Jump to content

АКБ в подкрепа на Биляна


RED-AUDI

Recommended Posts

Пускам отделна тема от тази на Милен поради няколко основни причини:

- нека неговата тема бъде за даренията, нека той известява на какъв етап е здравето на детето, набирането на средствата и всички важни подробности, които счита, че трябва да ги сподели;

- мисля, че личните дарения са едно, но можем да си организираме общо усилията и да постигнем желаната сума по бърз начин. Сам милен сподели, че вече е трябвало да са в Германия, а парите, както виждате са ... далеч от заминаване.

Тук ви предлагам да обсъдим разни идеи и да се хванем да направим нещо смислено, заедно и дано да постигнем заветната мечта, залегнала в сърцето на всеки, прочел за проблема, а именно - Биляна да пребори рака и да расте здраво и щастливо дете!

Мисля, че на всички ни е ясно, че колкото повече се обединим около правилна стратегия, толкова по-ефективно ще се получи всичко.

Моля модераторите също да бъдат съпричастни!

Започвам с моите идеи:

Първа идея - АУДИ ШЕСТВИЕ. Молба до СО, издават разрешение, прави се медийно събитие, взима се интервю от някой словоохотлив съфорумец, който обяснява, че сме съпричастни към проблем на наш колега. По този начин ще се трогнат доста хора, за това, че не роднини и близки, а реално непознати хора са станали съпричастни ( по този начин и хората си казват, "е и ние сме също непознати и можем да помогнем").

Втора идея - Ауди АКЦИИ - обличаме клубни фланелки и по няколко човека на различни места раздаваме листовки и обясняваме за какво се събират парите. Но примерно това да става пред някоя банка (да речем с най-ниската такса за превод), та вместо ние да събираме пари - желаещите да влизат, да попълват набързо нужните бележки и да си тръгват, превеждайки паричките сами. В тези акции вероятно още по-лесно и бързо ще става с даряването чрез СМС.

Малко обосновка на идеите- всички акции и инициативи биха ни имали значителен успех, ако първо медийно се представят нещата, защото тогава този проблем става известен за драгия зрител и слушател и доста по-смело непознати хора биха дарили.

Българинът е доста мнителен, но пък за сметка на това - състрадателен. Реално не трябва да се събират милиони, а няколко десетки хиляди. Да не казвам и друго, че много вероятно от една медийна изява с този нестандартен за България подход, да трогне даже само 1-2 големи компании, които да осигурят поне финансово спокойствие на Милен. А имайте предвид, че за него разходите тепърва предстоят - сумата май е само за лечението, а разходите по самия престой също никак не са малки....

Колеги, моля ви да няма лични нападки в тази тема. :hilezh:

Забравих да добавя - ще инвестирам цялото си свободно време за реализацията. Имам готовност да подготвя документите и да ги внеса за разрешителни за шествието (естествено, стига УС на АКБ да позволи като Юридическо лице да стане това от името на клуба) или още по-глобално - да търча по институциите и да подавам нужните документи за разрешителни където трябва. Бих се включила на 100% и в другата идея - през работно време, където и да е из София. Ако е нужна и координация, мога да се наема и с тази нелека задача.

За реализацията ще трябват доста доброволци. А най-добре, всички, които имат желание да постигнем успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 184
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Работите не стават с прикрепен линк в подписа и потупване по гърдите колко сме превели.

Точно затова Галя поема някаква инициатива.

Колежке, не съм много по идеите, но бих помогнала с каквото и да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се направи банер който да излиза вместо рекламите горе . Може и други форуми и сайтове да поемат инициативата по този начин да стане начинанието достояние на повече хора...

Аз го предложих това в темата днес, но не знам колко сериозно изглежда, а си е много добър начин за популяризиране, предвид това, колко хора посещават форумите на ден. Според мен ще е по-добрия вариант от листовки и т.н.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банерът е супер идея. Да се пише на Админ и да го залепя.

Предложението да се сложи линк към темата в Продава/Купува също не е за изпускане...

Галя, в почивен ден, Събота, Неделя, може да се съберем някъде и да направим това, което ти предлагаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се направи банер който да излиза вместо рекламите горе . Може и други форуми и сайтове да поемат инициативата по този начин да стане начинанието достояние на повече хора...

Аз го предложих това в темата днес, но не знам колко сериозно изглежда, а си е много добър начин за популяризиране, предвид това, колко хора посещават форумите на ден. Според мен ще е по-добрия вариант от листовки и т.н.

ДА, банера не замества листовките. И листовките не заместват банера. Двете по отделно не се конкурират, щото парите отиват в една и съща сметка :wall:

С листовка ще популяризираме идеята в друга целева група, интернетската е ясна.

Кой може да направи банер?

Галя, в почивен ден, Събота, Неделя, може да се съберем някъде и да направим това, което ти предлагаш.

Хайде още съмишленици да дадат сигнал, че са готови за шествие примерно.

Предполагам, че ще се иска конкретна бройка автомобили, за които да се издаде разрешително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за някакво голямо събитие с което да помогнем с една сериозна сума.Това трябва да набере популярност първо за да има вяра у хората за какво се събират парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде още съмишленици да дадат сигнал, че са готови за шествие примерно.

Предполагам, че ще се иска конкретна бройка автомобили, за които да се издаде разрешително.

Една анкета не е зле да се пусне за това събитие. За да се види заслужава ли си въобще организацията.

По принцип аз подавам сигнал за включване :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анкетите са вятър работа и загуба на време. Който иска ще се включи и ще помогне, който не иска -няма значение как е гласувал. Практиката го показва многократно.

Всичко е на добра воля.

Каква би била примерната организация на такова шествие?

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анкетите са вятър работа и загуба на време. Който иска ще се включи и ще помогне, който не иска -няма значение как е гласувал. Практиката го показва многократно.

Всичко е на добра воля.

Каква би била примерната организация на такова шествие?

Мисълта ми беше, че "медийно събитие" с 5 коли на кръст ще има точно никакъв ефект ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше, че "медийно събитие" с 5 коли на кръст ще има точно никакъв ефект ...

Вярно е, ама ние едвам се събираме на срещи и събори иначе желаещи много, ама като дойде денят и ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банерът е супер идея. Да се пише на Админ и да го залепя.

Предложението да се сложи линк към темата в Продава/Купува също не е за изпускане...

Както бях обещал, и двете предложения съм ги свел до знанието на администраторите. И за двете все още нямам/е отговор... :hilezh:

1. Банер - от колега разбрах, че банерите били по някакъв договор с някой, ала-бала... Не знам... Чакам/е отговор.

2. Линк към темата закачена във всички или най-посещаваните подфоруми - изпратих лично съобщение отново. И тук чакам/е отговор.

Що се отнася за инициативите - бройте ме и мен. Ако мога да помогна - ще го направя, ако ли не, то ще гледам да не преча.

Според мен:

Хубаво е от всички идеи за набиране на средствата да се изберат онези, които ще имат най-голяма ефективност и ефикасност и точно там да се хвърлят най-големите усилия. Идеята ми е да няма разпиляване на усилията и време, а напротив - концентрация. Всичко това трябва да е част от една цялостна стратегия на една кампания. Като такава големите крачки трябва да са ясни от самото начало.

Просто си мисля на глас... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се надявам да не са 5, а 20 - 30 (предполагам, че за повече няма да разрешат).

Идеята е да се мине от точка А до точка Б и примерно да има нещо, което да прави впечатление в автоколоната. Естествено, канят се медии, които ще пуснат до минутка репортаж по новините си. Колкото по-нестандартно се направи, толкова по-голям медиен интерес ще има и повече излъчени материали.

В този ред на мисли, ако някой има контакти с редакция на вестник с добър тираж - може да съдейства за излизането на някаква форма на статия или репортаж. Тук и Милен трябва да се включи обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такива инициативи не знам как гледат медиите!

Преди година бях писала до Нова ТВ, бях писала до МТел, по повод набиране на средства за лечение.

Да не излизам извън темата, там където имам познати, не са много, но... ще се опитам да направя нещо.

Та, контакт от моя страна - Нова ТВ и регионално Радио Берк.

Утре ще завъртя телефони, дано има някакъв резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-елементарното за което се сещам е един лист А4 подходящо оформен и с подходящо послание лепнат на задното стъкло.

Достатъчно киснем по задръстванията все някой ще го прочете.

Само да не прилича на обява "Продава се" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d00mEr, също добра идея, която само ще помогне. Аз си го мислех като вариант на двете задни странични стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-елементарното за което се сещам е един лист А4 подходящо оформен и с подходящо послание лепнат на задното стъкло.

Достатъчно киснем по задръстванията все някой ще го прочете.

Само да не прилича на обява "Продава се" ...

Това наистина е добра идея. Шрифтът на надписа трябва да е голям. Да се вижда от далеч ЗОВ ЗА ПОМОЩ

Нямам си на идея колко би струвало изработката на светоотразителни жилетки с надпис ДА ПОМОГНЕМ НА БИЛЯНА и номера за СМС или нещо подобно които можем да облечем на някое шествие дори и да не е автопоход ами само да искаме разрешение примерно да се струпаме пред НДК или някъде другаде. Както каза колегата по-горе само размишлявам на глас, но в момента всяка една идея е от значение.

Мисля, че на Илиянци една жилетка е по 2 лева ако ги вземем на едро могат да паднат до 1 и 5-60. Надписа ня вярвам да е повече от левче та общо взето максимум три лева за жилетка с надпис. Ако се изтърсиме една сурия хора пред НДК после по Витошка от там може да се вдигнем и до жълтите павета. А пък ако го направим така организирано, че в даден ден и даден час примерно колегите от различни региони на България да организират шествие и в тяхният град може и да постигнем сериозен медиен интерес. Може да се направи и голям плакат с надпис и бегла информация който да е видим по от далече. Не знам дали ако не затваряме улици или не вдигаме джабала дали ще ни трябва разрешение о тнякого. Може би пак ще трябва не знам но ак оси го спретнем мълчаливо примерно едно 100 човека с жилетки да си се разходим по центъра дали ще има ефект. Ако издадем и ръчни листовки които в деня на шествието да раздадем докато вървим пак е идея

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

REPLAY, насреща съм, ако някой направи листовките - нека да се свържем!

Накрая ще хвана и ще направя някакви колкото да разлепя по квартала, но ме опасява, че ще приличат на нещо което не искам да приличат на такова.

Затова още веднъж апелирам хората с дизаинерски способности и предпечатни умения да се захванат на 5 минутна работа. Останалото от нас.

Хайде някой да се заеме да направи нещо като мултимедиено клипче и да го качим във Vbox7 Там посещяемоста е също голяма. Модовете могат да го качат като "избор на редактора" и да се гледа сумати пъти. Така ще е в челната класация на топ 40.

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шествието е добра идея, но за да има по-голям отзвук в медиите е добре освен призива за дарения да се поставят и искания към държавата и НЗОК - да не се отказва финансиране на лечение на онкоболни деца в клиники от ЕС.

Относно банерите - те са във форума по силата на договор, който ни връзва в обща рекламна мрежа с други сайтове и форуми. За да включи банер, ще трябва да се преговаря със съответните хора, които аз лично нямам идея кои са. Това може да каже единствено @HITMAN.

Между другото днес се почита св. Мина - светеца, който покровителства семейството и към който вярващите отправят молба, да се разминат болестите. Затова днес беше идеалният ден за провеждане на шествието, но не пречи всеки от нас да се отбие в параклис или черква, за да запали една свещичка за Биляна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шествието е добра идея, но за да има по-голям отзвук в медиите е добре освен призива за дарения да се поставят и искания към държавата и НЗОК - да не се отказва финансиране на лечение на онкоболни деца в клиники от ЕС.

СУПЕР ИДЕЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека някой да изработи един хубав банер, и колегите които имаме собствени сайтове или блогове ще го сложим там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да сложите и линкове към сайтовете в които я има темата, просто да се виждат мащабите на кампанията и да показва това, колко е сериозно начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже жената работи в КТ "Плевен спринт" и се сетих, че може да пусне в информационния им канал призив за набирането на средства за Биляна, само колегата Милен да пише дали е съгласен и веднага пускаме нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачам и тази тема. Ако мислите, че АКБ като юридическо лице може да бъде полезно с нещо, ние ще съдействаме изцяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...