Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

Като форма са малко по-различни (все пак нали липсват една-две зъбчати колелета и някой трябва да води веригата вместо тях), а като идеология и технология - бих казал същите... още не съм виждал на живо разглобено 4G за да го твърдя със сигурност :hilezh:/>

Само не мога да разбера каква е "драмата" с горните обтегачи, като те се сменят за 4-5 часа и двата... и цената е като да си смениш консумативите в Порше БГ (т.е. нищо стряскащо).. а след това караш и караш поне 200 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз лично толкова коментари видях относно тях и реших че явно ще са голям проблем с когото някога ще се сблъскам...та затова реших да се информирам :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина купих и двата обтегача, но имах време да сменя само десния. Левият и до ден днешен се търкаля в мазето. Видях на него, че е с щампи от 2011г., но отвора на буталцето си стои. Това, което се случва при тези обтегачи според мен е, че им омеква пружината, което колегата е компенсирал с тази подложка. Яд ме е, че не опитах първо този вариант, защото по бакелитените части няма никакво износване. Най-вероятно щяхме да разбием още един мит за детските болести по тия коли rolleyes.gif/> , както се случи с всмукателните колектори, адаптацията на моторчетата им и т.н.

Този отвор според мен трябва да го има за да може буталцето да не задържа старо масло, а то да циркулира през него. След като казваш, че го има на обтегач от 2011, значи не е махнат или един от обтегачите на колегата е различен от оригинала. В тоя ред на мисли не е добра идея да се променя конструктивно детайла и работата му слагайки подложка, а по- скоро трябва да се смени пружината ако може и в нея е причината...предполагам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота бях при Влади и смених въпросния обтегач. Сравних стария и новия модел. Очевидната разлика беше, че старият модел беше с един цилиндър повече. Исках да сравня пружините на двата обтегача с идеята да открия някакви следи от износване, но Влади ме отказа, като подчерта,че има принципна разлика между двата. Очаквам въпросът с обтегачите да не ме занимава повече, но едва ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако може да препоръчате някой за смяна на горните обтегачи в София, евентуално без Порше де, че единият се е разтропал и мисля да ги сменям и двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, колеги! От скоро съм вече и аз в клуба, е скоро скоро - има няма два месеца. Та започнах си с обслужването на колата, проблеми нямам като цяло освен, че един майстор /доста хубави неща съм чувал за него и в интерес на истината нито едно лошо.../ ми вика че трябва да си сменя веригите, абсолютно наложително ... колата била като трактор.... накакви такива. Който и друг да питам, ми вика - "Ти нормален ли си!?!?", а истината е, че аз не чувам нищо, а и горните ми два обтегача са сменени преди 5-6 месеца от стария собственик и като цяло се чудя при кого да отида, да вярвам ли на всички други, които казват НЕ или да послушам единствения който казва ДА. Колата е на реални 230 х. км. Та ако има някой от вас, които примерно да чуе колата или да препоръча майстор - нека заповяда, пък естествено ще почерпя после :) аз съм от Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами отиди в Порше Варна най-добре според мен, не се занимавай с други майстори

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

днес ми казаха че този проблем при палане да трака колата 1-2 сек може би е само от десният обтегач. как мислите дали е така ? възможно ли е или трябва и 2 та горни да се сменят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги препоръчайте ми майстор за смяна на въпросните обтегачи само че на А4 Б7. Вече звънях на Влади но той няма възможност, ако знаете някой друг моля споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре двата горни обтегача могат ли да се сменят без да се сваля двигателя от коша. и от аутоплюс ми дадоха цена 320 единият добре лие ??

 

Знам ли... Дали е добре... 200 лв. не ти ли звучи по-добре ? Колеги какво ще кажете ? До колкото знам има оригинални на VAG, на Febi и SWAG ?! 

 

http://www.mister-auto.bg/bg/obtegach-angrenazhna-veriga/febi-bilstein-25415_g571_a10125415.html

http://www.mister-auto.bg/bg/obtegach-angrenazhna-veriga/febi-bilstein-25411_g571_a10125411.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм виждал оригинални, на които да пише Febi или Swag.

Това е супер важна част и риска според мен не си заслужава само и само да се спестят 200лв.Един колега от форума в момента прави мотор заради алтернативен обтегач, ако иска да се включи и да ви разкаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino, не се изразих правилно - има оригинални VAG (059 109 217)  , има на Febi, има и на SWAG ! Като бас ловя, че прочти на никой не са му сложили оригинална... 

Иначе ми е интересно, дали ти би се навил да направиш оферта за ОЕМ част тук (не на лично) към всички ?! Споделям мнението ти, че най-добре да се използват

само оригинални части и колата да влиза САМО в сервиз на Ауди ( кво от това, че частта е оригинална, ако не ти я сложат правилно...). Проста сметка : 4 часа е времето

за смяна + частите... 4x70 лв + 2 x 400  лв = 1080 лв (грубо сметнато) ! Или при някой от доказалите се майстори... 160 + 400 = 560 лв. Сами си направете извода !

 

п.п. Жалко за нашият колега, пострадал от НЕоригинална част - би трябвало да заведе иск срещу фирмата производител (говоря сериозно) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...