Jump to content

Предно окачване?


Guest quattro NG

Recommended Posts

Abe pi4ove predi vreme njakoi be6e pisal za tova: Kogato navurtja pulen ljav ili desen volan,pri potegljane gumite izdavat nekuv mnogo stranen zvuk.Kato 4eli se izmjatat ot dgantata.4uva se nekvo: hrupp,hrupp. Tva go pravi samo na asfalt. Gumite mi sa 205/50/15 na originalnite aluminievi dganti na AUDI.Ako njakoi znae ot kakvo se polu4ava toja zvuk i dali e normalno tova , neka drasne nekoi red. Predvaritelno blagodarja. :roll: :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Abe pi4ove predi vreme njakoi be6e pisal za tova: Kogato navurtja pulen ljav ili desen volan,pri potegljane gumite izdavat nekuv mnogo stranen zvuk.Kato 4eli se izmjatat ot dgantata.4uva se nekvo: hrupp,hrupp. Tva go pravi samo na asfalt. Gumite mi sa 205/50/15 na originalnite aluminievi dganti na AUDI.Ako njakoi znae ot kakvo se polu4ava toja zvuk i dali e normalno tova , neka drasne nekoi red. Predvaritelno blagodarja. :roll:  :roll:  :roll:

a kakva ti e kolata?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Az su6to smenih vsi4ko otpred,samo ftulkite na nosa4ite ne sum gi smenil ,no te sa zdravi zasega.Gumite gi pompam na 2,5 atmosferi i pak kato e zavurtjan volana primerno na ljavo,ljavata guma sedi vse edno e meka.I vse pak si mislja 4e e ne6o po oka4vaneto.Kolata ja karah na reglaj na mostovete i hodimosta i e perfektna .Edinstveno ima lek te4 na reikata tam kudeto vliza marku4a ot servo usilvatela,no moge da te4e i ot marku4a neznam.Pitam za6oto dnes mi napravi vpe4atlenie 4e zvuka e napravo potresava6, vse edno 6e padne koleloto ebasi.Na prav put i moita ne see ,vurvi kato na avtopilot.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Abe pi4ove predi vreme njakoi be6e pisal za tova: Kogato navurtja pulen ljav ili desen volan,pri potegljane gumite izdavat nekuv mnogo stranen zvuk.Kato 4eli se izmjatat ot dgantata.4uva se nekvo: hrupp,hrupp. Tva go pravi samo na asfalt. Gumite mi sa 205/50/15 na originalnite aluminievi dganti na AUDI.Ako njakoi znae ot kakvo se polu4ava toja zvuk i dali e normalno tova , neka drasne nekoi red. Predvaritelno blagodarja. :roll:  :roll:  :roll:

Tova deto go kazvash mi prilicha na niakakav vid trakane?

1. moje da imash problemi s karetata (ili moje bi samo s ednoto)

2. majstori sa mi kazvali che pri palen liav ili desen pri potegliane ili kato pravish zavoj tova e normalno i da ne mu se plashish

Ama otidi na majstor da go vidi po-tochno kakvo mu e

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема идва от каретата. Начина на тестване е следния: при пълен ляв/десен и потегляне от място - има гаден тракащ шум.

И аз го бях добил този проблем преди време. Дадоха ми идея, че най-вероятно е каре и отидох в сервиза. Качи се едно от майсторчетата и започна: пълен ляв и бързо потегляне от нула. Притичах до магазина, закупих едно каре и качихме колцата на стенда. В момента на сваляне на старото каре изпопадаха всички топченца от лагера. Просто незнам как не съм се пребил някъде.

Това е моята версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (А90) има същият (или подобен) звук.

При пълен ляв или десен имаш усещането, че гумите не завиват еднакво и колата все едно подскача.

Доколкото се сещам, това май е нормално, тъй като като съм гледал на системите за реглаж на предница, че ъглите на лява/дясна гума при пълен волан са различни.

Аз така карам вече над 70 хиляди.

Другата възможност е да са каретата. Тогава ефекта е следният.

Получава се при потегляне и с повече газ. Тогава звука е нещо като пукане, което се усеща съвсем леко на волана.

Ако имаш проблем с карето - то почти сигурно е, че някой от маншоните на каретата е скъсан или спукан. Иначе, току-така няма да се развали карето (особено на 90-ка). Ако се съмняваш в каре - погледни маншните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pi4ove mnogo blagodarja za mnenijata vi.Sklonen sum da mislja 4e e normalen tozi zvuk.Tva koeto znam sus sigurnost 4e ne stava vupros za kare,znam kukuv zvuk izdavat preebani kareta.Karetata 6trakat,a tozi zvuk e po skoro sturge6t.Skoro mai 6e slagam zimnite gumi,te se i po tesni i s po mek bord ,i 6e vidja togava kak 6e e.6e pi6a kvo se e polu4ilo. Pak mersi. :(:(:(:(:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok! 6e pi6a kvo e stanalo oba4e neznam koga 6e si sloga zimnite.Pisnami vsjka godina da se nabutvam za lepja6t balans i montag ,demontag.Iskam da si vzema 4 zelezni dganti ot B4 /15''-ki,i da si hakna zimnite gumi,koeto puk me kara da vi pitam :Znae li njakoi kude da si namerja takiva 4itavi i na snosni pari? :?: :?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа.... и аз ще купувам гуми и най-вероятно и джанти...

Бе що не вземем да отидем заедно да си купим - като гледам бая народ ще се съберем, може и някаква отстъпка да ни направят за количество... Пък спестеното ще намерим как да го изхарчим :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро четох някъде (не във в-к.'Труп' разбира се :( ) че свалчнето и слагането на гумата на джантата е най-съсъпващото за една гума.

и аз съм привърженик гумата да си седи на джантата а не всеки сезон да се прават цигании.

Сега съм със зимни гумета но за лятото ще се замислям да зимам и джанти и гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...