Към съдържанието

Снимка
* * * * * 3 Гласа

Как да си регулираме сами дебитомера след гърмеж от АГУ

• Моля влезте във форума за да отговорите
82 отговора в тази тема

#21 Niki001

Niki001

User

• Members
  • 1132 Мнения:
  • Kaра:Audi quattro85

Публикувано 19 септември 2007 - 16:20

КЕ-Джетроник,К-Джетроник-разлика няма в принципана деиствие
При първия, деференциалното налягане се регулира електронно (за икомомияна гориво).При К-Джетроник е напълно механично. Как става това трябва да знаеш ако не питай щети обясна :hilezh: :flipoff:

#22 kire

kire

User

• Members
  • 73 Мнения:
  • Kaра:audi 100, A6 3.0 TDI

Публикувано 19 септември 2007 - 19:42

Вальо,
Заформи сериозна тема свързана с дебитомера и неговото действие. Поздравления за това и мисля, че мненията са много полезни за решаването на проблемите :hilezh: Посочвам номера на дебитомер и потенциометър, които станаха на двигател AAD: потенциометър 3437224033, дебитомер- 0438121076. Уговорката е, че дебитомера стана съвместно с главата за този дебитомер и колата работи. Не съм сигурен, но този дебитомер може да е и от VW Pasat :flipoff:
С поздрави Кирил.

#23 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:
  • Interests:китайски технологии ...
  • Kaра:A6 4F 3.0Q BBJ

Публикувано 20 септември 2007 - 08:55

КЕ-Джетроник,К-Джетроник-разлика няма в принципана деиствие
При първия, деференциалното налягане се регулира електронно (за икомомияна гориво).При К-Джетроник е напълно механично. Как става това трябва да знаеш ако не питай щети обясна :flipoff: :unsure:

Здравей Niki001,
Значи темата е за KE-Motronic, K-Jetronic е напълно механичния вариант на KE-Motronic, като разликата е в допълнително поставените на дебитомера потенциометър и електрически регулатор на налягането, както и EKU, което да ги управлява, ламбда сонда и още доста неща, които съм описал в темата и не ми се повтарят. Иначе действително както каза, принципа е почти еднакъв с тази разлика, че в KE-Motronic дозирането на горивото е много по-прецизно (заради елктрониката и ламбда сондата) и от там по-добра икономия на гориво. :hilezh:

Здравей Кириле,
Много благодаря за предоставената информация и смятам, че тя ще бъде полезна и на други колеги от форума. Колкото за това дали дебитомера е от Ауди или Фолксваген - няма никакво значение, защото двете коли са VAG. Мисля, че и повечето от възлите по инжекциона на еднаквите типове двигатели са еднакви при двете марки.

Поздрави, Вальо

#24 Niki001

Niki001

User

• Members
  • 1132 Мнения:
  • Kaра:Audi quattro85

Публикувано 21 септември 2007 - 19:36

KE-jetronik е това не е КЕ-motronik.

Обесних какви са разликите м-у двата ижекциона

#25 inchoo

inchoo

User

• Members
  • 33 Мнения:
  • Kaра:Audi 100 2.0 16v

Публикувано 20 октомври 2009 - 16:02

Здравей Вальо.
Би ли обяснил пак как точно да проверя Потенциометъра и Дебитомера дали работят.Имаше друга тема за проверка на потенциометъра,пробвах на средното краче и на маса но не отчете нищо уредчето.Благодаря

#26 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:

Публикувано 20 октомври 2009 - 18:56

Махаш гофрирания маркуч, даваш на контакт и свързваш м/у средно и долно краче мултицета на волтметър, право напрежение (DC) на обхват >5В, БЕЗ да изключваш куплунга на потенциометъра. Това става като махнеш маншончето отзад и директно закачиш сондите през два удължителни проводника мушнати директно в куплунга. След това на ръка много бавно почваш да вдигаш клапата на дебитомера. Волтметъра трябва плавно без скокове и пропуски да вдигне напрежението до около 5В в най-горно положение. Ако е така значи потенциометъра е здрав и работи. Ако обаче не се променя напрежението или се променя със скокове и загуби вероятно потенциометъра се е износил. Ако самия потенциометър е в ред, преглеждаш внимателно гофрирания маркуч за нацепвания и скъсвания и го поставяш обратно, като добре го притягаш със скобите и внимаваш да не извадиш някое маркуче. След това палиш двигателя изчакваш да загрее до 90С и пак включваш мултицета (на същия обхват) м/у средно и долно краче на потенциометъра - трябва да показва 0.5-0.7В на ниски обороти ако е добре регулиран. Ако не е трябва да се регулира. Горе-долу това е. Все пак като сваляш гофрирания маркуч огледай и клапата на дебитомера да не е крива и също така да не е пропаднала надолу и ако трябва я коригирай преди да почнеш замерванията и евентуално реглажа.

#27 genose

genose

User

• Members
  • 86 Мнения:
  • Kaра:audi100/А6 2,0 ААD

Публикувано 28 ноември 2009 - 09:35

Здраввейте,скоро си взех ауди 100-92г
колата е на метан обаче маркуча от изпарителя не влиза както е показано на симката а в една дупка на тялото на филтъра -мисля,че там е бил маркуча за картерни газове - сега той е изваден и като го запуша с пръст оборотите падат с около 100-150 и прави лек вакум-Въпроса ми е има ли значение това за вървене разход и т.н Тоя маркуч да го запуша ли-да не ми извърли маслото -нали е все пак отдушник. Нямям и тихи обороти нито на газ нито на бензин играят от 800 до 1800 -смених моторчето за празен ход не е от него.Има и един тънък маркуч излизащ от маншона под моторчето за прзен ход който е затапен -от смукателния колектор излиза един същия размер който също е затапен трябва ли да ги свържа и каква роля играят
Благодаря

#28 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:

Публикувано 29 ноември 2009 - 17:44

Така е трудно да се ориентира човек по обясненията, но можеш да снимаш въпросния маркуч за да се види, къде е сложен. Другото нещо е, че за да имаш стабилни ниски, дори и при изправно ст. моторче и потенциометър на дебитомера е необходимо инжекциона да не смуче въздух от никъде. С една дума много добре огледай всички маркучи м/у дебитомера и дроселовите клапи за нацепвания, скъсвания, хлабави скоби и т.н. Имай в предвид, че това влияе на работата както на бензин така и на газ ;) .ОПРЕДЕЛЕНО не трябва да има дупки, които да запушваш с пръст ;) . Все пак какъв ти е двигателя - колко кубика, букви на мотора и т.н. :bia:

Редактиран от VBI, 29 ноември 2009 - 17:45.

#29 genose

genose

User

• Members
  • 86 Мнения:

Публикувано 02 декември 2009 - 01:32

Мотора е AAD 2000сс. 115 коня -снимки ще кача -не стана от първия път, ама ще си поиграя
Първото палене сутрин е доста трудно след 5-6 път и на газ и на бензин
Забелязах ,че оборотите както седят на 1000 рязко скачат на 2000 -като изгася и запаля, пак са си 1000.
А при загрял двигател като пусна по инерция рязко падат под 800 (не винаги).А някой път направо угасва
Маншона или въздуховод -не знам как се какзва - между колектора и дебитомера - беше доста скъсан и го лепих, надявам се да изкара докато си намеря здрав

#30 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:

Публикувано 02 декември 2009 - 12:59

...
Маншона или въздуховод -не знам как се какзва - между колектора и дебитомера - беше доста скъсан и го лепих, надявам се да изкара докато си намеря здрав

Това е ключа от бараката :) . Докато не смениш гофрирания маркуч, не очаквай да имаш стабилни ниски обороти и добра работа на двигателя. Започни от там. Това е витално за работата на двигателя - от никъде не трябва да смуче въздух.

#31 koko_plioko

koko_plioko

User

• Members
  • 74 Мнения:
  • Kaра:Millenium Falcon

Публикувано 04 декември 2009 - 14:37

Не съм чел цялата тема, но мисля, че прикачените материали може да са полезни на някого.

http://www.a2resourc...management.html

Поздрави!

Прикачени файлове

#32 RTM

RTM

User

• Members
  • 431 Мнения:
  • Kaра:Audi 100 C4 2.0E AAD

Публикувано 20 април 2011 - 15:26

Тъй като си смених дебитомера се налага малко да регулирам новия. Проблема е, че не мога да разбера какво трябва да пъхна в дупката за да завъртя болта който е на рамото на клапата (дупката м/у отвора за клапата и инжекцията) На стария беше със шестостен 3мм (както е написал колегата), но тука не се получава с никакви шестостени.... някакви идеи какво да търся за да го регулирам?? Кръстати отверки, обикновенни, еврейски звезди ?

#33 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:

Публикувано 20 април 2011 - 19:06

Пак е шестостен, но вероятно се е зацапал и затова не влиза. Пръсни малко WD-40 върху реглажния винт, като преди това си вдигнал клапата на дебитомера максимално нагоре с ръка или опитай при загасен двигател да вкараш няколко пъти шестограма в дупката.

#34 genose

genose

User

• Members
  • 86 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2011 - 23:46

Да си кажа и аз какви ги сътворих-смених термостат,радиаторче на парно,маркуч на хидравлика и маншона на рейката,измих след това двигателя запалих поработи малко и БАМ- дебитомера и всичко около него в пламаци (добре,че беше сина край мен та я угасихме).Следва реставрация на кабели и маркучи,преглед на клапата-не е крива и не опира никъде но ми се струва,че е леко провиснала надолу.Остана да сменя маркучите от главата на дебитомера към дюзите-като включа на бензин от маркуча които отива на дюзата за палене тече бензин здраво,за другите не знам дали текат но са обгорели.
Пробвах да запаля на газ ама греда-неще,може ли тези маркучи да оказват влияние за палене и на газ?
Има искра.

#35 genose

genose

User

• Members
  • 86 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2011 - 15:16

Клапата на дебитомера се натиска много леко а като дам на контакт (на бензин)слиза в долно положение,като я повдигам на ръка се чувства по-голямо усилие
нормално ли е това?

#36 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2011 - 19:50

Нормално е и е по-ниска от страна на гофрирания маркуч - има си заводски наклон, можеш да го видиш на зеленото етикетче залепено на самата клапа. Странно е от какво се е самозапалила :hilezh:. Щом не пали на газ вероятно ти смесва горивата. Недей да я палиш преди да смениш всичко обгоряло по горивната с-ма.

#37 genose

genose

User

• Members
  • 86 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2011 - 21:33

Сложих четири маркуча временно заедно с дюзите но са седели доста и имам съмнение ,че дюзите са запушени.Запалих на газ, но преди това свалих клапата на дебитомера,след това пластинчатата пружина и я натегнах малко.Като загря вдигам до 3000об.задържам -оборотите почват да падат сами-поиграх си с винта за регулиране на сместа (и в двете посоки)позакрепи се -държи обороти и ускорява добре ще видя как ще е с горенето.Какъв е реда на регулиране първо на бензин и после на газ?
Запалих я мокра-кабели и свещи са нови,мисля си ,че нещо около делкото-като гръмва гофрирания маркуч удря този дето е за стартовата дюза (а той спечен явно)се пречупва и става горелка.И аз така се бях "спекал"че забравих да направя снимки.
От къде мога да си намеря "кихалка"за моя мотор така и не видях-ако някой има сложена моля да покаже.

Редактиран от genose, 06 ноември 2011 - 21:43.

#38 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2011 - 21:50

Първо регулираш на бензин - вече си го направил. Сега ако се налага регулирай и АГУ-то, въпреки че не би трябвало да се размести от "гърмежа". Относно кихалката - никаква няма да ти свърши работа, особено ако гръмне на газ.

#39 genose

genose

User

• Members
  • 86 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2011 - 14:29

На газ пали много добре, обаче на бензин -не ще.Като вдигам клапата на дебитомера напрежението се вдига плавно от 0,3V до 3V - може ли за това да не пали на бензин?

#40 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 10810 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2011 - 17:05

Не, просто опитай от газ да минеш на бензин при около 2500 оборота за да видиш дали изобщо работи на бензин. Нали беше писал, че на бензин си работи или бъркам? Огледай добре от пожара да не е пострадал ЕРН на дебитомера. Възможно е да са запушени дюзите - ако е работила на бензин в момента на пожара от стопените тръбички към тях.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg