Jump to content

Мнение за една турбина TD05 16G


Recommended Posts

тук става дума не кое е най доброто е конкретно това турбо тъй като е в перфектно състояние и цената му е нормална

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами конкретно за това мисля получи отговорите вече.. става, не е лошо, няма да сърджва колата с него. Без карта на турбината няма как да се каже приблизително кога ще "тръгва", освен от някой който вече го ползва.. но пък мисля че човек с това турбо също писа какво се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Божето,

дай отзиви до къде си стигнал с проекта и как е станало, че и се интересувам от нещо подобно и съм на кантар за ТД05.

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Аз съм намерил турбото в мене е.Идеята ми е ако някой има настроена вече кола с това турбо да се изкопира неговия чип и да се напише на мойта кола да не давам луди пари за настройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чипа има информация за много повече неща от турбината. То всъщност дори не е инфо за турбината, а по-скоро за дебита въздух и налягането, което турбината вкарва в мотора. Има информация също така за  размери на дюзи, налягането в тях, информация от дебитомера, ако има, ако няма пък е друго. Отделно 100% има други променливи, които зависят пък от състоянието на бензиновата ти помпа и мотора като цяло. 

 

Давам ти реален пример: Преди известно време гръмнах мотора на моята кола. Това беше мотор без ревизия на над 100 000км, ако не се лъжа. Сложихме друг мотор от 1.8Т, на теория същия, направихме ревизия и на мотора и на главата. След като сглобихме, разработих и го закачихме за донастройка. Съответно се направиха редица промени, за да работи всичко, както се очаква. Налягането малко натака, бензина малко на иначе и тн и тн... А реално са подменени само железата по мотора със същите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи май няма да стане номера.Мислех че щом турбото е еднакво слагам същитте инжектори и софтуера ще върви и при мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, няма да стане както го бях намислил.Ще се разбера с някой за цена и ако ме устройва ще плащам ако не махам го и си отивам на насройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...