Към съдържанието

Снимка

Препарат за почистване на тапицерия

• Моля влезте във форума за да отговорите
47 отговора в тази тема

#1 Raino

Raino

User

• Търговец
  • 9188 Мнения:
  • Kaра:Аудита

Публикувано 02 юни 2008 - 17:10

Миналия ден видях че в бензиностации ЕКО продават препарат на Sonax на който пише че е за почистване на тапицерията.Тубичката е с абсулютно прозрачна течност и пише да се напръска тапицерията и след това да се извърше с парцал.Някой ползвал ли го е и има ли ефект?

#2 Audi_RS*

Audi_RS*

User

• Members
  • 3483 Мнения:
  • Kaра:говедата в обора!

Публикувано 02 юни 2008 - 21:11

Аз мойта съм я прал с "Мегиле" (не съм сигурен дали така се казва,ама нещо подобно беше),една розова тубичка и имаше много сполучлив ефект. :hilezh: Пробвай,а и не беше скъпо,попринцип май го дават за пране на килими,мокети и т.н.

#3 diters

diters

Asinus asinorum!

• Members
  • 4857 Мнения:
  • Kaра:1.8ТQ with LPG

Публикувано 02 юни 2008 - 21:43

Преди няколко дни си взех , пак от Еко, спрей-пяна на TurtleWax, пробвах го и съм доволен , свърши работа .
Флакона е зелен и пластмасова жълта четка отгоре ... цената беше около 12,00 лв.
Видях го и в Кауфланд да се продава.

#4 EmRaH4oO

EmRaH4oO

User

• Members
  • 399 Мнения:
  • Kaра:A4

Публикувано 08 юни 2008 - 15:44

аз да ви кажа купих си един огромен на размери флакон от руския пазар в плд жълт на цвят и мога да кажа че почиства перфектно ако не съм изхвърлил тубата мога да ви постна снимки какво представлява а какво е всъщност е бяла пяна пръскаш за 2-3 минути изкарва всичката мръсотия отгоре и просто забърсваш а и не мокри самата тапицерия ми изсъхна г/д за час и нещо

#5 Ivo_Dinkov

Ivo_Dinkov

Реставратор

• Global moderators
  • 11225 Мнения:
  • Kaра:A8 & Fabia

Публикувано 08 юни 2008 - 15:56

Пробвал съм всякакви чудесии и химии.
Най- осезаем ефект дава следния метод:
- махате излишните неща от колата- дискове, очила, телефони, дъвки
- с ръка или с нещо подходящо (джапанка :hilezh: ) изтупвате седалките
- исмуквате с прахосмукачка седалките, корите на вратите и пода
- пак изтупвате
- пак изсмуквате
- разтваряте в 2 литра ТОПЛА вода доза за едно пране прах, добавяте капачка Меглио и капачка Пур или друг концентриран препарат за миене на съдове
- разбърквате добре :lol:
- с гъба за миене на кола обтърквате седалките 2- 3 пъти, старайте се да втривате предимно пяна, а не вода
- обтърквате с четка със средно твърд косъм седалките
- пак обтривате с гъба
- със суха хавлиена кърпа избърсвате седалките и корите
- оставяте всички врати за 30- 40 мин, за да стане течение и да 'дръпне' мокрото от седалките.
Ако имате възможност, оставете за 3-4 часа така колата, а след това я оставете с 3-4 см отворени поне две стъкла.
На другия ден ще имате като нови седалки. Аз вчера рискувах и си изпрах с такъв разтвор тавана, но само с гъба. После го забърсах с микрофибърна кърпа и сега не мога да го позная(т.е. не е провиснал, а е като нов :unsure: )

#6 Vankataaa

Vankataaa

User

• Members
  • 48 Мнения:
  • Kaра:Audi B4 2.0Mi

Публикувано 08 юни 2008 - 19:59

аз тавана го почистих с един спрей GUARD голям зелен флакон с 4ерна капачка от ОМВ-то на флакона има снимка на седалка обаче е подходящ и за тавани. като се напръска стой като пяна аз с ръка го втривам и после го забърсвам с бял парцал от чаршаф, парцала става черен.... според мен чисти добре и тавана не се отлепя което е най-важното

#7 sweep

sweep

Васил Илиев

• Members
  • 6463 Мнения:
  • Kaра:в насрещното!!!

Публикувано 10 юни 2008 - 11:57

70 лева е цялостно испиране на колата... Чудя се дали да ги дам... Лошото е че колата ти я държат целия ден ;)

#8 Ivo_Dinkov

Ivo_Dinkov

Реставратор

• Global moderators
  • 11225 Мнения:
  • Kaра:A8 & Fabia

Публикувано 10 юни 2008 - 13:26

70 лева е цялостно испиране на колата... Чудя се дали да ги дам... Лошото е че колата ти я държат целия ден ;)

Само ако си им на главата. Виждал съм как перат кори на вратите- директно с пароструйката. После копчетата на ел.стъклата плуват целите във вода ;)

#9 sweep

sweep

Васил Илиев

• Members
  • 6463 Мнения:
  • Kaра:в насрещното!!!

Публикувано 10 юни 2008 - 14:42

Е то това пране златно ще ми излезе... Цял ден там, ще трябва да ям да пия, на всичкото отгоре и надница няма да искарам... Кажете как да си испера сам ;)

#10 rdk

rdk

User

• Members
  • 1539 Мнения:
  • Kaра:А4 B6 2.5TDI

Публикувано 10 юни 2008 - 15:23

ко е това Меглио?

#11 grizzly

grizzly

Кара нещата да вървят.

• Audi Club BG Member
  • 12441 Мнения:
  • Interests:Животът като начин на употреба.
  • Kaра:A6 ACE Avanta

Публикувано 10 юни 2008 - 16:42

....
- разтваряте в 2 литра ТОПЛА вода доза за едно пране прах, добавяте капачка Меглио и капачка Пур или друг концентриран препарат за миене на съдове
...

Луд чиляк. Не избухнаха ли препаратите? В тази концентрация може да измиеш парламента. :hilezh:

ко е това Меглио?

MEGLIO

Това MEGLIO много добро баси

Редактиран от grizzly, 10 юни 2008 - 16:43.

#12 diters

diters

Asinus asinorum!

• Members
  • 4857 Мнения:
  • Kaра:1.8ТQ with LPG

Публикувано 10 юни 2008 - 17:36

аз за това говоря ..
Публикувано изображение
върши работа, според мен :hilezh:

#13 valka

valka

User

• Members
  • 557 Мнения:
  • Kaра:жени,коли на задна

Публикувано 12 юни 2008 - 09:14

В ОМВ има един спрей с картинка седалка на СОНАКС -екстрийм , 10-ина лева е , невероятен - изпробван от мен за едни от най гадните миризми от риба и мляко

#14 Raino

Raino

User

• Търговец
  • 9188 Мнения:

Публикувано 12 юни 2008 - 09:21

В ОМВ има един спрей с картинка седалка на СОНАКС -екстрийм , 10-ина лева е , невероятен - изпробван от мен за едни от най гадните миризми от риба и мляко

е аз за този говоря

#15 tages

tages

User

• Members
  • 411 Мнения:
  • Kaра:AUDI A6 1.8T AEB

Публикувано 13 юни 2008 - 08:05

Да едно пране е евтино, но какво става после! Преди 3 седмици прах цялата кола отвътре - след прането не работеше нито централното нито алармата, на другия ден когато дам газ ми светваха всички мигачи, при спирачки светваха всички лампи в купето, въобще хаос. Задната седалка успях да я изсуша чак на петото вадене и печене на слънце. ВЕЧЕ НИКОГА ПРАНЕ ДАЖЕ И ДА МИ ГО ПРАВЯТ БЕЗ ПАРИ

#16 emergence

emergence

User

• Members
  • 239 Мнения:
  • Kaра:Audi 80

Публикувано 18 юни 2008 - 22:50

Само ако си им на главата. Виждал съм как перат кори на вратите- директно с пароструйката. После копчетата на ел.стъклата плуват целите във вода :blink:

пфф аз се чудя защо от тогава работи само едно копче в skodaka тцц мама им оФча .

#17 K4m3n

K4m3n

редактиран

• Members
  • 2093 Мнения:
  • Kaра:Всичко

Публикувано 19 юни 2008 - 00:19

Всяка кола която купя веднага е карам да я перат. До сега нито веднъж не съм имал проблем с колите, а двигателите ги правят наистина перфектно. Така че да ти перат колата не е хич лоша идея (даже си е супер), но зависи кои и как ти е пере...

#18 sandista

sandista

User

• Members
  • 445 Мнения:
  • Interests:Fishing
  • Kaра:A3-2001 , 1,8T

Публикувано 26 юни 2008 - 01:12

Добре де , ами за пране на кожен салон някакъв съвет ? :bia:)

#19 Raino

Raino

User

• Търговец
  • 9188 Мнения:

Публикувано 26 юни 2008 - 08:45

Колеги миналия ден си купух препарата на Sonax за който попитах.Ефекта е страхотен,само се напръсква и после се минава с парцал.Отначало си мислех че няма ефект но като изсъхна тапицарията видях че е светнала.Шишенцето е с пулвелизатор и абсолютно прозрачна течнос,цената в Еко е 10,49.

#20 L-M

L-M

User

• Members
  • 66 Мнения:
  • Kaра:никаква

Публикувано 26 юни 2008 - 09:35

Добре де , ами за пране на кожен салон някакъв съвет ? :flipoff:)

А много ли е замърсен кожения салон?

Ето ти един вариант.

SONAX Cockpit Lotion
ЛОСИОН ЗА КОЖА

Висококачествен лосион за почистване и поддръжка на вътрешната облицовка в автомобила, защитните чергила за мотоциклети и други меки кожи. Без усилие премахва различни замърсявания, масло и грес. Съдържащият се в него витамин Е прави кожата еластична и я предпазва от напукване. Пчелният и силиконов восък осигуряват дълготрайна защита. Лосионът освежава цвета и миризмата на кожата.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg