Към съдържанието

Снимка

AUDI Q7 4.2

• Моля влезте във форума за да отговорите
6 отговора в тази тема

#1 Nothelle

Nothelle

User

• Members
  • 11 Мнения:
  • Kaра:Audi Q7 4.2 FSI

Публикувано 02 февруари 2010 - 19:41

Здравейте на всички от форума.

От два дни съм собственик на Ауди Ку 7 4,2 фси, 2007 г. След като си купих колата я оставих на автомивка да я почистят основно. това отне около 7-8 часа. през цялото това време колата е била с включени халогени, светлини под огледалата, вътрешно осветление и т.н., в следствие на което е паднал акумулатора. За да могат да я запалят вземат ток с кабели от друга кола ( но отпред на буксите, а не от акумулатора) и я палят. но дисплея който е между скоростомера и обортомера сега не включва.ваобще не свети, НЕ РАБОТИ. възможна ли е причана за това да е евентуално слаб акумулатор, или да е натрупала някаква грешка. и някой ако може да ми каже как се спират тези светлини да не светят примерно както в случая като съм на автомивка.
Само не ми казвайте да ходя в Порше щото съм от Сандански и ми е доста далече, а проблема е че съм зает и нямам време.

Благодаря Ви предварително.

#2 Jacob12

Jacob12

User

• Members
  • 1343 Мнения:
  • Interests:Ауди А8 4,2 tdi 240 kw
    Mercedes CLS 350
    Mercedes C204 6,3AMG
    Mercedes SLS
  • Kaра:по пътя си

Публикувано 02 февруари 2010 - 20:15

При слабо напрежение този дисплей изключва. Даже и преди мивката сам ти е гаснел за 10сек. след стартиране, точно по тази причина. Ако не се управи има софтуер за таблото, може първо една проба със софтуер. Също в случая помага и вадене на клемата на акумулатора. Не казвай, че няма достъп, прав си. Шофьорската стелка се маха, отзад има 2 пластмасови капачета, под вътрешното има 2 дебели кабела с една гайка - 8 мм, ключ 13. Развиваш, махаш единия кабел за 30 сек. и слагаш. Ще прехвърчи голяма искра - да не те плаши. На всички е така. Ако и това не помогне се сменя таблото

Може да поискаш и куланция, т.е. част от цената да мине за сметка на Ауди, няма да ти откажат.
И София не е далече, щом си я довлякъл чак от Америка :hilezh:

#3 kolio kioravoto prase

kolio kioravoto prase

пишман тунек майстер

• Members
  • 11237 Мнения:
  • Kaра:вана

Публикувано 02 февруари 2010 - 22:31

МАЗЕЛТОФ!! ;) ;)

#4 Nothelle

Nothelle

User

• Members
  • 11 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2010 - 08:45

Благодаря Ви за помоща. Всичко е било от акумулатора. Засега няма никакви проблеми.

Остава само да ми помогнете да си спра осветлението ако може- става въпрос за халогените, щото като е отворена вратата постоянно светят- има ли опция да се спре

#5 Stoil

Stoil

оранжевият чичо - батко

• Members
  • 3264 Мнения:
  • Kaра:TDI

Публикувано 03 февруари 2010 - 10:25

Благодаря Ви за помоща. Всичко е било от акумулатора. Засега няма никакви проблеми.

Остава само да ми помогнете да си спра осветлението ако може- става въпрос за халогените, щото като е отворена вратата постоянно светят- има ли опция да се спре

виж си настройките на ММИ за външно осветление
там може да си го настроиш както пожелаеш
функциите са coming home и leaving home
по дефолт аз ги изключвам
освен това имаш настройки и за вътрешно осветление с различен вид подсветки
най - добре е тях да ги настроиш вечерно време.

#6 Nothelle

Nothelle

User

• Members
  • 11 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2010 - 11:41

Благодаря Ви много

Сега всичко е ОК

#7 SLAF

SLAF

admin