Jump to content

Recommended Posts

Вместо това следващия път като минаваш през София вземи си лаптопа с теб и ще ти генерирам правилното icc файлче срещу една бира или сокче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

On 12 юли 2016 г. at 3:06 PM, sky said:

Пичуе, напоследък мойто привю ми добавя много контраст. При вас така ли е? Снимките са ужасни, през лайтрум и на друго пц са ок, но не и през привю под osx.

 

Я отвори някоя снимка/картинка с Preview и горе в менюто виж View -> Soft Proof with Profile. Трябва да е None.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 Искам да прехвърля един 4 гб файл на чиста флашка 16 гб и ми изписва това "Тhe item “Money.Monster.2016.720p.BluRay.x264-GECKOS” can’t be copied because it is too large for the volume's format". Каква може да е причината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файловата система на флашката. Обикновено се ползва FAT32, който не позволява трансфер на толкова големи файлове. Можеш да си я преформатираш в NTFS и ще ти се качи филма. :zustimm:

 

Ето малко по темата: https://www.genie9.com/Support/KB/KnowledgeArticle.aspx?KBID=113

 

Абстрахирай се от инструкциите за форматирането. Ако си под Ундоус - Right click върху флашката ->Format

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oправих се. За такива ламета като мене -  Отиваш на disk utility, маркираш УСБ (флашката), erase, format  и маркираш на ехFAT. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купя някакъв ipad pro, мога ли чрез Lightning to USB 3 Camera Adapter да му вържа някаква flash памет с филми? Някой тествал ли го е? Изгледах това: https://9to5mac.com/2016/03/27/review-lightning-to-usb-3-camera-adapter-a-podcasters-best-friend/ и ми се струва възможно, но като се разтърсих излиза противоречива информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, преди малко четох още малко и попаднах на това, както и на алтернатива на sandisk (http://www.plesio.bg/usb-pameti-c-69980761/sandisk-ixpand-16gb-usb-stick-2-0-for-iphone-ipad-p-313699.html) , чиято цена  е по-ниска от горното. Четох за някъв вариант през vlc, но ако ми трябва да интернет - отпада, защото искам да гледам, без да ми е необходим интернет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ви е, че всяко подобно външно устройство никога няма да има директен достъп до информацията в телефона/таблета, а винаги ще комуникира през негово си приложение. От там и въпроси дали ще свърши работа за това, което се купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....през апликацията на производителя на флаш паметта. :) 

 

Там можеш да удариш на камък, ми е тънката мисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си спестя мъкненето на мака в чужбина (освен ако не се налага) и дори и да има интернет няма да мога да гледам примерно hbo go. И затова търся вариант как да гледам филми - този с устройствата по-скоро не ми се рискува, тъй че май остава да ги качвам през itunes независимо дали са свалени предварително, или съм си ги платил. Та има ли друг начин? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HBO GO не върви извън държавата в която имаш договор :) Трябва ти VPN до някъде в България (ако приемем, че го плащаш тук) за да тръгне аликацията. Не е болка за умиране, просто е още едно нещо, което трябва да предвидиш.

 

Аз лично ползвам Oplayer като качвам директно всичко без конвертиране на таблета през iTunes и после направо си ги пускам. Кеф ти субтитри, кеф ти всичко. Доста бързо и още толкова лесно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам Oplayer като качвам директно всичко без конвертиране на таблета през iTunes и после направо си ги пускам. Кеф ти субтитри, кеф ти всичко. Доста бързо и още толкова лесно. 

И аз пускам на малкия филмите по същия начин, само че ползвам vlc. Не знам как стои въпроса със субтитрите, понеже всичките са му с бг аудио.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Oplayer-а още не съм го тествам, но като го направя, ще пиша. 

 

Имам едно питане към хората с apple watch - освен за часовник за какво друго го ползвате? Аз първоначално бях доста скептичен, но сега с втората версия като че ли се замислям дали да не си купя. Притесняваме обаче дали няма да ми омръзне, защото аз лично друго приложение освен като часовник не виждам. Благодаря предварително за коментарите и мненията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Нотификации - много по-удобно е да си погледнеш на часовника кво се случва, отколкото да вадиш телефон.

-Следене на активност - серия 1 като фитнес тракер е кофти, като поглед в/у обща активност  е ОК, серия 2

би трябвало да е доста по добър в това отношение. За силови фитнес тренировки и двата не стават. 

- допълнителна информация с един поглед - втори часови пояс, времето - като килиматични условия, изгрев/залез.

Това са нещата които аз ползвам има и други.

- разговори през часовника или отговор чрез съобщение

- бърз поглед в/у сбита информация на някое приложение - валутен конвертор примерно.

 

1.5 години го нося и в последните две седмици съм без, еми липсва ми и тва е.

Серия 2 ще ми дойде другата седмица и ще мога да кажа повече.

Изработка и материалите надвишават ценовия клас, т.е. такъв часовник без екстрата да е смарт,

би бил в клас ок. 1000 лв нормална цена.

Батерия - 2 дена с нормална активност. Зареждам всеки ден.

За целия период на ползване, не съм забелязал намален капацитет на батерията.

 

В общи линии това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солидарен съм с горното мнение и аз съм със същия експириънс. Ако носиш по принцип часовник всеки ден, няма как този да ти омръзне. Имам все още няколко останали нормални часовници и ми липсват нотификациите, като ги нося тях. Сега с новата watchOS нещата се случват доста по-бързо. Сирис 2 ще го взема за да ми следи плуването, но е изгъзица това и не ми е зор, понеже са тегави с доставките все още.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм от няколко дни със Сиера и не съм забелязал да ми пада по-бързо батерията (пак на Еър), а напоследък имам доста работа на компа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 07/10/2016 at 9:57 AM, zlobil said:

метнах преди 2 дни macOS Sierra на един air ма нещо батерията пада доста по-бързо, внушавам ли си или ? 

 

При мен компа стана безкрайно бавен и се оправи едва след един PRAM reset:

 

Resetting PRAM:

  1. Shut down your Mac.
  2. Locate the following keys on the keyboard: Command (⌘), Option, P, and R. 
  3. Turn on your Mac.
  4. Press and hold the Command-Option-P-R keys immediately after you hear the startup sound.
  5. Hold these keys until the computer restarts and you hear the startup sound for a second time.
  6. Release the keys.

Следваща стъпка е SMC reset. Повече инфо тук - How, When, & Why to reset the PRAM & SMC on your Mac

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...