Jump to content

Как да променя звука още...


Recommended Posts

Миналата седмица махнах катализаторите на Алпината и на техно место сложихме тръби!Промени се звука, но съвсем леко и то само когато подам по рязко газ от ниски обороти!На ускорение мисля че няма промяна!Назад останаха средните гърнета, които са бая големи, след тях едни малки заглушителчета и накрая задните кюнци!Ще ми се колата да добие още малко по гърлен звук когато работи на обороти и когато подавам леко газ!Дайте идеи какво да махам и да заменям, че нещо ми е дошла музата!Преди неколко месеца писах на Драго по Интерната и той каза че понеже не искам на магистралата да ми се надува главата, а само по гърлен звук на ниските, може би ще е по добре да сменя само задните Алпински гърнета и те така....Вие кво мислите по тоя казус :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

сменяш само задните гърнета с други има за М5 айсенман, борла, ремус, суперспринт и .... предполагам, че твоите са същите като на еМката, но всичко което видях до сега като цена е доста солено

П.П. как се справи с вторите ламбди като махна катализаторите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих тука при един магьосник нашенски, предполагам се сещаш кой, тааа подбарва я нещо с компУтера и направо съм ги отскубнал директно изкорен сондите :blink:

Кво викаш, ако махна нещо още ще стане много шумна или звука нема да е добър!А тия и аз съм ги гледал, ама не ми се ще за единия звук да се итръскам чак толкоз, идеята беше с наличния материал кво може да се направи, щото тя колата и така не звучи лошо, ама все пак... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махай средните гърнета, да останат тия малките шит/заглушители и крайните, но според мен така ще стане ужас, другият вариант е да отвориш крайните и да им направиш по една дупка в преградата тогава ще звучи като хамериканска многолитрова кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз точно това искам, ама все пак и да запазя некво приличие щото пътувам с тая кола и при 180 на магистралата ми се ще да ми остава слух!Това с крайните кюнци, кой може да го свърши качествено имаш ли представа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми незнам, защото то е проба грешак, ама после няма как да го възстановиш

иначе не е трудно, сваляте ги, отваряте ги с флекса и правиш дупка, даже зефса го беше правил на неговата а8ца и имаше снимки някъде из форума, аз не бих го направил, но ако искаш го питай, знам че се практикува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени задните гърнета или да ти ги изтунингарят нещо твойте, но средните според мене не ги барай да ги махаш, щото ще стане бръмчалка малко или много.

Може да почне ти прави некъв гаден резонанс при средни обороти, който да ти действа изнервящо. :hilezh:

Редактирано от jimi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средните е ясно вече, че нема ги барам, задните ше са под ножа :blink: Шпек, земи питай наистина, че съм нещо насъскан яко :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж има едни момчета със 740ки(във Варна 2ма са) такива гласове вадят на празен ход и до към 2500, че направо всяват страх :D Та ако имаш някакви общи познати с тях, да ги попиташ :blink:

В по-високите обороти, малко изтънява гласа.

Ако беше с 6 цилиндров мотор, да ти кажа веднажа как да направиш, ама не си...

Принципно Е39ката е много добре обезшумен автомобил и незнам дали би бил такъв проблем ако свалиш средните гърнета, в краен случай измисли някакви заглушители на тяхно място, които да не действат като рестриктори обаче :blink:

На 6 цилиндровите... спокойно се карат само с крайно гърне, в краей случай някакъв заглушетел на мястото на средното гърне :hilezh:

Сега е момента да ти кажа, да дадеш някое видео, на което се чува алпината, че да предценим какво точно още искаш B)

Но е доста тънък момента с гърления звук на празен ход и в ниски обороти, а по-нагоре да е окей, с това да стане доста шумна по целия диапазон.

Но пак да кажа Е39ката е доста добре шумоизолирана, та ще трябва да пробваш:bia:)

В повера пуснал ли си запитване? Там според мен може някой да има практически опит и познанияB)

Редактирано от justboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз една черна седмица видях в мола ама с два двойни кюнеца беше 1555 май номера, уникален звук имаше, точно кво искам и аз :blink:

Клип със звук немам, той не че е лош както казах, ама трябва да е по басов и плътен в ниските...На ускорение се чува много добре иначе :hilezh: В повера не съм пускал тема...аз там не пиша освен ако не ми трябва нещо да пазарувам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един кандидат за акт .. :blink: Колега, само се надявам и ти да не изпищиш :hilezh:

Иначе, махаш всички гърнета, и си ТИ .. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не що да е тайна. По 3,5К от лево и десно:hilezh: С такива клапи дет ти показваше в темата си. Инак без клапите малко по-надолу:(

Това по скъпо от авдито ми. :hilezh::hilezh::hilezh:

И аз заради цената се отказах от клапите.

Ма понеже не за пръв път ме питаш....ебаваш ли се ,вуйче?? :hilezh:

Не как моа знам дали си сменил оная бангия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с прави тръби вместо крайни гърнета и звуча като CL65 AMG :hilezh:

Абе малко си прекалил със звука! :hilezh:

Не как моа знам дали си сменил оная бангия.

CL 55 кара, не се праи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ве,не съм прекалил... :hilezh: не гърди толко много на ниски,тогава е само басов ,ако го смачкам обаче да щракне копчето под педала,тЕ тогава става страх :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно като го мачкаш, вдига много джабала...Не знам дали си се чувал отстарни, но лично според мен, може лееекинко да го позаглушиш! :hilezh:

Не ме разбирай погрешно!

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...