Jump to content

Слабо отопление на ауди 80


Traian

Recommended Posts

Колега,виждам че си нов и все още не си се ориентирал във форума.Ще ти дам и жокер,напиши в търсачката "слабо парно" или "клапи за парно" и съм сигурен,че ще останеш изненадан от резултатите.Прочети и темата в Златен фонд,за смяна на редиаторчето на парното,за да знаеш какво те чака. :rolleyes:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е загряла нормално на 90 градуса, но парното работи много слабо. Вентилатора работи нормално на степените си, но не отоплява...

колега, най-вероятно ти е запушен филтъра на климатика и не допуска влизането на въздух в купето през парното а той се намира от страната на акомулатора под пластмасата на чистачките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да напишеш и - "запушено радиаторче на парното", но както и да е почти 100% ще се сваля таблото и дори да са само клапи смени и радиаторчето и си

направи профилактика на жилата (смазване,туй-онуй) , за да не пускаш след време теми: "изпотява ми се предния джам" , "локва в колата", "не ми работи

врътката за насочване на въздушния поток" и т.н. Иначе рискуваш да станеш спец като мен по сваляне на табло. :rolleyes:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, най-вероятно ти е запушен филтъра на климатика и не допуска влизането на въздух в купето през парното а той се намира от страната на акомулатора под пластмасата на чистачките

Колегата (ако си видял модела) въобще няма предвиден такъв филтър.

И проблема са му клапите, да не говорим, че съм му обещал от миналата година да му ги оправя.

И все не ми остава време. За което му се извинявам.

Драго, обещал съм ти и не съм забравил, просто много бели ме сполетяха напоследък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да напишеш и - "запушено радиаторче на парното", но както и да е почти 100% ще се сваля таблото и дори да са само клапи смени и радиаторчето и си

направи профилактика на жилата (смазване,туй-онуй) , за да не пускаш след време теми: "изпотява ми се предния джам" , "локва в колата", "не ми работи

врътката за насочване на въздушния поток" и т.н. Иначе рискуваш да станеш спец като мен по сваляне на табло. :(

КЛАПИ НИЩО ДРУГО. ОТ КЪДЕ СЕ ВЗЕТОЯ ФИЛТАР. махаш дунапрена на клапите илепиш картон със силикон :)

:) ГОЛЯМО РАЗВАЛЯНЕ ЩЕ ПАДНЕ ОБАЧЕ СТАВА ВЕЧНО :flipoff::lol::):steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...