Jump to content

Кога гори по-малко ?


Nikkie

Recommended Posts

Кога колата гори по-малко, когато е на свободна или е на скорост ? -Става въпрос когато е пусната по надолнище.Четох някъде, че по-новите инжекциони дори спирали подаването на бензин и бордовия отчитал 0,0 разход.Вярно ли е вобще това и как стоят нещата при карбураторите, в частност питам конкретно за 80-тка с NE мотор и карб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че по-новите инжекциони дори спирали подаването на бензин и бордовия отчитал 0,0 разход.

Нови, нови, колко да са нови.

При АБК мотора от 92-ра е така - разход 0.0 (при загряла кола и над 1300-1400 оборота).

Сериозно по темата - колко смяташ, че ще спестиш ? :respekt:

...а управляемостта, спирането ? B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебните коли м/у другото не отчитат нулев разход.

Говоря за идеалния случай при скорост над 90 и обороти над 2000 и висока предавка.

Отчитат разход от 2 литра на 100, независимо от горивото бензин/дизел.

Единствената им прилика че са талянсКи коли.

Всеки ден си правя експеримент от Бояна към бул.Гоце Делчев.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало напълно да се прекратява подаването на гориво , при спускане на скорост по наклон , над определени обороти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови, нови, колко да са нови.

При АБК мотора от 92-ра е така - разход 0.0 (при загряла кола и над 1300-1400 оборота).

Сериозно по темата - колко смяташ, че ще спестиш ? :angry:

...а управляемостта, спирането ? :hilezh:

ами колега прaв си за първите ти 2 реда. колко може да спести... доста ако кара по нанадолнище 20 30 40 50 км тук 20 там 20 и така не мисля че като е на свободна колата по трудно спира :rotcol: къде го има тва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колега прaв си за първите ти 2 реда. колко може да спести... доста ако кара по нанадолнище 20 30 40 50 км тук 20 там 20 и така не мисля че като е на свободна колата по трудно спира :hilezh: къде го има тва

Не спира по трудно,но ако му изгасне и се наложи да реагира бързо в даден момент се сети кво ще стане... :rotcol:

Аз до колкото знам при бензините няма разлика,чул съм,че при дизела има нещо такова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен на ПХ си е икономисване, но зависи от пътя.....ся аз като мина тунела в посока Пазарджик и с едно малко изключение....минавам около 7-8 км. по инерция....Скороста варира от 130 до 80 км. в час. Едно е мотора да работи с 3200 об. друго е с 900. То не , че е голям келепир, по- скоро до навик. Аз го правя с цел двигателя да си почине малко от по- високите обороти, малко преди това....Сигурно и температурата на маслата спада тогава.

И това дето казвате, че ако е на бензин и по инерция спирал притока на гориво при инжекционите.....е как ще спре бе, нали мотора ще изгасне....Някой ако ти запуши устата ще можеш ли да се храниш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то като има наклон, двигателя се развърта когато е на предвка от инерцията. Аз също иначе съм чувал и знам, че на надолнище на предавка гълта 0, ама практически само от борд компютър имам наблюдения докато на него пише точно 0. Реално как стоят нещата не знам. Едни казват по инерция по икономично, други на предавка. Аз си имам изграден навик и карам главно на скорост по спусканията (то това освен, че икономисва от разход икономисва и накладки и дискове, пък и дава сигурност), но с ниски скорости в града пускам често на свободна ако светофара ми свети червено и съм далече от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естественно, че няма разлика в разхода на свободна скорос и на включена предаавка ако не се подава ГАЗ. Колата си гори колкото гори на свободна....това е елементарен спор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

икономисва само на бензин и нафта на газ не става вече при ги незнам как стоят нещата

За обикновенна газова също не е в сила. Трябва да се постави икономайзер.

Определено на бензин го има нулевият разход при определени предпоставки.

... на мен лично не ми се случва :rolleyes:

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че ППХ е равно на ПХ ли?

:rolleyes:

Искам да кажа че когато не даваш газ на педала няма значение дали си на свободна или на скорост.... разхода си е един и същ..освен ако на свободна скорост не си изгасил двигателея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом идеята е да се икономисва по габровски, пускай по нанадолнищата с изключен мотор на 5 та предавка - така поне ще имаш хидравлика и серво на спирачките.

Боже господи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа че когато не даваш газ на педала няма значение дали си на свободна или на скорост.... разхода си е един и същ..освен ако на свободна скорост не си изгасил двигателея

Всъщност има значение.

Когато колата се движи по инерция на свободна скорост мотора работи на принудителен празен ход (гори колкото, ако е спряла на място с работещ двигател). Когато е по инерция с включена предавка и обороти над някакъв минимум (по спомени 1300, но най-вероятно греша) гориво НЕ се впръсква. И в двата примера не се натиска педала на газта.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом идеята е да се икономисва по габровски, пускай по нанадолнищата с изключен мотор на 5 та предавка - така поне ще имаш хидравлика и серво на спирачките.

Боже господи...

нали се сещаш че мотора отива на вятъра така на скорост не запалена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак на вятъра ... <_< Аз до сега далавера от икономия не съм видял, а в тази тема точно това се търси ...

Явно не сидоловил иронията в посна ми, колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа че когато не даваш газ на педала няма значение дали си на свободна или на скорост.... разхода си е един и същ..освен ако на свободна скорост не си изгасил двигателея

Така ли.... <_< А високите обороти на мотора дори при спускане и да не даваш газ с педала как се хранят....с въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже господи...

Ради, не мога да открия уникалната тема отпреди години на brunobanani.

Така сме се смяли, че нямаше равна. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...