Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Уникален свръхефективен и свръхдискретен ароматизатор!

• Моля влезте във форума за да отговорите
55 отговора в тази тема

#1 PROFESIONALISTA

PROFESIONALISTA

User

• Members
  • 286 Мнения:
  • Interests:Автомобилен инженер, монтаж на GPS системи
  • Kaра:AUDI 80B4 2,6 V6

Публикувано 21 декември 2009 - 19:23

Колеги, предлагам ви нещо достойно за един истински автомобил, какъвто е всяко АУДИ .Аз го пробвам вече 6 месеца и съм супер доволен.

Представлява едно казанче от Лада за спирачната течност на съединитела /но капачката е с поплавък-от спирачната помпа/ и един страничен изход за маркуч. Там е свързана една помпичка за пръскачи на чистачки-от каквато и да е кола. И от нея излиза един маркуч и отива във филтъра за купето, където завършва с пръскалка. Всичко това е в двигателния отсек.
Вътре в купето има едно бутонче и един светодиод. От бутончето при натискане впръскваме парфюма във филтъра, и от там той бавно се изпарява и ароматизира перфектно!Достатъчно е еднократно натискане за 1 секунда, и ефекта е моментален. В зависимост от парфюма- едно такова впръскване е достатъчно за 2-3 дена или поне 300 км.... И най-важното- аромата е напълно равномерно разпределен в купето, и не се усещат зони с разнородни миризми.
А когато намалее парфюма в казанчето, поплавъка сработва и светодиода ни подсказва да налеем!
То събира 200 мл и е достатъчно за много дълго време! Аз вече тествах системата 5-6 месеца, и съм супер доволен. Най-хубавото е, че вътре в купето веднъж завинаги изчезват досадните висящи грозни мазни и прашасали шишенца, борчета, плочки или каквито и да са джаджи- всичките пречат и са гадни... А така- избирате си наливен парфюм по ваш вкус, може и обикновен одеколон. И ви мирише колкото и когато поискате, а не първите 5-6 дена да пукнеш от аромат, а после -нема никой....Да не говорим, че излиза страшно по-ефтино. Един пълнител за стандартен ароматизатор струва 6-8 лв, и е само 10-12 мл. Докато аз например ползвам шишенца от магазин "JUMBO"- има най-различни хубави аромати, аз ползвам ВАНИЛИЯ, - Та едно шише от 250 мл струва 6 лв и стига за месеци...
Единственият проблем е първоначалното вграждане. Но направиш ли го веднъж, после се раждаш направо....

Имам и 2-3 снимчици, ама нещо не мога да ги кача. Ако някой може да помогне- ще му ги пратя по майла....

Айде отивайте да си правите!

#2 Ivo_Dinkov

Ivo_Dinkov

Реставратор

• Global moderators
  • 11763 Мнения:
  • Kaра:A8 & Fabia

Публикувано 21 декември 2009 - 21:12

Евала ;)
много ми допада идеята, но за съжаление за 100- ците с климатроник е неприложимо.
Но пък и двата ни Сеата скоро ще се сдобият с екстрата :flipoff:

#3 akulata

akulata

като закъснея,не бързам...

• Members
  • 5886 Мнения:
  • Kaра:audi 80 JN

Публикувано 21 декември 2009 - 22:21

дай снимки да видим това творение
иначе къв е проблема с ароматизаторите недоумявам
аз лично на няколко пъти си взимам борчета и го слагам под седалката
пък и амбипур да си сложиш...кво пречи

#4 georgi 80 avant

georgi 80 avant

Аванта

• Members
  • 1711 Мнения:
  • Interests:bg-mamma.com
  • Kaра:FIAT

Публикувано 21 декември 2009 - 23:21

Мислил съм да капвам парфюми на филтъра,да слагам ароматизатор за домашен климатик или прахосмукачка,но за ароматизатор с ''директно впръскане'':НЕ :bia: Идеята е интересна.....,но вече филтъра неможеш го изтупаш за втора употреба. :bia:
Аз си взема от течните, наливни пафюми или от ароматизаторите за коли ,дето са едни прозрачни мехчета с течност,дето се дупчат с една карфица и си пълня Амби Пурчетата . :hilezh:

Редактиран от georgi 80 avant, 21 декември 2009 - 23:22.

#5 Raino

Raino

User

• Търговец
  • 9291 Мнения:
  • Kaра:Аудита

Публикувано 22 декември 2009 - 12:58

Aз съм капвал парфюм върху филтъра и има ефект.

#6 petur petrov

petur petrov

User

• Members
  • 21 Мнения:
  • Kaра:Пежо 205

Публикувано 22 декември 2009 - 14:41

Много хитро си го измислил <_<

Редактиран от petur petrov, 22 декември 2009 - 14:43.

#7 Shado

Shado

iYi

• Members
  • 1247 Мнения:
  • Kaра:B3 NE

Публикувано 22 декември 2009 - 17:55

Най-хубавото е, че вътре в купето веднъж завинаги изчезват досадните висящи грозни мазни и прашасали шишенца, борчета, плочки или каквито и да са джаджи- всичките пречат и са гадни...

Идеята ти e страхотия колега :respekt:
Откога се чудя как да се отърва от подобни украшения.
Твойта система ще бъде инсталирана по спешност.
А индикацията 'парфюм на резерва' кърти :)

Казанчето при филтъра ли си го монтирал или е по-далече?

#8 PROFESIONALISTA

PROFESIONALISTA

User

• Members
  • 286 Мнения:

Публикувано 22 декември 2009 - 19:53

Евала :lol:
много ми допада идеята, но за съжаление за 100- ците с климатроник е неприложимо.
Но пък и двата ни Сеата скоро ще се сдобият с екстрата :huh:

И защо да не става на 100-цата? Моята е 80-ка, също е с климатроник, с дигиталния дисплей. Не е ли същото? Просто слагаш пръскалката някъде на входа за въздуха в купето и готово. А може и някъде във въздуховодите вътре след вентилатора, но много разглабяне трябва...

Мислил съм да капвам парфюми на филтъра,да слагам ароматизатор за домашен климатик или прахосмукачка,но за ароматизатор с ''директно впръскане'':НЕ :) Идеята е интересна.....,но вече филтъра неможеш го изтупаш за втора употреба. :lol:
Аз си взема от течните, наливни пафюми или от ароматизаторите за коли ,дето са едни прозрачни мехчета с течност,дето се дупчат с една карфица и си пълня Амби Пурчетата . :lol:

Абе филтъра 1- 2 пъти го изсмуквах с прахосмукачката, и става, ама нещо му се олющи горният слой на хартията и другия път ще го сменя....

А амбипурчетата вече са ми толкос противни да ги гледам по таблото, че ме сърбят ръцете да си направя и на другите ми коли..... Нема нищо по-грозно от дърто прашасало и многострадално амбипурче ен-та употреба на таблото ти....И ново да е- некак си не се вписва в иначе съвършеният интериор на АУДИ...

Идеята ти e страхотия колега :)
Откога се чудя как да се отърва от подобни украшения.
Твойта система ще бъде инсталирана по спешност.
А индикацията 'парфюм на резерва' кърти :lol:

Казанчето при филтъра ли си го монтирал или е по-далече?

Ами казанчето исках да е до или над филтъра, ама нещо не ми хареса мястото, и сега е някъде пред филтъра, но си е в двигателния отсек....
Ами аде някой да си даде имейла, който може после да качи снимките тука....

А след краткият ми изпитателен срок на тази система, взех да си мисля- нема да е лошо да се направи някаква защита от прекомерно парфюмиране... Например с реле за време- като пусне ток за 1 секунда, и да не може да пуска поне още 20-30 сек, че ако си отървеш пръста да не избичи всичко помпата навън...
Пък ако иска някой- може да си направи двусекционна система за 2 вида парфюм- супер гъзария.... :) :) :wink:

#9 GiN

GiN

Тураник

• Members
  • 4522 Мнения:
  • Kaра:двойката

Публикувано 22 декември 2009 - 20:37

Много интересно. Жена ми разви някакви алергии към ароматизаторите и сега не ползвам ароматизатор.
Това обаче ми връща надеждата.
Дай снимките на joro1981@abv.bg

#10 Marcus Aurelius

Marcus Aurelius

Amat Victoria Curam

• Members
  • 3463 Мнения:
  • Kaра:Audi

Публикувано 23 декември 2009 - 11:47

Малко снимки от колегата PROFESIONALISTA:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Още оттук се усеща как хубаво ухае ... :hilezh:

Редактиран от Marcus Aurelius, 23 декември 2009 - 11:50.

#11 GiN

GiN

Тураник

• Members
  • 4522 Мнения:
  • Kaра:двойката

Публикувано 23 декември 2009 - 19:17

Ееее, много оскъдно. Сега трябва да импровизираме. Колега няма ли как да наснимаш по-подробно? То ще се прави на пролет, но да съберем частите дотогава.

#12 PROFESIONALISTA

PROFESIONALISTA

User

• Members
  • 286 Мнения:

Публикувано 27 декември 2009 - 21:28

Ееее, много оскъдно. Сега трябва да импровизираме. Колега няма ли как да наснимаш по-подробно? То ще се прави на пролет, но да съберем частите дотогава.

ЕЕЕ, ами то какво да снимам повече от това? Вътре бутона и диодчето ли? То е ясно всичко. Най-трудното е да намериш място за казанчето. Трябва да е колкото може по-близо до филтъра, за да са къси маркучите, трябва нивото на пръскалката да е над най-горното ниво на казанчето поне с 1 см, и трябва помпичката да е най-ниско. Останалото е да пуснеш 2-3 кабела и това е. Аз съм го направил да работи само при контактен ключ на АСС, тогава може да светне и диодчето ако е на резерва.

#13 daks

daks

ЗАСТРАХОВАТЕЛЯТ

• Търговец
  • 11367 Мнения:
  • Interests:ПРОФЕСИОНАЛНО ЗАСТРАХОВАНЕ
  • Kaра:А4/Б8, TDI, S-Line

Публикувано 27 декември 2009 - 21:36

Добре звучи. Малко бългериън хенд мейд, но пък ние какво ли не сме дали на света, защо не и това? Бих пробвал.
Евалла на изобретателя!

#14 Finish First

Finish First

Красимир

• Members
  • 1199 Мнения:
  • Kaра:бавно..

Публикувано 27 декември 2009 - 21:58

Добре звучи. Малко бългериън хенд мейд, но пък ние какво ли не сме дали на света, защо не и това? Бих пробвал.
Евалла на изобретателя!

На Б8-цата ли :)

#15 daks

daks

ЗАСТРАХОВАТЕЛЯТ

• Търговец
  • 11367 Мнения:
  • Interests:ПРОФЕСИОНАЛНО ЗАСТРАХОВАНЕ
  • Kaра:А4/Б8, TDI, S-Line

Публикувано 27 декември 2009 - 22:00

Че що не, тя да не е разработка на НАСА? :)

#16 Lex_Luthor

Lex_Luthor

User

• Members
  • 904 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 29 декември 2009 - 23:33

Браво за идеята.Аз пък до сега слагах "борчета" в филтъра :hilezh: :D :huh:

#17 Inkozi

Inkozi

дръж ма мамоу, пилот че стаам

• Members
  • 7664 Мнения:
  • Interests:Friends, Audi, Baseball, Kex, Movie, Music
  • Kaра:А6C4ABCq

Публикувано 30 декември 2009 - 02:32

Друго решение:
Купувайте хубави парфюми на жените, любовниците и приятелките си.
И ги возете по-често в колите си.
:flehan: :lol: :lol:

#18 georgi 80 avant

georgi 80 avant

Аванта

• Members
  • 1711 Мнения:
  • Interests:bg-mamma.com
  • Kaра:FIAT

Публикувано 30 декември 2009 - 03:10

Друго решение:
Купувайте хубави парфюми на жените, любовниците и приятелките си.
И ги возете по-често в колите си.
:lol: :lol: :lol:

Но се къпете и по -често......... :flehan:

#19 andre7080

andre7080

User

• Members
  • 2283 Мнения:
  • Kaра:Чуди се кво да е?!?

Публикувано 11 октомври 2010 - 19:33

Използвам темата, за да не отварям нова. Дайте акъли за ароматизаотри бре! Друга тема не открих по въпроса. Преди, като си поддържах колата в Ауди-сервиз ми я миеха безплатно всеки път, не че не си плащах 10ки пъти за което, и преди да опрахосмучат стелките поръсваха някакъв ароматизатор...... абе с две думи след това 2-3 седмици колата ухаеше страхотно! Без да висят разни неща от огледалото, или да се прикачват всякакви простотии по решетките на въздухопроводите..... Какво позвате?

#20 gothic_fan

gothic_fan

User

• Members
  • 275 Мнения:
  • Kaра:ТТ 225 / A3 125

Публикувано 12 октомври 2010 - 08:30

Аз съм решил проблема много просто. Затварям духалките и пръскам с парфюм. После отварям и готово. Предимства: не виси нищо от никъде, трайността е около 3 седмици, миризмата не е натрапчива като на борчета морчета и т.н., като омръзне пръскам друг парфюм, лесно е ( 10 сек. пръс пръс). Хубавото е че ако например имате 4 духалки, пръскате в 1 или 2. После силата на аромата може да се регулира много лесно като се усилва или намалява от самата духалка. И последно, като стои колата една нощ затворена, на сутринта не е нужно да се влиза с противогаз и да се проветрява :hilezh:

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg