Към съдържанието

Снимка

Амортесьори ???

• Моля влезте във форума за да отговорите
36 отговора в тази тема

#21 vaskoto1

vaskoto1

User

• Members
  • 617 Мнения:
  • Kaра:Passat '92 B35i AGG

Публикувано 01 април 2005 - 21:50

M- темата се прехвърля от едно в друго ама за последно се обаждам-само напълних спам...
амортесьора не е само демпфер-той също поддържа масата на колата и участва активно в окачването нали?
и сега помисли за центъра на тежестта на колата-нека кажем условно че е 50/50 ако предните амортесьори са на 50% от задните то те вече са по меки и не поддържат така масата както задните, които са на 100%.
естествено ти губиш не много-към 1 см от височината на предния мост.
сега разгледай този сантиметър в отношение тегло-веднага се изместваш от 50/50 към 60/40...е за тва говоря.
ти си светнат-знаеш като смениш амортесьори как се надига колата.
верно е че торсена няма да се изхаби ама в краткосрочен план-година-две-три. а после....? ами ако преди тебе някои си е играл така пак?
в крайна сметка не можеш да знаеш колко ще я караш тая кола...

някой беше казал че живота е това което се случва докато ние си правиме планове...

#22 M

M

User

• Members
  • 3091 Мнения:
  • Kaра:А4 1.8TQ +TST

Публикувано 02 април 2005 - 01:01

vaskoto1 - пи4, замисли се за ока4ването на болидите от Ф1 примерно, каде се намира амортисьора там?
ще кажеш че ока4ването въобще не е същия тип.. ми да така е.. но амортисьора си е амортисьор, а ока4ването на по-новичките ала А4/6/8, то не е ли доста интересно, каде е хванат там амортисьора?
след това се замисли за англииската и за немската думи4ка за амортисьор.
след това прочети това
http://www.chris-lon...sion_bible.html

накрая.. ако успееш да накараш 200-тицата ми да стане поне 2-3 пръста по-ниска само с амортисьори.. давам ти 200лв + цената за амортисьорите.. все пак ще ми спестиш цената на ниските пружини :shock:

#23 verter

verter

Влади

• Members
  • 10869 Мнения:
  • Kaра:Jeep-ки

Публикувано 02 април 2005 - 05:51

накрая.. ако успееш да накараш 200-тицата ми да стане поне 2-3 пръста по-ниска само с амортисьори.. давам ти 200лв + цената за амортисьорите.. все пак ще ми спестиш цената на ниските пружини :shock:

Даммм, аз лично не съм забелязъл ( а щях!) новите амортисьори да вдигат колата ,а старите да я свалят.
Амортисьора си има граници в които работи и дори да е на 50% пак си върши работата.Не виждам смисъл да се сменя работещ амортисьор.
Иначе съм чувал за някакви амортисьори, които били с регулатор за височината, ама още не съм видял с очите си , така че засега само предполагам за съществуването му (говоря за механични регулатори!)

#24 Васко

Васко

User

• Audi Club BG Member
  • 12752 Мнения:
  • Kaра:S6 Avant

Публикувано 02 април 2005 - 08:51

Аз пък мога отговорно да заявя, че моята кола се вдигна видимо след смяната на амортисьорите :roll: А дали я вдигат - незнам... Това е факт :shock: Верно е, че старите бяха МНОГО изпуснали, може и на това да се дължи, незнам :?

#25 metody

metody

User

• Members
  • 2089 Мнения:
  • Interests:От всичко по малко

Публикувано 02 април 2005 - 08:56

Ford Probe-то беше с ел. амартисьори и имаш копче с което регулираш твърдоста им . Имам сега аз един въпрос - кога се налага смяна на Макферсона? И някой щте ми каже ли кой е дистрибутора на Боге

#26 Audi V6

Audi V6

User

• Members
  • 2166 Мнения:
  • Kaра:си по пътя

Публикувано 02 април 2005 - 09:11

... амортесьора не е само демпфер-той също поддържа масата на колата ...

Ако говориме за обикновените амортесьори, мисля че не си прав. Друг въпрос е какво правят "електрическите" амортесьори и тези с възможност за механична настройка на височината, чрез регулиране на нивото на долната чашка, на която лягат пружините.

#27 M

M

User

• Members
  • 3091 Мнения:

Публикувано 02 април 2005 - 21:42

[quote name='tsvet40]Аз пък мога отговорно да заявя' date=' че моята кола се вдигна видимо след смяната на амортисьорите :roll: А дали я вдигат - незнам... Това е факт :shock: Верно е, че старите бяха МНОГО изпуснали, може и на това да се дължи, незнам :?[/quote']

tsvet40: за задните ли говориш?
задните амортесьори при FWD 80/90 са цял щтрут. там не е само пълнител, ами амортесьор със все чашка.. сещаш ли се сега как ти се вдига колата отзад след смяната? :)

тези за които говори verter са тези coil-over има ги в посо4ения сайт. там както обясни колегата Audi V6 се регулира положението на чашката веднъж и втори път preload-а на пружината с помощта на диск от горната и страна.. сайта е доста friendly и има интересни неща там.

#28 M

M

User

• Members
  • 3091 Мнения:

Публикувано 02 април 2005 - 21:44

Ford Probe-то беше с ел. амартисьори и имаш копче с което регулираш твърдоста им . Имам сега аз един въпрос - кога се налага смяна на Макферсона? И някой щте ми каже ли кой е дистрибутора на Боге

пич BOGE и SACHS са все на ZF.. в пове4ето слу4ай е едно и също вътре.
ще проверя кой ги внасяше официално и ще ти кажа в понеделник.

#29 Васко

Васко

User

• Audi Club BG Member
  • 12752 Мнения:
  • Kaра:S6 Avant

Публикувано 04 април 2005 - 08:51

сещаш ли се сега как ти се вдига колата отзад след смяната? :)

Еми вече да :oops: :wink:

#30 Георги Борисов

Георги Борисов

User

• Members
  • 284 Мнения:

Публикувано 12 април 2005 - 11:04

Явно избора ми щте се насочи към БОГЕ , сега остава някой да ме светне кой е техния дистрибутор .
П.С. godo и мойте задни са си оригиналните на 210000+км и при това си мат щтемпел 1991 :lol:

Приятелю, аз в началото на зимата сложих предни БОГЕ, " гола вода", повярвай ми. Много са "меки" за тези коли. На хубав път, добре, но по паваж или жълтите плочки ще ми паднат пломбите, и удрят на шоковия тампон. Набутах се за тях с по 120 лв. единея+тампони +труд, прави сметка. Сега ще ги сменавам пак с по твърди.

#31 metody

metody

User

• Members
  • 2089 Мнения:
  • Interests:От всичко по малко

Публикувано 12 април 2005 - 13:21

На Боге ми дадоха цена 147лв :schlaumeier: :wink: и ако верно не стават казвайте какво и откъде

#32 Георги Борисов

Георги Борисов

User

• Members
  • 284 Мнения:

Публикувано 12 април 2005 - 14:49

На Боге ми дадоха цена 147лв  :schlaumeier:  :wink:  и ако верно не стават казвайте какво и откъде

Смятам да опитам с МОНРО. На АУДИТО на зет ми са такива и колота се държи перфектно на паваж и други неравности. Но това е мое решение, не те ангажирам с него.

#33 bubinko

bubinko

User

• Members
  • 33 Мнения:

Публикувано 14 април 2005 - 13:21

При quattro е задължително да караш с еднакви 4 гуми, амортесьоти и т.н.. Скъпичко излиза ама така е с 4х4

#34 TwinTurbo2

TwinTurbo2

User

• Members
  • 5 Мнения:

Публикувано 17 април 2005 - 13:38

MONROE в БГ за Рециклирани. За спрвка вижте колко пари са в другите страни. Не може тука да е 100 лв. преден за Ауди А6 Куаттро, и да дават 3 год гаранция. Сравних ги с BOGE... разлика балкан. Сега съм с BOGE и съм много доволен. Така че MONROE от БГ НИКОГА.

#35 Ngoro

Ngoro

User

• Members
  • 4648 Мнения:
  • Kaра:водно колело

Публикувано 17 април 2005 - 14:36

TwinTurbо пишеш глупости

#36 hishtnika

hishtnika

User

• Members
  • 88 Мнения:
  • Kaра:audi 80 coupe

Публикувано 15 юли 2008 - 16:19

наи-доброто в момента наистина е боге за обикновена 80 не куатро 4 са около 430лв без пружини предни по 106 задни по окло 95-6 но пружините са по твърдо 98лв на парче

#37 KOKO 100 C4

KOKO 100 C4

Кокича

• Members
  • 11041 Мнения:
  • Interests:автомобили, напитки, жени
  • Kaра:Audi 100 2.4 D

Публикувано 15 юли 2008 - 17:36

наи-доброто в момента наистина е боге за обикновена 80 не куатро 4 са около 430лв без пружини предни по 106 задни по окло 95-6 но пружините са по твърдо 98лв на парче

Ей, човече и тука си насрал!!!
За Ауди 80 В4 само газови амортисьори, защото има конструктивни недомислици в окачването и цените ми за колеги за различни от тези. И цените на пружините са много по-ниски от посочените от теб. :)

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg