Jump to content

Питанка за пружини


orlin_emilianov

Recommended Posts

Днес вдигах колата на крик и преброих навивките. 5 отпред и 8-9 отзад (не можах да видя точно отзад). Това значи ли че окачването си ми е стандартното високо. Ако е така ме навежда на мисълта, че тези пружини вече са си изпяли песента, особенно отзад, за да стои колата ниска. Доколкото успях да видя отзад от 2-рата, 3-тата навивка нагоре почти нямаше луфт между останалите навивки. Може би макс 1 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно толкова са навивките на стандартните пружини!!! Моите са спортни и са 4 навивки отпред и 11 отзад. :hilezh:

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

След 6 години затишие по темата, бих искал да повдигна няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор.

 

Автомобила ми (AUDI 100 2.6 150 кс) е със стандартно ниско окачване и искам да премина към по високи пружини, необходимо ли е да се сменят старите амортисьори с по високи.

 

И към тези които вече са направил повдигане на спортното си окачване - какъв вид, тип, марка пружини използвайте за повдигане на колата? Доволни ли сте от новото по-високо окачване?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако слагаш високи пружини, сменя се и амортисьора. Мисля че може да караш и със спортните, но ще ги прецакаш доста бързо, освен ако не са ти за изхвърляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...