Jump to content

Обтегач за Ауди 100 2.5TDI 94г.


sre4ko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Днес в движение ми се скъса пистовия ремък задвижващ алтернатора, хидравликата и компресора на климатика. Заклини и спрях. Свалих ремъка и се прибрах така (бях на близко до вкъщи). Историята започва от по-рано. При работа на двигателя имаше някакво виене отпред при ремъците - явно от някой ремък, ролка или лагер. Сега като го свалих този звук изчезна и звука на двигателя е съвсем друг и по нормален. А и преди това този обтегач го ремонтирах. Питането ми е да ли някой от колегите има такъв и каква ще е цената?

ДА добавя, че двигателя е 2.5ТДИ ААТ.

Благодаря предварително.

Прикачил съм снимки в линка: Тук

http://sre4a.snimka.bg

Редактирано от sre4ko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обтегача оригинален струва към 400лв,но за твоя двигател мисля че имаше някаква алтернатива за около 250лв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти защо си решил. че е проблемен обтегача?

Може да се смени само ролката, ако останалото е здраво. Отделно се продава и пружината с амортесьора - аз това смених. При теб може и да е без амортесьор.

За АЕЛ един колега ми даде този номер:

INA 531 0751 30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля като колегата горе.Виж си ролката и амортесиорчето.Погледни и тази тема може да ти е от полза http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=98177 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за информацията. Да може и да не е от обтегача проблема, но просто стои на една страна изкривен.Ще поръчам само ролката и ще се опитам да сменя лагерите на компресора на климатика. Там има някакви шумове. Може ли някои от вас да сподели нещо за ремонта (смяна на лагерите) на компресора на климатика нещо?

Благодаря!

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е крив обтегача е лошо. Но се съмнявам.

Иди в някой сервиз да я вдигнат и да пробват всички агрегати къде има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам без да се заяждам на Мишо и Павел да не пишат глупости защото това не е техният обтегач. ;)

Този обтегач е много скъп и е вече почти недоставим, но чрез дилър на INA цената е най-ниска. Поне засега!

Около 300 лв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази кола обтегача е интегриран в основата на ролката и няма нищо общо с този на другите 2.5 ТДИ - АЕЛ и ААТ. Коко е прав и някъде писах - над 300 лв е и го няма никъде поне засега. Рядък модел и никой не поддържа наличност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е писано, че е ААТ.

Ти за кой мотор говориш?

Знам бре - писал го е най-горе, но на този мотор слагат и двата варианта на системата за обтягане на ремъка - с амортисъорчето и неговия вариант, който не е много разпространен явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...