Jump to content

Пред дилема съм каква пералня да си купя?


Recommended Posts

Здравейте,трябва да купя пералня до към 600-650 лв ....ходих по магазините ...не знам  каква марка ,а служителите са толкова любезни все едно аз да ви говоря за ядрена физика .Всички казват ,че каквото и да се вземе изкарват по 3-4 години и я хвърляш,та дилемата ми идва дали да е нова или втора употреба -гледах един BOSCH logixx edition 100 8kg ,1400 оборота ,доста добре изглеждаше с някакъв барабан котешка,меча лапа и още дооста функции,но цената е 495 лв .Ако знаете магазини във Варна за качествени уреди втора употреба,моля да ме упътите ,иначе ми дават 1 година гаранция за пералнята 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Скачай на BEKO - за тия пари ще вземеш хубава и 90 и няколко % забравяш за нея през следващите няколко години - само пранЙе и те тава а. :zustimm:  

Бош и АЕГ имат славата на немски машини с високо качество - може и така да е, но са неоправдано скъпи за мен.

Същото се отнася и за Мейле - там цифрите космически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скачай на BEKO - за тия пари ще вземеш хубава и 90 и няколко % забравяш за нея през следващите няколко години - само пранЙе и те тава а. :zustimm:  

Бош и АЕГ имат славата на немски машини с високо качество - може и така да е, но са неоправдано скъпи за мен.

Същото се отнася и за Мейле - там цифрите космически.

да има едно беко ,което харесах ,но не знам дали 640 лв  го оправдават ,с инверторен мотор и т.н ...АеГ и бош ми казаха че ги правят в полша ,не са немски ,всички били с пластмасови барабани ,иначе бекото ,което харесах е това 

http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-BEKO-WMY-71283-LMSB2-Silver/p/680598

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също взех Beko с 5 години гаранция , но беше по-евтина от тази , около 450 лв. Отдавна съм спрял да робувам на марки , щом са с една и съща гаранция , няма смисъл да се дават двойно повече пари. Засега си пере нормално , това е най-важното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/bosch-logixx-8-was2844p-waschmaschine-weiss/266797871-87-2494?ref=search,това е въпросната пералня ,за която съм писал горе


Аз също взех Beko с 5 години гаранция , но беше по-евтина от тази , около 450 лв. Отдавна съм спрял да робувам на марки , щом са с една и съща гаранция , няма смисъл да се дават двойно повече пари. Засега си пере нормално , това е най-важното.

да ти кажа ,тази я избирам ,тъй като всичко в кухнята ми е сиво :) иначе и аз гледах въпросната за 450 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то да не се стига до гаранция ,че разправиите с техните сервизи са....а какво ви е мнението за уредите втора употреба 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да е, втора употреба, от торбата с едикакво си, вадиш....знаеш. Преди време съсед си взе някаква изгъзена и пълна с екстри(каквото и да е това) пералня, внос от прехвалената Англия, "и като им се откриииии!!!" :hilezh: .

Скоро ми се жалва, че имал чувството че техниците от магазина живеели в тях. То не бяха клапани за вода(наводниха го веднъж), някакви програматори, платки, кондензатори, амортисьори, помпи....., а иначе лъскава отвън.И евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докопай нещо с възможно по-малко електроника.

Едно Канди му се взе здравето от токови удари. Ремонти на платката - без ефект.

Хотпойнт на колежка - от блокирал лагер счупи пружина на окачването на барабана.

Директно в коша. Не скачай на високи обороти и пластмасови казани.

Бих ти препоръчал Беко, Горение (лично купувано преди 10-на години

-забравих, че имам пералня, филтъра погледнах наскоро - като сълза)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко се прави колкото да изкара гаранцията ,така че моя съвет е по-евтино и с голяма гаранция.втората употреба...бе друго си е да си е нова пералня,а не да мирише на Асан на чорапите вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докопай нещо с възможно по-малко електроника.

Едно Канди му се взе здравето от токови удари. Ремонти на платката - без ефект.

Хотпойнт на колежка - от блокирал лагер счупи пружина на окачването на барабана.

Директно в коша. Не скачай на високи обороти и пластмасови казани.

Бих ти препоръчал Беко, Горение (лично купувано преди 10-на години

-забравих, че имам пералня, филтъра погледнах наскоро - като сълза)

да така е ,но за съжаление пералните май не са това ,което бяха преди 10 години :) в момента съм с едно НЕО,като купих апартамента беше тук ,с механичен програматор 400 оборота ,4-та година една помпа съм сменил ,нищо повече а всеки ден пере ,просто идва малка и прането с 400 оборота съхне 3 дена 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай с повече гаранция в този ценови клас - Уърпул май бяха със 6 год.

 

На Whirlpool шестте години гаранция не са точно шест години.

Дават две години и после дават още четири години за частите, които евентуално ще трябва да се сменят, но не и за труд и посещение на сервиза.

А цената за труд сервиза си я определя сам.

 

Според мен като се купува пералня трябва да се гледат няколко неща

1. Гаранционен срок минимум 36 с пълна гаранция

2. Да не е с пластмасово палче при отварянето (доста перални са така, включително и доста на Whirlpool). Чупи се много лесно и не е гаранционен дефект.

3. Няма особено значение производителя, стига да не е Беко, Нео, Санг, Манг и подобни. АЕГ, Зануси, Електролукс са марки на един производител. Миеле също не са това, което бяха.

Представете си, че ръчно правените Миелета УЖ, сега примерно имат хладилник, които се прави във фабриката на ЛИбхер в Пловдив. Така че и това с марките е малко шит. БОШ имат хубави перални - ама скъпи и немските им модели са грозни. Турските са по-красиви, ама са...турски...Самсунг високия клас, Аристон, Индезит...особено вторите за мен са перфектен избор, стига да се намерят по веригите на добра цена. Забравих Горенье, имат супер попадения, но са грозни на външен вид. :)

4. Задължително инверторен мотор - на центрофуга пак се чува, но по-малко, а при стандартното въртене на пералнята докато пере  - не се чува грам. Просто няма четки.

5. 1200/1400 макс, но не по-малко от 1000 оборотна.

6. В никакъв случай не се връзвайте на търговски трикове, че 7-8 кг пералня може да е плитка. Вземете си пералня с голям барабан и 80 см назад ако имате място.

7. Задължително с максимално голяма врата, жена ви ще ви обича после като вади и слага прането :)

8. Зависи и кой е сервиза, който поддържа дадената марка.

Редактирано от Pagemakerboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом казвате Беко,беко ще е ,да стискам палци да не са пре..бали качеството си от преди 7-8 години...майка ми има един такъв хладилник 2001 ,още работи без забележки 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с две ръце за беко, над 10г ползвах пералня с тази марка и досега никакъв дефект(в момента брат ми я ползва също),като пералнята не се спираше.В един апартамент живеехме аз,жената,детето и брат ми,машината нямаше почивка,като накрая прибавих и още едно дете.

 

В момента съм с пералня АЕГ,взета 2-ра ръка от познат с гаранция,модел 2012г.Аз я закупих 2013г-засега ядове никакви,произведена е в Германия.Като изработка и екстри е по добра,като качество на изпиране също,по тиха е при работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом казвате Беко,беко ще е ,да стискам палци да не са пре..бали качеството си от преди 7-8 години...майка ми има един такъв хладилник 2001 ,още работи без забележки 

 

ПО-далече от новите им модели, човек! Не прави тази грешка. Не ти го казвам, защото си говоря наизуст! Какво сте си купили 2001 година и какво се продава сега има ОГРОМНА разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нас сме с една Candy която може би е набор. Това не мре. Егати кучето се оказа.

400 оборота са достатъчни да се извади полусухо прането. Моята прави така като се зацапа филтъра. Той е долу ниско от пластмаса, много здрав, несменяем. Като се напълни с влакна и разни боклуци, дрехите са си мокри. Иначе обороти не знам колко върти. Повече от 5-600 не е, дали не са и 400...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО-далече от новите им модели, човек! Не прави тази грешка. Не ти го казвам, защото си говоря наизуст! Какво сте си купили 2001 година и какво се продава сега има ОГРОМНА разлика.

 това важи за всички марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Miele (чете се Мийле, не е нужно да знаеш немски, ама казваме Ге-класа и А ЕМ ГЕ) на над 15г. и като нещо стане пак ще си взема такава обаче не от България.

Друг вариант е споменатото Candy - скъсахме я от пране една такава за 4-5г., оставихме я на наематели (студенти 5-6бр.) за още толкова време и още работи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Whirlpool шестте години гаранция не са точно шест години.

Дават две години и после дават още четири години за частите, които евентуално ще трябва да се сменят, но не и за труд и посещение на сервиза.

А цената за труд сервиза си я определя сам.

 

Според мен като се купува пералня трябва да се гледат няколко неща

1. Гаранционен срок минимум 36 с пълна гаранция

2. Да не е с пластмасово палче при отварянето (доста перални са така, включително и доста на Whirlpool). Чупи се много лесно и не е гаранционен дефект.

3. Няма особено значение производителя, стига да не е Беко, Нео, Санг, Манг и подобни. АЕГ, Зануси, Електролукс са марки на един производител. Миеле също не са това, което бяха.

Представете си, че ръчно правените Миелета УЖ, сега примерно имат хладилник, които се прави във фабриката на ЛИбхер в Пловдив. Така че и това с марките е малко шит. БОШ имат хубави перални - ама скъпи и немските им модели са грозни. Турските са по-красиви, ама са...турски...Самсунг високия клас, Аристон, Индезит...особено вторите за мен са перфектен избор, стига да се намерят по веригите на добра цена. Забравих Горенье, имат супер попадения, но са грозни на външен вид. :)

4. Задължително инверторен мотор - на центрофуга пак се чува, но по-малко, а при стандартното въртене на пералнята докато пере  - не се чува грам. Просто няма четки.

5. 1200/1400 макс, но не по-малко от 1000 оборотна.

6. В никакъв случай не се връзвайте на търговски трикове, че 7-8 кг пералня може да е плитка. Вземете си пералня с голям барабан и 80 см назад ако имате място.

7. Задължително с максимално голяма врата, жена ви ще ви обича после като вади и слага прането :)

8. Зависи и кой е сервиза, който поддържа дадената марка.

съгласен съм за за 80 см ,но няма място -мксимума ми е 59 см с вратата .относно гаранцията мисля ,че можеш да си доплатиш ,за да ти я увеличат ..всичко,което гледах е с пластмасови палчета ...и те така ,относно марката LIEBHERR ,хладилника не го чувам 4-та година -перфектен е ,но MIELE не мога да си позволя 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Miele (чете се Мийле, не е нужно да знаеш немски, ама казваме Ге-класа и А ЕМ ГЕ) на над 15г. и като нещо стане пак ще си взема такава обаче не от България.

Друг вариант е споменатото Candy - скъсахме я от пране една такава за 4-5г., оставихме я на наематели (студенти 5-6бр.) за още толкова време и още работи!

 

В България Мийлето се внася от същите места, от които се продава в Германия. Поне при пералните.

Иначе и за Ге-класа и и А ЕМ ГЕ си прав, така се произнасят, ама на немски, я накарай някой хамериканец да не ти каже, че тва е ЕЙ ЕМ ДЖИ :)

съгласен съм за за 80 см ,но няма място -мксимума ми е 59 см с вратата .относно гаранцията мисля ,че можеш да си доплатиш ,за да ти я увеличат ..всичко,което гледах е с пластмасови палчета ...и те така ,относно марката LIEBHERR ,хладилника не го чувам 4-та година -перфектен е ,но MIELE не мога да си позволя 

 

Ауу, каква глупост съм написал....не 80, 60 см назад, тя 80 е висока, представяш ли си 80 ако е и дълбока :)

Извинявай.

Не можеш ли да се напънеш за един два сантиметра?

10 кила http://technomarket.bg/products/09141248/hotpoint-ariston-fmg-1023b-eu

9 кила http://technomarket.bg/products/09136390/hotpoint-ariston-wml-902-eu

 

Тва А+++ е мижи да те лАжем, разликата е между А и А+++ 100 вата в едно пране като консумация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да е, втора употреба, от торбата с едикакво си, вадиш....знаеш. Преди време съсед си взе някаква изгъзена и пълна с екстри(каквото и да е това) пералня, внос от прехвалената Англия, "и като им се откриииии!!!" :hilezh: .

Скоро ми се жалва, че имал чувството че техниците от магазина живеели в тях. То не бяха клапани за вода(наводниха го веднъж), някакви програматори, платки, кондензатори, амортисьори, помпи....., а иначе лъскава отвън.И евтина.

Мога да се обзаложа ,че е била Хотпойнт. Там на 2-3 години направо ги изхвърлят пред къщите си, защото им е писнало от ремонти и проблеми с тях и ако не я докопа някой ирландски мангал за да я носи на скрап, наште момчета ги карат у БГ . 

 Кореец с инвертор или някое Беко пак става и е за предпочитане пред Аристон.. Кенди са зле , нямат нищо общо с качеството от преди години, но и тогава бяха последната марка, която си се правеше в Италия. 

Ето още една тема за перални...

 http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=135699&hl=

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България Мийлето се внася от същите места, от които се продава в Германия. Поне при пералните.

Иначе и за Ге-класа и и А ЕМ ГЕ си прав, така се произнасят, ама на немски, я накарай някой хамериканец да не ти каже, че тва е ЕЙ ЕМ ДЖИ :)

 

Ауу, каква глупост съм написал....не 80, 60 см назад, тя 80 е висока, представяш ли си 80 ако е и дълбока :)

Извинявай.

Не можеш ли да се напънеш за един два сантиметра?

10 кила http://technomarket.bg/products/09141248/hotpoint-ariston-fmg-1023b-eu

9 кила http://technomarket.bg/products/09136390/hotpoint-ariston-wml-902-eu

 

Тва А+++ е мижи да те лАжем, разликата е между А и А+++ 100 вата в едно пране като консумация.

и двата модела гледах ,но са големи като размер иначе щях да взема тази за 600

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош и АЕГ имат славата на немски машини с високо качество - може и така да е, но са неоправдано скъпи за мен.

Същото се отнася и за Мейле - там цифрите космически.

 

Бош и АЕГ нямат общо с едновремешните и се сглабят къде ли не от кого ли не. 

 

"Мейле"  :hilezh: са си в отделен клас и не се отнася същото за тях. Те са като РолсРойса на пералните, ако Ролс-Ройс си беше собствена компания. Демек "Мейле" са по-добри от Ролс-Ройс  :hilezh: Скъпи, ама има защо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...