.н. - въобще работа за истински мъже... :hilezh: :hilezh:

#18 robobug

robobug

Ауди сноб

• Members
  • 7310 Мнения:
  • Kaра:Lazy man's Car

Публикувано 23 април 2007 - 08:08

[quote А дебитомоерите как вървят :dance: :hilezh:
При тея двигатели газ бива , ама на моя двигател например (2,0 16-ка 6А) това е равносилно на бавна и мъчителна смърт на двигателя ;) .Щом даже в Бош сервиз ми казаха и през ум да не ми минава да я наказвам така колата... :flehan:
Иначе като цяло мнението ми за газта на други двигатели е положително.Наистина е малко по-спъната колата ама все пак тея коли са за каране , а не за състезания.Едно приятелче има крайслер вояджер 2,0 бензин и е със газов инжекцион... На газ върви повече от прилично... :) Почти няма разлика с вървежа на бензин
[/quote]

Колега за 6А двг. няма никакъв проблем на газ. Ако караш много градско и само приказките за проблемня 16V двигател те спират, не се замисляй, а слагай АГУ. Разход в центъра на София около 14-16. Колата ми е 16V quattro с 6А. Разход на бензин, преди АГУ-то 14+.
Спъване има над 4000 оборота, но ако си мъж :flehan: :flehan: ;) пускаш повече газ и тръгва по-добре от бензина :hilezh:

Газаджийте в Павлово отказват да слага АГУ на ACE, но 6А правят веднага. Какво точно е разликата не знам, но резултата е, че 6А се държи добре на газ, а ACE-то има проблеми с оборотите. Някъде четох, че и за това има лек: K-Jetronic емулатор, но подробности не знам

Газов инжекцион на Б4 за мен е оправдано само за 2.6.

#19 fotovideo

fotovideo

User

• Members
  • 18 Мнения:
  • Kaра:Audi ABK

Публикувано 24 април 2007 - 19:40

За и против има при всяка дискусия...карам на газ от 10 години и си ме кефи.Проблема е че в новата ми играчка няма газова уредба и не знам къде да си сложа.Става дума за за АБК 2.0 115 и за обикновена,не газов инжекцион.Ако някой може да ме посъветва :huh: ,може и на лични за да не е реклама

#20 Lube

Lube

plumber and playboy

• Members
  • 5071 Мнения:

Публикувано 24 април 2007 - 21:19

Абе нищо не се спъва, няма никакви проблеми с газта, колата ми върви както на бензин! Много съм доволен, газовата ми излезе 550 лв. всичкото.
Колата върви до 6000 оборота както на бензин, повече не съм я и натискал :huh:

няма как да не спъва колега, при обикновената газова след като газта идва през въздушния филтър, един вид ебаваш пълния инжекцион заедно с 4-те му дюзи ит.н. и му пускаш газ отдругаде. няма как да реагира като на бензин - правих си проби колата има разлика във вървежа...
не казвам че не върви, още повече че аз имам и ламбда контрол което е + за вървежа..., и въпреки това!?!?!
Днес един с фиеста се пробва от летящ старт (аз бях спрял на сфетофара)да ме задмине и да застане пред мен... изядох я колата, ама не се оставих :wall:

Редактиран от Lube, 24 април 2007 - 21:21.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg