Към съдържанието

Снимка

Хидравлично масло

• Моля влезте във форума за да отговорите
24 отговора в тази тема

#1 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:
  • Kaра:A4 2.6

Публикувано 07 декември 2010 - 13:26

Колеги , какво е хидравличното масло на А4 Б5 2.6 96г. Като гледам маслото в казанчето е кафяво , понеже не е на максимума искам да долея и незнам какво да купя :respekt:

#2 rexxxxx

rexxxxx

User

• Members
  • 636 Мнения:
  • Kaра:A4 Avant 1.8 ADR

Публикувано 07 декември 2010 - 14:28

ако си от софия - отиваш в еуратек на шкода представителството и си купуваш хидравлично минерално масло за VW групата и си свиркаш

#3 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 07 декември 2010 - 14:51

ако си от софия - отиваш в еуратек на шкода представителството и си купуваш хидравлично минерално масло за VW групата и си свиркаш

Не съм от София

#4 koko76

koko76

User

• Members
  • 600 Мнения:
  • Kaра:Audi A3 1.6 AKL 99г.

Публикувано 07 декември 2010 - 15:23

Стандарта които трябва да покрива маслото е G002000.Аз като сменях моето на времето си взех Febi Hydralic Fluid S6161,зелена пластмасова бутилка.Това масло покрива този стандарт и е немско.Година и нещо карам с него и няма проблеми.

#5 hellix

hellix

User

• Members
  • 2237 Мнения:
  • Kaра:Audi A3 1.8T

Публикувано 07 декември 2010 - 18:03

Не съм от София

Виж при вас дали има евро07. Аз го взех от тях.
Маслото е зелено в зелена опаковка и на нея пише че е G002000 :hilezh:

#6 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 07 декември 2010 - 18:27

Виж при вас дали има евро07. Аз го взех от тях.
Маслото е зелено в зелена опаковка и на нея пише че е G002000 :hilezh:

Ако взема да долея зелено не е ли проблем , че моето масло е кафяво ?

#7 Dorian

Dorian

User

• Members
  • 426 Мнения:
  • Kaра:1.9TDI...1.8Т

Публикувано 07 декември 2010 - 18:36

Преди малко смених моето хидравлично масло.Взех оригинално от Ауди за скромната сума от 28лв. за 1 бутилка,но като не ми се занимаваше да ходя до Еуратек да го взема малко по-евтино :hilezh:
п.п. към колегата който иска да долива,то най-малката разфасовка е 1л.,а цялата хидравлика събира 750-800мл.. такаче направо го сменяй цялото

#8 Konstantin993

Konstantin993

User

• Members
  • 2044 Мнения:
  • Kaра:A4 1.9TDI AVG Avant

Публикувано 07 декември 2010 - 18:57

Колега на самото казанче трябва да пише погледни.Ако няма като се прибера ще погледна в Аутодата.

#9 Konstantin993

Konstantin993

User

• Members
  • 2044 Мнения:

Публикувано 07 декември 2010 - 21:36

Колега сега проверих G 002 000 си м/у 0.7-0.9литра,това е зелената течност.Сменяй ако си с друга,както казаха колегите не е дебело около 25 лв е хубавата

#10 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 07 декември 2010 - 22:41

Колега сега проверих G 002 000 си м/у 0.7-0.9литра,това е зелената течност.Сменяй ако си с друга,както казаха колегите не е дебело около 25 лв е хубавата

ми тя колата е била под наклон като съм го гледал , нивото си е на макс !
П.П. погледнах и на А3ката , и нейното е кафяво , какво е тва зелено дето го сипвате ? Няма ли кафяво ?

#11 Konstantin993

Konstantin993

User

• Members
  • 2044 Мнения:

Публикувано 08 декември 2010 - 00:02

ми тя колата е била под наклон като съм го гледал , нивото си е на макс !

:steinigung:

П.П. погледнах и на А3ката , и нейното е кафяво , какво е тва зелено дето го сипвате ? Няма ли кафяво ?

Такова каквото трябва да се сипва,минерално.И не го сипваме ние а инженерите на ВАГ така са написали.

На А3-та ти е такова каквото са ти сипали "майсторите",казах ти да погледнеш казанчето,в/у него производителя е написал какво хидравлично масло да се използва. Има минерално и синтетично(ако бъркам да ме поправят),минералното е зелено а синтетичното е червеникаво кафяво.Някои коли ползват минерално други синтетично.Твоята е със G 002 000,демек минерално,демек зелено.Хората са го направили така че да не можеш да го объркаш.Пример:Ако си със минерално G 002 000 то е във зелени шишета,зелено е на цвят,и капачката на казанчето ти е зелено.Не знам как да ти го обясня по друг начин.Въпрос на личен избор е дали ще се съобразяваш с предписанията на производителя.При мен първия собственик не се беше съобразил и ремонтирах хидравличната система.
Публикувано изображение

Редактиран от Konstantin993, 08 декември 2010 - 00:12.

#12 ramdar

ramdar

User

• Members
  • 371 Мнения:
  • Kaра:TDI

Публикувано 08 декември 2010 - 22:43

Нека да уточним още един път.
На резервоарите за хидравлична течност пише да се слага само МИНЕРАЛНА с индекс G 002 000

Публикувано изображение

Обаче,като отидете да си купите ОРИГИНАЛА,ще ви предложат G 004 000 M2.
Просто стария индекс е заменен с нов.Това е.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Между другото,имам чувството,че всички коли НОВ ВНОС(втора употреба)са със неоригинална хидравлична течност.ЗАЩО?
Как пък на една кола преди да дойде в БГ не се случи да мине през свестен сервиз.Има ли въобще колеги,които са си купили колите от Италия или Германия със оригиналната течност?

Редактиран от ramdar, 08 декември 2010 - 22:49.

#13 Dorian

Dorian

User

• Members
  • 426 Мнения:
  • Kaра:1.9TDI...1.8Т

Публикувано 09 декември 2010 - 21:27

Моята си я взех със зелено масло,незнам дали е еменяно или не,но явно е било много старо защото беше потъмняло доста и изглеждаше дори кафеникаво като на Dak,но при смяната с новото стана ясно че има зелени оттенъци :)

#14 milensko

milensko

User

• Members
  • 8 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 21 декември 2010 - 16:06

А как да източа цялото количество, за да не се смеси?
При мен течността е безцветна в казанчето с някакви утайки.Не е зелена или червена със сигурност,на отризателни температури седи гъсто като боза.
Много ще съм благодарен някой да каже как се източва цялото количество,за което предварително благодаря.
:hilezh:

#15 Shubert

Shubert

User

• Members
  • 8340 Мнения:
  • Kaра:Ауди А4

Публикувано 21 декември 2010 - 17:34

От маркуча на помпата. Всякакви течности най-добре се източват от най-ниското място.

#16 bokouser

bokouser

User

• Members
  • 2117 Мнения:
  • Kaра:СКИ

Публикувано 21 декември 2010 - 18:19

Как пък на една кола преди да дойде в БГ не се случи да мине през свестен сервиз.Има ли въобще колеги,които са си купили колите от Италия или Германия със оригиналната течност?

Щото в повечето случаи хората като видят кафява хидр. течност и си мислят че е синтетична. А тя просто си е оригиналната, ама баш оригиналната, с нея е произведена колата :) и е станала такава гняс, че е приела тоя цвят (а се сменя на 2 год.) Аз съм сигурен, че е същия и случая с автора на темата, че и на двете му коли.
Тая течност не е задължително да е оригинална (макар, че е най-добре, естествено), аз например сипах някаква минерална (зелена), покарах няколко дена и после си сипах оригинална, демек, нещо като изплакване направих, че беше станала е такава същата гняс.
А за синтетика или минерална, няма кво да говорим, те са го написали даже и на казанчето, а пък всеки си знае.
Много е важно като се сменя течността да се продуха с компресор филтърчето на казанчето, че смяната му е много тегава, а има много изревали за помпи заради запушено филтърче. Наскоро пак имаше подобна тема.

Редактиран от bokouser, 21 декември 2010 - 18:25.

#17 GLS

GLS

User

• Members
  • 1262 Мнения:
  • Kaра:AUDI 1.8TQ AVANT

Публикувано 21 декември 2010 - 19:18

Къде точно е това филтърче и как точно се продухва, колега? Би ли пояснил?

#18 bokouser

bokouser

User

• Members
  • 2117 Мнения:

Публикувано 21 декември 2010 - 22:23

Като източиш маслото ше го видиш, в ъгъла на казанчето, при маркуча. Бъркаш с подходящ накрайник и го продухваш.

#19 GLS

GLS

User

• Members
  • 1262 Мнения:
  • Kaра:AUDI 1.8TQ AVANT

Публикувано 21 декември 2010 - 22:33

Благодаря.
Каня се тия дни да смена маслото - хидравличното.
Оня ден като беше по-студено -6 -8 градуса ми се стори че в едната посока волана се върти по трудно...леко като че ли законтря...
Като се постопли и се оправи.
Като за начало ще сменя маслото.Не съм го сменял от как съм я купил - 2+г

#20 bokouser

bokouser

User

• Members
  • 2117 Мнения:

Публикувано 22 декември 2010 - 00:02

Е ми не е зле да се сменя отвреме-навреме, щото течността става боза.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg