Jump to content

Масло elf - кой какво ще каже


Recommended Posts

Търсих из форума вече втори ден, но не намирам нещо писано за това масло. Като правих главата налях Q8 и минах 5000км и утъня сега и капвам по малко. На един колега баща му е шофьор във фирма за транспорт на някакви неща и возят стока постоянно, каза ми че може да ме снабди с масло Елф с отстъпка до към 3-4 лв на литър, защото имали в големи количества. Посъветвайте ме това масло елф 10 в 40 специално, добро ли е за моя двигател АВТ? Иначе съм се насочил към лики моли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о толкова грубо ли ? Междо другото имам пусната тема за масла на газ и там колегите ми препоръчват масла. Извинявам се че пускам нова тема специално за тази марка, но така прецених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На АБК за 5-6к км става на вода.

Аз съм с ЕЛФ Компетишън 10-40 на АБК и вече 6000 км и няма никакви проблеми. Зависи и откъде го купуваш де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и откъде го купуваш де :zustimm:

Е то зависи и в какво състояние е мотора. С моето АВК вече имам 5-6 смени на маслото и досега винаги съм му слагал 10W40, но различни марки. Единствената разлика която забелязвам е в температурата на маслото, когато го понастъпя на дълъг път. Разхода на масло винаги ми е бил около 3 литра за 9-10 000 км. Шума на мотора - ами разлика бих казал, че няма. Винаги си е имало едно леко почукване на празен ход(прилича на повдигачи, но не е изключено и някакъв друг луфт да е) когато мотора е загрял. На скоро сипах Kroon oil 10W60 от KOKO 100 C4. Рано е още да изказвам мнение, но почукването пак си го има. Трудно е да се каже дали почуква повече или по-малко, защото въпросното се чува съвсем леко и само на отворен капак. Разликата е в температурата, която засега е достигала само до около 110 градуса, а преди ми е подминавала и 130.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм ELF 10w40 на Ауди 80 1.6 тд. Добре се държеше от смяна до смяна - доливал съм, но заради течове по мотора. Може би 5-6 пъти съм слагал от него. Не съм имал драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за кой Елф става въпрос ?

Щото аз карам с ELF EXCELLIUM NF 5W-40 ако не греша и проблеми не съм имал. До 10 000 км само градско си е перфе. Нито става на пикня, нито арчи. Ама го взимам от Промобиле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компетишъна си е румънски, NF е от Испания ...

Не че нещо,ама толкова ли е трудно да си купите Кастрол/Мотул ?

Моята предишна кола съм я подлагал на тест с всички всевъзможни масла на пазара (мобил,кастрол,елф,ац делко,приста,тексако,мегуин,мотул,селениа,елф,фукс ... ) ! Всички сменявани на около 7500-8 К, като най добре беше с АЦ-то,най-зле Мобил ... Всички марки масло бяха полусинтетика (само от кастрола забих веднъж 10/60) !

Сега определено АБК най си харесва Кастрола,и не смятам да му изневеря ... !

Всеки са си преценява дали да си сложи евтино масло,което за около 6К губи всички свойства,или да инвестира в качествено което ще изкара двойно повече !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с Елф 10-40 на ТДИ 110кс, АФН. Не е харчело, нито е имало особенни проблеми.

По-добре заложи на нещо сигурно, както е написал Vitcig.

Kompresor, ето ти мнението на ifidik (от дизел форума) за Q8.

факт е, че износен двигател като му сложиш Q8 и спира да гори масло.

факт е и че зимата тубите с Q8 замръзнаха в гаража ми.

избора е ваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат майстор казва, че като цяло френските масла са доста добри. Аз 3 смени карах с ТОТАЛ 10-40 на АБК и е доста добре. Леко почва да пипа след първите 5-6000 км, но максимум до 1 л. Сега карам с наливен МОБИЛ 10-40 и е на 5200 км., дори днес го гледах...ами около 2-3 мм. ми е спаднало нивото на щеката....перфектно. И го купих на 8,50 лв. за 1 л.

Така, че важно е единствено да си сигурен в произхода на продукта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Когато го смениш, тогава ще разбереш колко ти е бил шумен мотора.

Не знаеш просто колко си прав! :lol:

Със Elf Sporti Txi 15W40 съм. Пише, че е произведено в EU!

Много съм доволен:)

Редактирано от webvision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на моята и сипах ELF компетишан май беше 10W40 , но съм му минал само хиляда километра и не мога да изкажа кой знае какво мнение за него . Повече от 100 градуса не се е качвала за сега температурата на маслото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...