Jump to content

Кори в багажника на Авант


Simeonov_B

Recommended Posts

Здравейте колеги

Някой демонтирал ли е страничните кори в багажника на Авант - онези на които има по едно капаче за разни неща.

Трябва да ги сваля но леко се притеснявам да не счупя нещо и после да ме е яд.

Има ли някаква тънкост, щипки или нещо от сорта или се държат само на уплътненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

863900.th.png

Аз съм ги свалял, но доста отдавна. По спомен първо се развива болт 5 от картинката, после има щипки,дърпаш с умерена сила, и най-горе, към задната седалка са хванати с механизма за коланите, там някъв шестограм май се развиваше.

Редактирано от Bluedog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Виждал съм Б4-ки Авант с говорители сложени в самите капаци и да ти кажа, вижда ми се добър вариянт от гледна точка на това да си купиш утре само капаци ако решиш да ги махаш и ти пречат. Иначе сигурно има местенце да влезе говорителче в големите кори. Ако погледнеш, в багажника няма раздувка за калника на задните гуми т.е. този обем е взет от вътрешното пространство по някаква причина и би трябвало да има задоволителна кухина в горния край. Аз пък трябва да откача може би частично едната кора за да си сменя задния ляв мигач. Нямам инструмент с който да успея да развия 2-те винтчета на външната част на мигача (тази дето се пада отстрани на колата). Наистина добро разяснение би било добре дошло :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Темата е стара, но давам малко инфо ако някой в бъдеще се чуди ..

Нужни са лула 17, шестостенен ключ 5 мм и кръстата отвертка.

 

С отвертката се махат крепежните халки :

YVxIKp.jpg

 

и се развива скритата рапидка под леглото на щората:

o9s0BB.jpg

 

С лулата се развива гайката на палеца, който придържа задните седалки:

eOFGQK.jpg

 

Маха се пластмасовата капачка на отвора на колана, и се развиват двата болта със шестостена.

Кората вече се държи на щипки отгоре и отдолу и на копчета отзад :

eOxmeF.jpg 333HJa.jpg

 

С горните две щипки се внимава, защото лесно се чупи пластмасата. Най-добре е първо да се подпъхне нещо за да отворят и тогава да се вади нагоре кората.

 

 

post-90068-0-25527900-1413713569_thumb.j

post-90068-0-51489700-1413713661_thumb.j

post-90068-0-48973700-1413713752_thumb.j

post-90068-0-01538800-1413713955_thumb.j

post-90068-0-60945700-1413713994_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нямам инструмент с който да успея да развия 2-те винтчета на външната част на мигача"

На глух ключ 8Х10  се набива леко един шестограм за удължение  и с много благословии  по инженера, който го е измислил по този начин, става.

Редактирано от steni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...