Jump to content

Препарат за почистване на тапицерия


Recommended Posts

Миналия ден видях че в бензиностации ЕКО продават препарат на Sonax на който пише че е за почистване на тапицерията.Тубичката е с абсулютно прозрачна течност и пише да се напръска тапицерията и след това да се извърше с парцал.Някой ползвал ли го е и има ли ефект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта съм я прал с "Мегиле" (не съм сигурен дали така се казва,ама нещо подобно беше),една розова тубичка и имаше много сполучлив ефект. :hilezh: Пробвай,а и не беше скъпо,попринцип май го дават за пране на килими,мокети и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни си взех , пак от Еко, спрей-пяна на TurtleWax, пробвах го и съм доволен , свърши работа .

Флакона е зелен и пластмасова жълта четка отгоре ... цената беше около 12,00 лв.

Видях го и в Кауфланд да се продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да ви кажа купих си един огромен на размери флакон от руския пазар в плд жълт на цвят и мога да кажа че почиства перфектно ако не съм изхвърлил тубата мога да ви постна снимки какво представлява а какво е всъщност е бяла пяна пръскаш за 2-3 минути изкарва всичката мръсотия отгоре и просто забърсваш а и не мокри самата тапицерия ми изсъхна г/д за час и нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всякакви чудесии и химии.

Най- осезаем ефект дава следния метод:

- махате излишните неща от колата- дискове, очила, телефони, дъвки

- с ръка или с нещо подходящо (джапанка :hilezh: ) изтупвате седалките

- исмуквате с прахосмукачка седалките, корите на вратите и пода

- пак изтупвате

- пак изсмуквате

- разтваряте в 2 литра ТОПЛА вода доза за едно пране прах, добавяте капачка Меглио и капачка Пур или друг концентриран препарат за миене на съдове

- разбърквате добре :lol:

- с гъба за миене на кола обтърквате седалките 2- 3 пъти, старайте се да втривате предимно пяна, а не вода

- обтърквате с четка със средно твърд косъм седалките

- пак обтривате с гъба

- със суха хавлиена кърпа избърсвате седалките и корите

- оставяте всички врати за 30- 40 мин, за да стане течение и да 'дръпне' мокрото от седалките.

Ако имате възможност, оставете за 3-4 часа така колата, а след това я оставете с 3-4 см отворени поне две стъкла.

На другия ден ще имате като нови седалки. Аз вчера рискувах и си изпрах с такъв разтвор тавана, но само с гъба. После го забърсах с микрофибърна кърпа и сега не мога да го позная(т.е. не е провиснал, а е като нов :unsure: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тавана го почистих с един спрей GUARD голям зелен флакон с 4ерна капачка от ОМВ-то на флакона има снимка на седалка обаче е подходящ и за тавани. като се напръска стой като пяна аз с ръка го втривам и после го забърсвам с бял парцал от чаршаф, парцала става черен.... според мен чисти добре и тавана не се отлепя което е най-важното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

70 лева е цялостно испиране на колата... Чудя се дали да ги дам... Лошото е че колата ти я държат целия ден ;)

Само ако си им на главата. Виждал съм как перат кори на вратите- директно с пароструйката. После копчетата на ел.стъклата плуват целите във вода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това пране златно ще ми излезе... Цял ден там, ще трябва да ям да пия, на всичкото отгоре и надница няма да искарам... Кажете как да си испера сам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

- разтваряте в 2 литра ТОПЛА вода доза за едно пране прах, добавяте капачка Меглио и капачка Пур или друг концентриран препарат за миене на съдове

...

Луд чиляк. Не избухнаха ли препаратите? В тази концентрация може да измиеш парламента. :hilezh:

ко е това Меглио?

MEGLIO

Това MEGLIO много добро баси

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ОМВ има един спрей с картинка седалка на СОНАКС -екстрийм , 10-ина лева е , невероятен - изпробван от мен за едни от най гадните миризми от риба и мляко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ОМВ има един спрей с картинка седалка на СОНАКС -екстрийм , 10-ина лева е , невероятен - изпробван от мен за едни от най гадните миризми от риба и мляко

е аз за този говоря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да едно пране е евтино, но какво става после! Преди 3 седмици прах цялата кола отвътре - след прането не работеше нито централното нито алармата, на другия ден когато дам газ ми светваха всички мигачи, при спирачки светваха всички лампи в купето, въобще хаос. Задната седалка успях да я изсуша чак на петото вадене и печене на слънце. ВЕЧЕ НИКОГА ПРАНЕ ДАЖЕ И ДА МИ ГО ПРАВЯТ БЕЗ ПАРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ако си им на главата. Виждал съм как перат кори на вратите- директно с пароструйката. После копчетата на ел.стъклата плуват целите във вода :blink:

пфф аз се чудя защо от тогава работи само едно копче в skodaka тцц мама им оФча .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола която купя веднага е карам да я перат. До сега нито веднъж не съм имал проблем с колите, а двигателите ги правят наистина перфектно. Така че да ти перат колата не е хич лоша идея (даже си е супер), но зависи кои и как ти е пере...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги миналия ден си купух препарата на Sonax за който попитах.Ефекта е страхотен,само се напръсква и после се минава с парцал.Отначало си мислех че няма ефект но като изсъхна тапицарията видях че е светнала.Шишенцето е с пулвелизатор и абсолютно прозрачна течнос,цената в Еко е 10,49.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , ами за пране на кожен салон някакъв съвет ? :flipoff:)

А много ли е замърсен кожения салон?

Ето ти един вариант.

SONAX Cockpit Lotion

ЛОСИОН ЗА КОЖА

Висококачествен лосион за почистване и поддръжка на вътрешната облицовка в автомобила, защитните чергила за мотоциклети и други меки кожи. Без усилие премахва различни замърсявания, масло и грес. Съдържащият се в него витамин Е прави кожата еластична и я предпазва от напукване. Пчелният и силиконов восък осигуряват дълготрайна защита. Лосионът освежава цвета и миризмата на кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А много ли е замърсен кожения салон?

Ето ти един вариант.

SONAX Cockpit Lotion

ЛОСИОН ЗА КОЖА

Висококачествен лосион за почистване и поддръжка на вътрешната облицовка в автомобила, защитните чергила за мотоциклети и други меки кожи. Без усилие премахва различни замърсявания, масло и грес. Съдържащият се в него витамин Е прави кожата еластична и я предпазва от напукване. Пчелният и силиконов восък осигуряват дълготрайна защита. Лосионът освежава цвета и миризмата на кожата.

С каква цена е това и каква е най-малката разфасовка че искам да си купя нещо подобн,за да си мажа кожата на скоростния лост ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за това говоря ..

imgpreviewaf8.jpg

върши работа, според мен :hilezh:

И аз си купих такова, много е добро. При мен тапицерията е черна и там не виждам осезаемо ефекта, но тавана светна! :hilezh: Както и на пода - имаше разлята някаква гняз с неизвестен произход, от която сега няма и помен. А най-много се кефя че изчистих пожълтялото от цигарен дим, направо не повярвах! С две ръце го препоръчвам!

Редактирано от kasho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...