Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

И аз като Райно мисля че за толкова важни части по мотора играта с имитаций за пестене на 200,300 лева е направо безумие.Фирмата производител винаги може да каже неправилен монтаж,а с такава част която дори не е оригинална няма как да те приемат в официален сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, колеги! И аз искам да се включа с едно питане - всички казаха до тук, че има притракване при палене докато е студен двигателя! При мен е обратното, т.е при палене и работа до загряване, двигателя мърка и няма никакви притеснителни шумове! До тук добре, но в един момент като е загряла, започва едно леко притракване (като вибрация на някоя откачена пластмасова част в ляво). Не е постоянно, а на моменти! При преглед от майстори чух какви ли не мнения, за разтегнати вериги, обтегачи и т.н! След като изчетох внимателно и с интерес темата, съм любопитен дали тези симптоми отговарят за наложаща смяна на обтегачи или вериги? Не ми се иска да започвам да започвам да сменям части с метода на изключването... Колата е 3.0 ТДИ, 2005г., пробега по данни на Порше е около 320 000

Редактирано от referee13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino, не се изразих правилно - има оригинални VAG (059 109 217) , има на Febi, има и на SWAG ! Като бас ловя, че прочти на никой не са му сложили оригинална...

Иначе ми е интересно, дали ти би се навил да направиш оферта за ОЕМ част тук (не на лично) към всички ?! Споделям мнението ти, че най-добре да се използват

само оригинални части и колата да влиза САМО в сервиз на Ауди ( кво от това, че частта е оригинална, ако не ти я сложат правилно...). Проста сметка : 4 часа е времето

за смяна + частите... 4x70 лв + 2 x 400 лв = 1080 лв (грубо сметнато) ! Или при някой от доказалите се майстори... 160 + 400 = 560 лв. Сами си направете извода !

п.п. Жалко за нашият колега, пострадал от НЕоригинална част - би трябвало да заведе иск срещу фирмата производител (говоря сериозно) !

Разбрахме се. :) Иначе цена за форума - 290лв. оригинален обтегач. Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! От скоро съм вече и аз в клуба, е скоро скоро - има няма два месеца. Та започнах си с обслужването на колата, проблеми нямам като цяло освен, че един майстор /доста хубави неща съм чувал за него и в интерес на истината нито едно лошо.../ ми вика че трябва да си сменя веригите, абсолютно наложително ... колата била като трактор.... накакви такива. Който и друг да питам, ми вика - "Ти нормален ли си!?!?", а истината е, че аз не чувам нищо, а и горните ми два обтегача са сменени преди 5-6 месеца от стария собственик и като цяло се чудя при кого да отида, да вярвам ли на всички други, които казват НЕ или да послушам единствения който казва ДА. Колата е на реални 230 х. км. Та ако има някой от вас, които примерно да чуе колата или да препоръча майстор - нека заповяда, пък естествено ще почерпя после :) аз съм от Варна.

ако искаш отиди при митко младо майсторче е от метро надолу като караш до зърнобазите !!страхотно ме впечатли!!

пиши на лични ще му звънна !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, понеже прочетох написаното по горе от вас, искам да попитам моята а6 3.0 тди прави това пречукване и на студен двигател и на топъл  ,на студен двигател по рядко пречуква, но като загрее си чука при всяко палене за около 15-20 сек. възможно ли е да чука от минал пробег на маслото или това че е седяло много време без да се кара ,колата е имам от 1 месец и не съм правил никакво обслужване понеже мислех да е продавам ,общо взето прави много аномалии има понякога вибрации в купето при ниските обороти ,понякога много леко играе стрелката на оборотите , а на диагностика показва само едното моторче на всмукателните колектори , колата е на 240000км  ,благодаря предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола си иска своето. Този колектор се почиства, най-добре сменя, смени обтегачите, обслужи я и ще спре да прави аномалии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15/20 сек ..... та той едва държи .......

Принципно смяна на горните оптегачи се предприема още при претракване.

Не сменяй масло преди да смениш оптегачите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригите се зацепват със специален инструмент ... ако някой го прави за първи път и няма инструмент шанса за грешка е прилично висок

 

Накрая може да ти излезе по-евтино да отидеш в друг град и там да ти свършат работа .. за един ден се сменят без никакъв проблем обтегачите, ако майстора е читав :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало вече да са сменяни, ако не всички поне горните!

Така че ако трака долу .......

само от горе в ляво притраква! От вчера вече притраква и от горе в дясно! Като гледам май отивам на вариант за обтегачи... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги

Търся добър майстор за смяна на вериги в Варна на Ауди А6 2005 3.ТДИ,че почнаха да хлопат много.

 

Моля помегнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги смених вчера в Перфект ауто майстора е Стельо, но другата седмица е отпуска. Ако ти се чака една седмица още аз ти го препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги смених вчера в Перфект ауто майстора е Стельо, но другата седмица е отпуска. Ако ти се чака една седмица още аз ти го препоръчвам.

Мерси.А колко ти излезе цялата работа при него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 800 лева е труда, веригите ги взех чрез колегата Райно около 2200 лева без доставката. Ориентировъчно това са цените, колкото до горните двама споменати и Сами и Иво също биха свършили тази работа, но аз казвам при мен как и колко е излязло :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...