Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

Има явно някакъв бум на смяна на веригите на 3.0 ТДИ. Колегата "повлече крак" и след него в рамките на седмица още 3ма закупиха пълен комплект за смяна. Общо частите излизат 2145лв. като тази цена скоро ще се подобри защото отстъпката ми се увеличава от потребление.

Това са частите за смяната:

Зъбно колело 3бр.

Колело 2бр.

Колело 1бр.

Верига 4бр.

Обтегач 2бр.

Обтегач 1бр.

Обтегач 1бр.

Водач 1бр.

Шина 1бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има явно някакъв бум на смяна на веригите на 3.0 ТДИ. Колегата "повлече крак" и след него в рамките на седмица още 3ма закупиха пълен комплект за смяна. Общо частите излизат 2145лв. като тази цена скоро ще се подобри защото отстъпката ми се увеличава от потребление.

Това са частите за смяната:

Зъбно колело 3бр.

Колело 2бр.

Колело 1бр.

Верига 4бр.

Обтегач 2бр.

Обтегач 1бр.

Обтегач 1бр.

Водач 1бр.

Шина 1бр.

Колега само да не забравяш другия път да пратиш   левия  водач на средната верига ...... 

Редактирано от Stelio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че темата е за дизелов двигател, моята кола работи шумно напоследък...дали е от ,,меката връзка", дали е от вериги не знам...Кой може точно да я диагностицира....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,как да се свържа с този човек Влади или как да го намеря?

В събота бях при Влади и смених въпросния обтегач. Сравних стария и новия модел. Очевидната разлика беше, че старият модел беше с един цилиндър повече. Исках да сравня пружините на двата обтегача с идеята да открия някакви следи от износване, но Влади ме отказа, като подчерта,че има принципна разлика между двата. Очаквам въпросът с обтегачите да не ме занимава повече, но едва ли http://audibg.com/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте имам audi a 6 3.0motor 2005 закупих колата без никакви претраквания на студен или топал двигател минах 1000км и взе да притракваслед извесно време шума се увеличи смениха ми маслото и  горен ляв оптигач искаха и горен десен да сменят но на компютъра излезна че е сменян и взех колата без притраквания само маистора ми каза чува се мн рядко дония еди си кои главен оптичач минах 1000км и взе да трака пак по същия начин и на студен и топал двигател какво да правя ?????????/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам audi a 6 3.0motor 2005 закупих колата без никакви претраквания на студен или топал двигател минах 1000км и взе да притракваслед извесно време шума се увеличи смениха ми маслото и  горен ляв оптигач искаха и горен десен да сменят но на компютъра излезна че е сменян и взех колата без притраквания само маистора ми каза чува се мн рядко дония еди си кои главен оптичач минах 1000км и взе да трака пак по същия начин и на студен и топал двигател какво да правя ?????????/

Аз не разбрах много точно кое, кога трака, но при всички положения оправията е смяна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то как да разбереш нещо? Такова неграмотно писане направо те хвърля в канавката. И как с така формулиран въпрос, искаш да ти върнат нормален отговор?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не критикувам! Критиката би била нещо градивно, а това объркано и неадекватно словоизлияние не би могло да бъде надградено! Подобен изказ е крайна форма на неуважение към тези, от които искаш помощ.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално се разбира, нещо му тропа или по колата или в главата. Стига си критикувал колега.

Братле, не е нормално да напишеш "оптигач" .

Аз честно си казвам, че не хванах хронологията на нещата и кое, кога трака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, не е нормално да напишеш "оптигач" .

Аз честно си казвам, че не хванах хронологията на нещата и кое, кога трака.

Нормално е... ако живееш на определени места на БГ дебрите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам audi a 6 3.0motor 2005 закупих колата без никакви претраквания на студен или топал двигател ,минах 1000км и взе да притраква -след извесно време шума се увеличи. Sмениха ми маслото и  горен ляв оптигач ,искаха и горен десен да сменят но на компютъра излезна че е сменян audi serviz  и взех колата без притраквания sled remont -само маистора ми каза чува се мн рядко доlния еди си кои главен оптигач .Минах 1000км и взе да трака пак по същия начин и на студен и топал двигател какво да правя-проблема е с притракване на студен и топал двигател ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати гадаенето. За такъв сериозен проблем решението е едно - майстор, който разбира. Караш му я гледа, слуша, гледа, слуша и ако го бива ти решава проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Къде в София може да направя манипулацията с горните обтегачи най-безболезнено освен при Влади (който не ми вдига)? Имате ли добри отзиви от друго място?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото място е порше. Звънни пак по добре или отиди на място. Верно ли ще си довериш на някой случаен колата за точно тази манипулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...