Jump to content

Странен проблем с багажника


Konstantin993

Recommended Posts

Колеги имам много странен проблем с багажника.Като запаля колата и се отваря :rolleyes: Значи това дето мога да гадая е,че бях на автомивка и вечерта започна да го прави.Не са ми мили мотора.Колата е А4 1.9 TDI 110k. 2000г. AGR Даите малко предположения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нещо може да се е шашнал модула за централното.

На Ваг Ком закачахте ли я да видите няма ли грешки нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо може да се е шашнал модула за централното.

На Ваг Ком закачахте ли я да видите няма ли грешки нещо.

Не,снощи го установих,днес цял ден бях на работа и така.А дали не е някакъв проблем с токовете?Примерно не всеки път ми светва плафона на багажника,и нали има два бутона на капака на багажника по един от двете страни на ключалката, та сега се сещам че никога не са работили и двете-един месец единия другия месец други.Понякога не работят и двата,но след час два се оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни компресорчето на централното. Отзад в багажника се намира, като свалиш кората от дясно се вижда, увит е в дунапренена обвивка. Възможно е при миенето да е влязла вода отнякъде, да се е намокрила платката и да се шашка централното от това. Дано да съм бил полезен. Успех! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни компресорчето на централното. Отзад в багажника се намира, като свалиш кората от дясно се вижда, увит е в дунапренена обвивка. Възможно е при миенето да е влязла вода отнякъде, да се е намокрила платката и да се шашка централното от това. Дано да съм бил полезен. Успех! :rolleyes:

Дано да е нещо в този дух,че модул на централното ми звучи много страшно :hilezh:

А впрочем можете ли да препоръчате някой истински жичкаджия от форума,че по традиция знам тва е голяма разправия и са голями измамници

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Като запаля колата и се отваря ....

Отваря или отключва. Че така като гледам мнениата са за отключване, а ти говориш за отваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваря или отключва. Че така като гледам мнениата са за отключване, а ти говориш за отваряне.

Ми той като се отключи и се отваря колега,иначе да става дума за тва че се отключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце, машинката на багажника дава шах. Шашнала се е, я от влага, я от друго. Под машинка на централното, разбирам, не компресора, който е в багажника вдясно и управлява цялото централно, а самата джвъчка на петата ти врата, намира се над ключалката, от вътрешната страна. Махаш пластмасовата кора и ще я видиш :bia:

Пиши едно лс на owwyxw , той е запознат с проблема и може би ще ти помогне :bia:

Като превенция от мен, докато го оправиш може, като го затвориш хубаво, да заключиш вътре от копчето, за да не се отваря в движение :bia:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го свързваш с автомивката значи колегата е прав че проблема ти идва от машинката на багажника. Но може и да ти се е шашнал модула. Преди месец ми се случи със всяко палене люка да ми се отваря сам, закачих го на Ваг ком, но нямаше никаква грешка. Свалих за 10секунди буксата на акумулатора и я сложих пак. Нещата се оправиха така че опитай и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце, машинката на багажника дава шах. Шашнала се е, я от влага, я от друго. Под машинка на централното, разбирам, не компресора, който е в багажника вдясно и управлява цялото централно, а самата джвъчка на петата ти врата, намира се над ключалката, от вътрешната страна. Махаш пластмасовата кора и ще я видиш :)

Пиши едно лс на owwyxw , той е запознат с проблема и може би ще ти помогне ;)

Като превенция от мен, докато го оправиш може, като го затвориш хубаво, да заключиш вътре от копчето, за да не се отваря в движение :D

Мерси Брат

Ако го свързваш с автомивката значи колегата е прав че проблема ти идва от машинката на багажника. Но може и да ти се е шашнал модула. Преди месец ми се случи със всяко палене люка да ми се отваря сам, закачих го на Ваг ком, но нямаше никаква грешка. Свалих за 10секунди буксата на акумулатора и я сложих пак. Нещата се оправиха така че опитай и това.

Тва с акумулатора си го помислих и аз ама са ми казвали че ако махна буксата на акумулатора после трябвало да се чистят грешки и да се вкарват някакви кодове за музиката.Не разбирам затова те моля да поясниш.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих клемата на акумулатора и не се оправи другаде ще го търсим проблема,сега обаче музиката ми се кодира,аз уй имам кода но незнам как да го въведа.Правили ли сте го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като в Тъща ми, Като включи Бойлера и спира Хладилника и осветлението на Терасата. Имаш Полтъргайст в багажника. Надявам се да съм ти бил полезен!

ПП- Колите, които имат отваряне на багажника от бутон в купето, за жалост Ауди от тези модели не разполагат с тази екстра. Тези коли са снабдени с електромеханична ключалка. Значи, че бутона от купето подава напрежение на ключалката и тя отваря. Тук според мен имаме, чисто механичен проблем. Централното заключване, не отваря багажника, а просто забранява ползването на лостчето за връщане на петлето за отваряне. Според мен, трябва да разглобиш ключалката, да внимаваш, като го правиш, за да можеш да се върнеш по същия път и да видиш какво точно се е прецакало. Ключалка от кола в морга, може да реши проблема, няма да работи с твоя ключ, но не е голям проблем. Спри да търсиш проблемите в ел. инсталацията, мисля, че тя няма отношение към твоя проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като в Тъща ми, Като включи Бойлера и спира Хладилника и осветлението на Терасата. Имаш Полтъргайст в багажника. Надявам се да съм ти бил полезен!

ПП- Колите, които имат отваряне на багажника от бутон в купето, за жалост Ауди от тези модели не разполагат с тази екстра. Тези коли са снабдени с електромеханична ключалка. Значи, че бутона от купето подава напрежение на ключалката и тя отваря. Тук според мен имаме, чисто механичен проблем. Централното заключване, не отваря багажника, а просто забранява ползването на лостчето за връщане на петлето за отваряне. Според мен, трябва да разглобиш ключалката, да внимаваш, като го правиш, за да можеш да се върнеш по същия път и да видиш какво точно се е прецакало. Ключалка от кола в морга, може да реши проблема, няма да работи с твоя ключ, но не е голям проблем. Спри да търсиш проблемите в ел. инсталацията, мисля, че тя няма отношение към твоя проблем!

На аванта багажника се отваря с бутон под ключалката демек електро механичен е,мога да го отворя и със дистанционното само него без да се отключва колата.

Иначе тъщата има адския проблем ;)

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,проблема ти е в самия бутон за отваряне на багажника.

След автомивката наи вероятно ти се е намокрила буксата и окъсява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,проблема ти е в самия бутон за отваряне на багажника.

След автомивката наи вероятно ти се е намокрила буксата и окъсява

И аз така мисля,затова ще ида на жичкаджия,просто още търся някой с препоръка :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги първо даржах колата малко с дупето на слънце и багажника спря да се отваря при запалване,но бутоните на 5-ата врата все още не работят.Днес бях за малко в сервиза в който ми поддържат колата и споделих проблема с моя майстор.Той каза че според него било от дъжда който мокрел модула за управлението на централното и било твърде вероятно да плували рибки там.Трябвало да се разтапицира ,да се подсуши и да се оправи дренажната система,и това щяло да ми струва около 100лв.Как смятате?Напомням ви за проблема,след една автомивка и последвал валеж след като запаля колата и багажника се отваря/отключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги първо даржах колата малко с дупето на слънце и багажника спря да се отваря при запалване,но бутоните на 5-ата врата все още не работят.Днес бях за малко в сервиза в който ми поддържат колата и споделих проблема с моя майстор.Той каза че според него било от дъжда който мокрел модула за управлението на централното и било твърде вероятно да плували рибки там.Трябвало да се разтапицира ,да се подсуши и да се оправи дренажната система,и това щяло да ми струва около 100лв.Как смятате?Напомням ви за проблема,след една автомивка и последвал валеж след като запаля колата и багажника се отваря/отключва.

бате...а теб как те лъжат в тоя сервиз... как само те лъжат....

проблемът пак ти казвам не е в модула на централното, а в самата машинка на петата врата. обади ми се, ще се видим и ще ти покажа как "разтапицирването" и "подсушаването" от които разбира се няма да има нужда, ще отнемат с приказките за разните дискове на ТМ примерно, които ще си кажем, та всичко това няма да ни отнеме повече от 10мин !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате...а теб как те лъжат в тоя сервиз... как само те лъжат....

проблемът пак ти казвам не е в модула на централното, а в самата машинка на петата врата. обади ми се, ще се видим и ще ти покажа как "разтапицирването" и "подсушаването" от които разбира се няма да има нужда, ще отнемат с приказките за разните дискове на ТМ примерно, които ще си кажем, та всичко това няма да ни отнеме повече от 10мин !!! :bia:

Абе нов съм в занаята нали се сещаш.Аз щото му споменах (на моя майстор) че понякога като заключа колата и не светват мигачите и естествено не се дигат прозорците и той за това се хвана с тоя модул и тва подсушаване.Както и да е писах на колегата за който ми каза owwyxw и той ме свърза с Виктор victordhrobo (колега от форума със сервиз може би го знаеш) и се оказа че човека ми е на 1 минутка така че ще ида при него.А иначе с тебе трябва да се видим и с повод и без повод :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво стана по въпроса? Проблемите ни са еднотипни и моят багажник прави същите магаретии само дето вече само с ключа мога да го отварям, но и снего усещам прекомерно усилие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги пак я измих и пак стана същтото.Паля я,и се отваря багажника,даже днес бях само на габарити и без да искам мръднах ръчката на чистачките и пак се отвори.И при един майстор от форума ходих и той като предните тръгна модула да ми чисти.................Няма ли кой да ми види тъпото копче на 5-ата врата сигурен съм че от там влиза вода и окъсява.Нема да дам 100 кинта за чистене на комфорт модула,там е съхо,почистил със си дренажа там вода не стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пак я измих и пак стана същтото......Здравей,отварял съм там трябва леко да надигнеш кората и с дълга права отверка да помогнеш като понатиснеш щипките-метални са и ако не внимаваш чупиш пластмасите наоколо.На аванта има и 1 винт под дръжката.Лайстната с лампите и бутоните се сваля с гайки е хваната,върху самите бутони за отваряне има гумени шапки виж да не са скъсани.Буксите са им едни мънички и доста нагоре трудно ще се мокрят,но прегледай и там връзките.И последно все си мисля,че нещо наистина става с модула за централното,студени спойки ли не знам.Моя си начупи пластините в моторчето ,но преди това се магарясваха бутоните на багажника.Аз бих дублирал с едно копче отвън за да видя дали наистина при изключени оригинални бутони ще работи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей,Konstantin993.Аз нямам субуфер в дясно в джоба на багажника и модула на централното е там-черна кутия с два маркуча(само ги дърпаш) и три букси затрил съм си снимките,но няма как да го сбъркаш.Аз като го свалях останах без ел стъкла,ЦЗ и аларма така,че колата в гараж.Ако си сигурен вече,че проблема ти не е в бутоните или прокъсани кабели между вратата на багажника и купето,грабваш това нещо и на майстор(ама пък чак 100лв не му давай,че за толкова ще си вземеш друго) да му презапои всичко наново и огледай внимателно буксите да не прави някоя лош контакт.Дано се справиш успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...