Jump to content

Insignia OPC vs А3 1.8Т


Recommended Posts

Пичуи доживях да ме предизвика ЖЕНА на гонка :steinigung: ...откакто смениx турбината и издрънчах най-бързото атмосферно XЕ в Бс, има тема във бургаското форумче на опел, че предизвиквам опели до 250 коня, но освен злобни коментари(да съм го бил засилил в морето алдито, опц не било ауди и подобни опелджийски тъпотии) по адрес на ауди друго нямаше....до днес, когато видях че ме предизвиква въпросната мацка...счетоводителка :) със Инсигния ОПЦ(325Hp, AWD) тая се е взела много насериозно...бмв-та ги късала и некви такива работи пише.

Ако ще има гонка(аз съм си дал съгласието, сега чакам тя да се съгласи) ще е на 400м от място...въпреки предното ми, мисля че пак е моя...последните ми замервания на G-Timer са 14,1-14,2 нa 402m, 0-60 мили ги правя за 5,6 сек...а от 0-160 км/час ги правя за 14,1 докато на опела му дават 15,8...всъщност това е за комбито, седана е 14,1 до 160...колкото съм и аз, но няма време на 402 м.

друг е въпроса че не са мерени с един уред...данните за опела ги гледам в zeperfs и fastestlaps

Инсигнията я дават в двата сайта 14,9 на 402м...така че очаквам да я препарирам;

Какво мислите за гонката?

Обмислям и вариант да предложа и от летящ старт до 200...за тази гонка какво мислите?

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 693
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз пък мисля, че каквото и да тренираш, така ще те изплющи здраво това ОПЦ, че може би ще схванеш защо му викат тръц, малолитраж и тем подобни

едит:ааа, ти всъщност се горнееш с победа над атмосферка.

ако искаш мога да те вредя да се пробваш с Андро

той обаче не е атмосферка и да не станат едни тролеи, едни чудеса...

Редактирано от Stoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не ми са прави на оборотен бе опелджия! Можел да ме вреди, що си мислиш че не се познавам с Андрей, и не си приказваме кат се видим, че тряя ти да ме уреждаш за квото и да било?

Скоро(преди 2-3 седм.) се видяхме и говорихме, аз исках да се пусна с аудито му, ама не било готово каза...тряяло да се разработва...

Пък относно атмосферката...да, гордея се че го отупах и то здраво, тая атмосферка има победа над турбо калибра и е единствения атмосферен опел с победа над бургаския сивик вти 160+ коня от които всички други атмосферни опели припадаха с поне две коли....както и аз със старата турбина. :)

Относно гонка с инсигнията, за мен нещата стоят така: 0-160 даваме еднакво време (14,1), тва ми е и времето на 400м. Във фастестлапс няма време на инсигния опц седан на 400м, има на опц комби и времето и е 14,9 като комбито е по-тежко от седана...според мен седана трябва да е с мойто или много близо до мойто време на 400м като се имат предвид еднаквите ни времена 0-160...естествено, не знам доколко са съпоставими, понеже са мерени с различни уреди.

Не знам с каква скоростна кутия е опела...ако е ръчка, мноого ме съмнява госпожицата да се справя по-добре от мен с превключването на скоростите и да постигa времената на 400м които трябва да прави опела...от четенето на постовете и останах с впечатлението че си пада по магистрални надбягвания, а те са дооста по-различни от драга.

Не можах да намеря данни за времето на инсигния опц седан, някои ако ги има да ги напише, но за мен от информацията която имам, нещата са на кантар на 400м...нагоре е по-бърза, тва е ясно.

PS: Цецо, що не земеш да я приземиш тая магистрална бегачка, таман по твойта част, че и е от Бургас :)

Aз ще пробвам да я тупна на драг, пък ти ako я опукаш на магистралата ще се получи много добре, че мноого кофти работи говореха за ауди опелджиите...имамe да си връщаме :steinigung:

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: Цецо, що не земеш да я приземиш тая магистрална бегачка, таман по твойта част, че и е от Бургас :)

Aз ще пробвам да я тупна на драг, пък ти ako я опукаш на магистралата ще се получи много добре, че мноого кофти работи говореха за ауди опелджиите...имамe да си връщаме :steinigung:

Sпоред мен ,ако тръгнеш добре ще я резнеш.

Колата ти е много,ама много по-лека и е на предно.Разликата е почти 500кг в твоя полза.

КОлата е светло син металик,класически за ОПЦ моделите и верно само мацка гледам я кара.

Аз ще я разтрия на доускорение и то доволно,още повече ,че съм с нови 17' Фалкен Ф 452 летни и съм доволен от качествата им засега.

Келеша ме вози в мойта кола и общо взето,който може да стартира може,а другите се учат все още. :) При все това бях със зимни гуми.При качествен старт колата ми е 0-200 за 16сек мерено с Дрифт бокса,но не е постоянен резултат,та все пак си мисля,че ще я тупнем таз Инсиния.

Не искам да те дразня,но всичко около твойта кола щеше да е ясно,ако беше направил това ,за което ти говоря от толкова време.Иначе само спорим за глупости,ама все пак нали е форум това.

Има един клип в Тубата на а3 с к04-001 дето пише , че е 250 коне и се представя отлично.

Ако нещо се разберете свиркай,тъкмо ще се пуснем с тебе на 400 и на летящ.

Даже в тестовете пишат,че опела не върви като за 325 коня,заради теглото си и 4х4.

Каквото и да си говорим,като се съберем ще се види кой кого :bia:

Събота и неделя ще съм Пловдив май май,та ще видя дали е възможно да се замеря на Калояново,тогава ще си покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че тоя хлопел ако е с ръчни скорости, 325 к.с. с 4х4 такъв ластик ще ти направят че никога не можеш да го настигнеш до 400 м. На летящ със сигурност имаш по-голям шанс. Всичко това при условие че мацката може да кара.

P.S.

Сега видях че го дават 1810 кг.. може и да имаш по-голям шанс от колкото си мислех в началото :respekt:

Редактирано от MK4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не ми са прави на оборотен бе опелджия!

абе не знам кой е оборотния

смени една турбина и стана големата бегачка, ха ха

още колко хляб има да идяш докато ти заприлича на нещо моторчето

ама както и да е, аз лоши чувства нямам

PS: Цецо, що не земеш да я приземиш тая магистрална бегачка, таман по твойта част, че и е от Бургас :respekt:

ха ха, дано си се измайтапил

Цецо поне е по - голям реалист

всички 1.8 докато бият тоя тип мотори бая франкове трябва да налеят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо поне е по - голям реалист

всички 1.8 докато бият тоя тип мотори бая франкове трябва да налеят

На 100% съм сигурен,че от 60-200 ще го пребия това ОПЦ и то сериозно. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ше го пребиеш, ами направо автовози ще има и то сериозни!Тоя туч умрелия е 1000%много по слаб от мойта кола, а с нея се видя как вървим, та........Иначе Жорка, кво да ти кажа, докато не замериш със сериозен уред, тия 14.1 са малко имагинерни за мене и не може от тях да си правиш некви генерални изводи!Иначе успех с ОПЦ-то.....Жалко че не съм по наблизко, да я вида кои БМВ-та пребива таз госпоица! :bia::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ше го пребиеш, ами направо автовози ще има и то сериозни!Тоя туч умрелия е 1000%много по слаб от мойта кола, а с нея се видя как вървим, та........Иначе Жорка, кво да ти кажа, докато не замериш със сериозен уред, тия 14.1 са малко имагинерни за мене и не може от тях да си правиш некви генерални изводи!Иначе успех с ОПЦ-то.....Жалко че не съм по наблизко, да я вида кои БМВ-та пребива таз госпоица! :bia::)

И аз така мисля.

Ако се уреди нещо до края на другата седмица ще е ОК.400 кила са си разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве тая ше излезе няква мноо бясна карачка...Айтос-Бургас го взела за 7мин, гонила се с някаква С-ка оная кат стигнала в Бс никва не се виждала С-та. Избрала си Инсигнията щото колегите и я дразнели че бНв са много бързи, и тя едва ли не разтрива всички бНв-та наред за наказание...голяма маниячка е тая. а ми е комшийка, живее на 200м от нас.

Мацката е съгласна за гонка на 400м...ръчка е колата...ма не казва сток ли е...да се надяваме че е сток...аз мисля да я пробвам от място, въпреки че съм наясно че от летящ имам много по-големи шансове да я тупна.

Kirche, не ми се рискува да карам на геит, че с новата гарнитура ще вдигне доста по-високо налягане отпреди като съм карал на геит с изпускаща гарнитура, а още тогава ми причукваше аванса...сега съм на 1,4...страх ме е да не строша мотора, за една гонка не си струва риска според мен, не ми зависи живота от това все пак. Тея данни от замерванията ми са постигнати при свързан N75...карането на геит остана в миналото.

Цецо, аз ли не разбрах правилно, или има клипче на А3+K04-001 срещу Инсигния ОПЦ някъде...дай link ако можеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве тая ше излезе няква мноо бясна карачка...Айтос-Бургас го взела за 7мин, гонила се с някаква С-ка оная кат стигнала в Бс никва не се виждала С-та. Избрала си Инсигнията щото колегите и я дразнели че бНв са много бързи, и тя едва ли не разтрива всички бНв-та наред за наказание...голяма маниячка е тая. а ми е комшийка, живее на 200м от нас.

Мацката е съгласна за гонка на 400м...ръчка е колата...ма не казва сток ли е...да се надяваме че е сток...аз мисля да я пробвам от място, въпреки че съм наясно че от летящ имам много по-големи шансове да я тупна.

Kirche, не ми се рискува да карам на геит, че с новата гарнитура ще вдигне доста по-високо налягане отпреди като съм карал на геит с изпускаща гарнитура, а още тогава ми причукваше аванса...сега съм на 1,4...страх ме е да не строша мотора, за една гонка не си струва риска според мен, не ми зависи живота от това все пак. Тея данни от замерванията ми са постигнати при свързан N75...карането на геит остана в миналото.

Цецо, аз ли не разбрах правилно, или има клипче на А3+K04-001 срещу Инсигния ОПЦ някъде...дай link ако можеш.

Не е срещу Инсиния ,а от 100 до макс,но пише че е 250 коне

Ей го

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буахахаххааха, таз явно е много вживяна, ше зема да вложа едни 50-60 лв в гориво и ше дойда да й обърна представите за БНВ-тата.... :bia::);)

п.п. туй К04, голяма мъка след 210, иначе дотам добре беше...

п.п.2

Айтос-Бургас го взела за 7мин

Оле мамо, тва като един мой, дето от Сл. Бряг до баня го правел за 9 мин с 320д 136 коня :o:):);):)

Редактирано от mityo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буахахаххааха, таз явно е много вживяна, ше зема да вложа едни 50-60 лв в гориво и ше дойда да й обърна представите за БНВ-тата.... :):bia::)

п.п. туй К04, голяма мъка след 210, иначе дотам добре беше...

Gledam ,че Иво чете ......

Искам той да дойде със Сеата да я разтрие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей, че ше метне Инсигнията на вторични, а да не говорим, че ше изгорим общо с пътя към 9-10 литра наФта :bia::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега прочетох в немски сайт, че фирмата EDS предлага чиптунинг за Инсигниа OPC - Phase I 366PS

Турбината фабрично надувала 0,9 бара, а след тунинга 1,1 с пик 1,3 бара.

Цената е 699 евро.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ше я отвея като Волга цинкова кофа, да не говорим за Цецо и Иво!Виж Жорката, ако е такава може и да глътне вода от место....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, и мен това ме притеснява, но си струва да пробваме за спорта... сериозно се ускорява тва ОПЦ, ще бъде интересно ако въобще стигнем до гонка. Аз лично с прогнози не се наемам, единствено имам желание да си сверя печката с такава расова машина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Инсигния ОПЦ(325Hp, AWD) тая се е взела много насериозно...

Аз имах възможност да покарам такава... ами като субективно усещане върви много. А и дават 0-100 за 6сек. което не е толкова страшно.

Но пък съм покарвал и натопорени 1,8Т и бих казал че усещането в Инсигнията е доста по-добро като ускорение. Така че пробвай, ама недей отсега да мислиш че си я бил.

Мен ако ме питаш ще те разстреля... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, говорех за бургаската турбо астра, не за инсигнията

Е,

къде ме намеси при самолетите :respekt:

1000 кг с 400+ коне,не знам такива бинокъли дали продават,че да мога да я видя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...