Jump to content

Водороден генератор


Recommended Posts

  • Отговори 393
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някое линкче ако може. Че не му разбирам пък светът е пълен с водородни генератори вече.

Е и съседа си сложил. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредното "Перпетуум-мобиле".

Best of all, you started with water, split the water into 2 gases, burnt the 2 gases with the petrol and ended up as result with water at the tail pipe right back where you started from in the beginning. And what did you get out of all of this, anywhere from 5 - 40% less L/100km from the inefficient stand alone petrol that you started out with as well as a few dollars more in your pocket at the fuel pump.
:hilezh:

Колко се набута за тази шашма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

split the water into 2 gases, burnt the 2 gases with the petrol and ended up as result with water

Впечатляващо, ако имаше наистина начин това да се получи така лесно, Земята нямаше да има енергийни проблеми.

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам сарказмьт на някой, но врьткам по няколко хил седмично и е много важно за мен.Преди 5 години така си сложих сльнчеви колектори у нас и сьседа се смя,а сега аз. Имам няколко дизелови буса и искам да знам за резултати при дизел.А аудито ми е с дебитомер и незнам кьде да го вкл. преди или след него. Пробвам на него защото го карам аз и е идиотоустоичиво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проект ако го направиш с парите от НОБЕЛОВАТА НАГРАДА няма да се интересуваш повече от цените на каквото и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се ебавайте с човека ве. Аз на един камион го сложих и има ефект, ама първо го сложих непосредствено след дебитомера и имах ядове с турбината (много грее) ама като го преместих сичко е шес. А и гърнето една дупка му пробих, че събираше вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проект ако го направиш с парите от НОБЕЛОВАТА НАГРАДА няма да се интересуваш повече от цените на каквото и да е.

Това не го разбрах,ако знаеш нещо коментирай,че ми звучиш като баба ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам от баба ти че НЯМА НАЧИН ДА СТАНЕ.

Или просто казано - Това го знае ВСЯКО ХЛАПЕ.

Но ако случайно успееш ще получиш НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА ФИЗИКА + 10 000 000 (10 милиона долара ) КЕШ + ПРАВА ЗА СЛЕДВАЩИТЕ 10 години да го продаваш. (Около 40 милиарда от авторски права).

Да го обясня по друг начин:

1. Колега, явно бурното ежеденвие Ви е натиснало да търсите алтернативи в горивата.

2. Абе, ПИЧ - това ако бачкаше щеше да не купуваме повече бензин / дизел. За толкова тъпи ли ни взимаш? ;)

3. НЯМА НАЧИН ТОВА ДА СТАНЕ. Произвеждал съм ВОДОРОД като бях на 15 години. Бутилка от 1 литър се пълни за 18 часа.

4. .................. Срам ме е да публикувам тази версия. Само това стига. :)

Колега (така пиша защото не ти знам името). Ти Физика ЧЕЛ ли си?

Не се сдържах просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............

Изкам да ти кажа леко и без да се обиждаш ама си пълен тапунгер , вземи прочети какво е кинетична и потенциална енергия. Ква нобелова награда бе, нали като го направиш и почнеш да парадираш и веднага ше изчезнеш безследно.

ЕЕййй прости хора, затова балъци като тебе ше си плащат по 5 кинта литъра, и ще се маниполират.

В един литър вода се съдържа толкова водород че да ти откъсне тиквата безпроблемно , въпроса е дали можеш да я извлечеш.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам. :rolleyes:

Ма първо за пУтенциалната или за другата (забравих и името).

Изкам да ти кажа леко и без да се обиждаш ама си пълен тапунгер , вземи прочети какво е кинетична и потенциална енергия. Ква нобелова награда бе, нали като го направиш и почнеш да парадираш и веднага ше изчезнеш безследно.

ЕЕййй прости хора, затова балъци като тебе ше си плащат по 5 кинта литъра, и ще се маниполират.

В един литър вода се съдържа толкова водород че да ти откъсне тиквата безпроблемно , въпроса е дали можеш да я извлечеш.

Баце, знам че ти си гяволето дето е открило далаверата, трайка си и сега кара на аванта с чушмяна вода. Блазя ти.

А ние балъчетата се чанчиме да праиме кинти и да пълним гушите на петролните шейхове.

Или още не си го донаправил? Маалко ти остава? Още харчи повече от колкото без системата HHO ?

Няма страшно. Молибденовата пръчка ти се е деполяризирала. Ама си трай че ще ме пушнат. Рано ми е да изчезвам още.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох до сега за ПУТЕнцията и ме заболя главата.

Всичко ми е ясно.

Имам нова, по-добра идея. Това с водата е демоде. Ще горим въздух. САМО.

Гений съм. Нали? :hilezh:

Та значи въздуха е 78% азот и 21% кислород. Ще изгориме азота.

Отпадъка ще е азотен окис, оксид, и т.н. (NO, NO2, NO3, NOx).

Получените окиси ще кондензираме с водните пари (щото ша мирише кофти). И какво получихмеее?

Това го знае всяко хлапе - H2NO3. АЗОТНА КИСЕЛИНА.

Получената киселина ще се бутилира и продава като готов продукт за технически цели. Напълно безотпадна технология.

И ще ми носи кинти докато карам.

КАК НЕ СЪМ СЕ СЕТИЛ ДО СЕГА. :hilezh:

Отивам да сънувам купчини с пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и при дизел и бензин става, гледай в youtube.com , даже един си беше направил бъгито изцяло на вода да върви....а доколкото безопасност на двигатела, не съм сигурен,получава се много конденз, вси4ко по двигател и аспух хваща ръжда....Така се говори по чуждите форуми, лично аз искам да си намаля разхода който сега е 5,5л/100км смесено...но по добре по другия начин с изгорелите газове, от които една малка част се връщат обратно и се пускат в контейнер с вода и гориво(може и суров петрол) , от там минават обратно на идващите изгорели газове в камера и се пускат за горене отново.Има такъв работещ мотор на американски изследовател....намаля разхода по4ти 3 пъти, и вредните емисии с над 80%...работил е много часове и са го разглобявали многократно да видят как е състоянието.......перфектно.Има филм за енергията от нулева то4ка в zamunda.net казва се the race to zero point energy , там го има този двигател и как работи....филма няма субтитли, но аз му направих ако си го свалите пишете на dalkaran@yahoo.com да ви ги пратя.Да живее природата и всичко останало в нея!че за какво ти да пълниш бутилка ве, пускай го направо след въздушния филтър и карай с намален разход.Слагаш си клетаката, колкото по голяма толкова по добре и караш...то водорода си става и отива на място!!!!!!!!!!!!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали като го направиш и почнеш да парадираш и веднага ше изчезнеш безследно.

:bia: Ма и ти голема конспирация ше доеш. Къде намери да се криеш. ;) Са ше те изкажа на ОПЕК :hilezh: , а те в замяна ще ми подарят кладенец (петролен ефстестфено :) ). Не че ми трябва... аз мойта косачка съм я направил с окосена трева да върви: коси - пасе - коси, не мож я спре. :)

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля подкарах скутер на водород набих маркуча от който изилиза водорода директно към карборатора и двигателя запали за съжеление захранването ми е скапано и отделя бавно електродите и те не са оптимизирани за 20 мин мисля че отделя някъде към 400мл газ с тях моторчето работи 15-20 секунди на тихи обороти като му дам газ го издухва за 2-3 секунди в документа на скутера пише че е 2KW тва ако са 2 кв ток от мрежата излиза към 40 стотинки някуде аз за 2.30лв колко водрот мога да отделя xxxxxxxxxxx :hilezh:.Чувал съм обаче че проблема е със съхранението трябвало да бъде в течно състояние и в дебели и тежки ботилки та за това съм измислил и друго с акоумолатор за кола ако може да разгражда на момента водата на водорот и кислорот и бои към карборатора ако някои знае оптимален на4ин за протичане на електролиза нека сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, още един "откривател". :hilezh:

Вече си близо до установяване на неизползваемостта на концепцията.

Трябва да имаш АЕЦ и система за съхранение на водород. Няма начин да синтезираш водород на самото МПС защото теглото на системата и разхода на енергията надвишават получената.

"Ама я му думам а оно рупа ли рупа."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля подкарах скутер на водород набих маркуча от който изилиза водорода директно към карборатора и двигателя запали някои мои си каже сега тоя пък останало му бензин в карборатора и ми се кефи не е така преди да пусна водорода до карборатора съм изгорил сичкия бензин останал в карборатора и след тва колкото и да въртя стартера мотора не пали кат му набия маркуча от дет излиза водорода пак не пали чак кат се посабере водорот от елекролизата пали за съжеление захранването ми е скапано и отделя бавно електродите и те не са оптимизирани за 20 мин мисля че отделя някъде към 400мл газ с тях моторчето работи 15-20 секунди на тихи обороти като му дам газ го издухва за 2-3 секунди в документа на скутера пише че е 2KW тва ако са 2 кв ток от мрежата излиза към 40 стотинки някуде аз за 2.30лв колко водрот мога да отделя xxxxxxxxxxx :hilezh:.Чувал съм обаче че проблема е със съхранението трябвало да бъде в течно състояние и в дебели и тежки ботилки та за това съм измислил и друго с акоумолатор за кола ако може да разгражда на момента водата на водорот и кислорот и бои към карборатора ако някои знае оптимален на4ин за протичане на електролиза нека сподели

Редактирано от bozaluka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише се ВОДОРОД & КИСЛОРОД.

И внимавай да не избухне. :hilezh:

---------

Забравих да ти кажа че КПД на ДВГ с вътрешно горене е 25%. Бая водород ще трябва. ;)

И скутера дава 2 Киловата. За целта трябва да изгори 8 Киловата.

Приятен размисъл.

Абе, не хвърляй кислорода. Смеси ги. Ще вдигнеш КПДто.

Леле как ще гръмне някоооой.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе блазни ме идеята добре оползотворена енергия от акоумолатор за трактор 24 волта над 100 ампера тва са си над 2.4 кв ако се използва тая енергия както трябва пре спокойно мои рани скутера верно ако се движи с електро вдигател би трябвало да им по голямо кпд ма немам такъф и ми се вижда по лесно тая идеякъм 37% бензинов и малко над тва при дизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая идея блазни хората от преди 50 години. Много хиляди са се пробвали. Дори и Мерцедес имат такава кола.

НО НЕ СТАВА.

Прочети какво писах отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...