Jump to content

Избор на Пералня


Recommended Posts

Пред голяма дилема съм. Ще сменям пералнята с по нов модел. Бях тръгнал към AEG като избор за следващата ни пералня. Отидох в магазина. Огледах ги, но видях една Panasonic NA-128VA2WEE. Много ми хареса Панасоника, но не ги знам какви перални правят. Сега знам и за Миеле, но там цените са много височки. Искам нещо до към 800 лева. Искам да е мин 1000 оборота, да има детско заключване, отложен старт и те това е май.

Какво ще кажете за панасоника? Да се мятам ли на него?

http://www.zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=12633

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Панасоник, Маматоник, Панаскан, Гризлипер всеки има своя марка.

Цената е средна, гледай да няма много учен дисплей и ако ти хареса инженерно купувай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те панасоник от кога правят и перални...:zustimm:

Малко след като спряха да правят качествени домашни телефони, както и мобилни... :wall:

ако ти хареса инженерно купувай.

И ти му го каза... :lol:

@sky :

Не си ли хареса и някой Whirlpool или Indesit ???Дори за по-малко пари, ще ти предложат не по-малко качество, както и екстрите, които споменаваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панасоника отпада. Много дефекти давал и много сензори имал. Ето малко по въпроса - www.whitegoodshelp.co.uk/wordpress/panasonic-washing-machines/. Четете коментарите.

Засега остава АЕГ - AEG L-74850A

Защо да не е с голям дисплей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-малко електроника - по-добре. Защо 1000 оборота са ти критерий за избора?

Провери АЕГ къде се произвежда....

Редактирано от омегаджията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В днешно време по големия дисплей или по липсата му не може да се гадае за електрониката.

Хубаво е да има отделно програмиране на температура и продължителност - т.е. да си създаваш собствени програми. От друга страна фиксираните програми са достатъчно голям брой.

Ако пералнята не е в отделно мокро помещение е силно препоръчително да има аквастоп клапан.

Обороти на 1000 едва ли някой ползва всеки ден. Просто дрехите след това са неиползваеми.

За мен е добре казана да е иноксов, но когато си купувах моята, не се предлагаха при масовите машини.

Ако планираш ползването на сушилня - АЕГ/Електролукс имат хитър съединител, позволяващ закрепването на машините една върху друга. Т.е. хубаво е да се съобразят марките пералня/сушилня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година избирах и твърдо ти казвам - AEG!!!!

Вземи този модел, който те удовлетворява и без излишни екстри.

Никак не е зле да е поне година в производство. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обороти на 1000 едва ли някой ползва всеки ден. Просто дрехите след това са неиползваеми.

Не съм съгласен с теб :stupid:

У нас се пере редовно на 1400 оборота. Особено зимата е доста удобно. И никой не се е скъсал да глади, но и не ходим с ризи и панталони постоянно де.

Ако искаш да е тиха - Аристон имат добри предложения.

Аз съм с един Bauknecht, 2ра и последна пералня от тази марка у нас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В днешно време по големия дисплей или по липсата му не може да се гадае за електрониката.

Хубаво е да има отделно програмиране на температура и продължителност - т.е. да си създаваш собствени програми. От друга страна фиксираните програми са достатъчно голям брой.

Ако пералнята не е в отделно мокро помещение е силно препоръчително да има аквастоп клапан.

Обороти на 1000 едва ли някой ползва всеки ден. Просто дрехите след това са неиползваеми.

За мен е добре казана да е иноксов, но когато си купувах моята, не се предлагаха при масовите машини.

Ако планираш ползването на сушилня - АЕГ/Електролукс имат хитър съединител, позволяващ закрепването на машините една върху друга. Т.е. хубаво е да се съобразят марките пералня/сушилня.

За оборотите не си прав,ползваме от няколко години Indezit на 1000оборота,и няма никакъв проблем с дрехите,само са по сухи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с оборотите наистина не го заглеждай толкова. Мойта е Индезит на 1200 оборота, обаче почти никога не я пускам на максимума. Взимай която ти харесва и така, тва е просто пералня, като се скапе заминава в кофата и се взима нова. :stupid:

След като си попрецаках някои дрехи, внимавам какво пускам на 1200. Не всички стават да се въртят яко.

Редактирано от jimi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай която ти харесва и така, тва е просто пералня, като се скапе заминава в кофата и се взима нова. :stupid:

мдам, така е, но понякога може да се скапе и жена ти да ти скъса нервите, докато я оправиш или смениш :stupid: повечето перални вътре са с еднакви глобализирани шитни, марката отдавна е само еНблема, според мен е важен какъв е сервизът, щото може по всяко време нещо по дисплея да започне да мига ... от личен опит сервизът на Аристон/Индезит за София е трагедия, който иска, може да пробва да им намери координати в нета и да се свърже с тях ... странното е, че когато имах проблем, точно във Варна намерих перфектен майстор, но ми беше далеч ... :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая пералня е почти същата. Липсват и 200 оборота и при центруфугиране е една идея по енергоемка, но пък има една програма в повече и цената и е с 30% по ниска.

ПП: Сега видях, че на дисплея и няма час, дата и други ненужни измишльотини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично следя развитието на два Whitlpool-a. И давта вече два пъти се чупят. То не бяха нагреватели, програмтори, чипове.

На нашти пералнята е АЕГ на 25 години и не е дала нито един дефкет все още. Пере си много добре, само копчетата и се изтриха :stupid:

Тия новите са страшни боклуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон е почти все тая, коя ще вземеш. Това не си го измислям, а ми беше казано от техник, поправящ перални от около 30 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, майка ми има Индезит от началото на 90те, но тогава качеството бе друго и неможе да се прави сравнение с новите модели.

Лично аз, се спрях на Бош. Имат само четири модела - свободностояща, за вграждане и комбинирани дъс сушилни. Произвеждат ги по няколко години, а не пускат нови модели през седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон е почти все тая, коя ще вземеш.

Категорично не е така. Ако трябва да отговоря на нивото на техника - точно в този клас всеки 50лв дават 10% по-високо качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата, предложил Електролукса - отлично предложение! А и, доколкото знам, АЕГ вече е купена от Електролукс и именно Електролукс ги произвеждат, като само табелките са на АЕГ. Купувах съдомиялна, като тази на Електролукс и на АЕГ бяха абсолютно идентични, само дето АЕГ беше с около 200 лв. по-скъпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сегашната ни е Електролукс. Доволен съм от нея. Вече е на 5 годинки. Има обаче един много голям недостатък. Легенчето за слагането на препарата. Под него има едни технологични процепи, които е трудно да се изчистят. С нищо не може да се бръкне вътре да се изчисти. Със силен препарат също не става. С времето това място зеленясва от влагата и не чистенето. Та сега гледам новите модели са същите и само заради това не искам Електролукс. Иначе досега не съм имал проблеми с пералнята. На АЕГ това легенче е напълно разглобяемо и може да се чисти. Отделно ги няма тия процепи. Той процепа е един само точно под улея за омекотител.

Сутринта ходих да гледам пак АЕГ. Единственото, което ме захласва към по скъпия модел е инверторния мотор, който уж трябва да е по тих и по прецизно да регулира оборотите. Иначе да съм се метнал на по евтиния вариант като този например - http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/687044/P11100101/Пералня-AEG-L-62840

Какво ще кажете за този инверторен мотор. Заслужава ли си?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не си заслужава инвертор. Какво толкова прецизно ще му регулират?

Пералните отдавна са достигнали своето съвършенство без излишно усложняване.

Какво имам против голям дисплей ли? Сложните дисплеи поставени на тресяща се мокра машина не са от най-издръжливите неща.

Това да има добър сервиз на достъпно място не е лоша препоръка. И аз ползвам електролукс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе да съм се метнал на по евтиния вариант като този например - http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/687044/P11100101/Пералня-AEG-L-62840

По-малко функции има и е по-неизгодна от предложението на Електролукс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЕГ = Електролукс + цена х 1,5 :zustimm:

Иначе са качествени, но моя съвет е да търсиш алтернативния модел на Електролукс, ако си харесал някоя АЕГ.

Напълно подкрепям съвета на grizzly, въпреки, че аз си взех Бош (ЦЪК) със средно- голям дисплей :zustimm: Има 1200 оборота, отложен старт до 23 часа (голяма благинка) и пере от 1 до 7кг. За съжаление нямаше с отложен старт над 6 часа без дисплей, но преглътнах риска, все пак имам 5 години пълна гаранция. Цената беше около 800лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам я и си лягам, ставам сутринта и докато загрее кафемашината, аз или жената съм прострели прането. Хем пере на нощна тарифа, хем не стоя да я чакам. Супер безшумна е и не я чуваме докато спим.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEG/Electrolux/Zanussi са марки на един концерн. И в този ред са степенувани по цена, а вероятно и по качество.

Конкретно пералните, мисля, че всички се правят в един завод в Италия, но това не означава автоматично, че са "еднакви".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...