Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най-често през зарядно. :)

 

Принципно не е необходимо да се грижим излишно за батериите си тъй като си има отделен power management модул закачен към батерията, който да прави това. Добавяме и това, че от 2011та година насам батериите, които ползва Епъл в лаптопите си са със сериозно повишен живот от 300 на 1000 цикъла. 

 

Въпреки това в сайта на Епъл пише следното (само да намеря линка.....): ако ползвате лаптопа си предимно на зарядно е хубаво веднъж месечно да го пуснете на батерия докато тя свърши. След като напълно изгасне го оставяте още поне 5 часа без да включвате зарядното. Когато го включите да се зарежда и се зареди на 100% изчакайте 2 часа преди да го разкачите.

 

 

Не намирам статията, която Епъл си я бяха написали, но текста е този, цитиран в техен форум:

 

Quote

To calibrate the battery: 

Plug in the MagSafe power adapter and fully charge the MacBook or MacBook Pro battery until the light on the MagSafe connector changes to green and the Battery icon in the menu bar indicates that the battery is fully charged. 

Allow the battery to rest in the fully charged state for two hours or longer. You may use your computer during this time as long as the power adapter is plugged in. 

Disconnect the power adapter with the computer on and start using it with battery power. When the battery’s charge gets low, you’ll see the low battery warning dialog on the screen. 

Continue to keep your computer turned on until it goes to sleep. Save your work and close all applications when the battery’s charge gets low and before the computer goes to sleep. 

Turn off the computer or allow it to sleep for five hours or longer. 

Reconnect thepower adapter and leave it connected until the battery is fully charged. You may use your computer during this time.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по молба на redalex просто ги споделям.

1. Не спира Bluetooth от бързото меню. Изключвам го и след определено време сам се включва.
Влизам в настройки - там е включен, а в бързото меню го показва изключен
2. Не работят преференциално избраните езикови пакети за визуализация. При избран преференциален език БГ, преди показваше 
дните от седмицата например в различните прилоцения на български (времето, ТВ програма и т.н.) а сега не го прави
3. Фаворитите за бързо набиране на контакти спират да работят - оправят се с рестарт.
4. При слайдване на дисплея в ляво - фаворитите се опресняват бавно и в началото излизат като бели кръгчета на мястото на снимките.
5. Слайдването на дисплея е с накъсване и не е плавно както преди. - ОК оправено !!!
6. Затварянето след разговор на отсрещният абонат направо излиза в основният дисплей и излиза от приложението за набиране.
7. Ако е включено автоматичното изтегляне на ъпдейти на приложенията - зацикля на тях и показва че има ъпдейт, но не иска да се изтегли.
трябва да спреш автоматичното им изтегляне и вече свалянето му е възможно.
8. Изтегляйки дисплея от горе за да вляза в центъра за нотификации - дисплея остава като заключен телефон с тапета и всичко останало
и не може да се разбере всъщност в нотификейшън центъра ли си или просто не се е задействал и си в основният екран
9. При изправен телефон при отключване ми завърта дисплея на страни независимо в кое приложение си. В началото се оправяше със завъртане
в няколко посоки - сега само с рестарт.
10.Бележки - при отваряне се връщат в началото на папките, а не на последно отворена бележка, както беше.
11. При набиране от фаворити на бързо меню - връща пак към него, а не в основен екран. 
12. Бързо спиране на Wi-Fi - след това го показва включен, но не се свързва

 

направи ги слагам ей така - някои от тях ги оправиха, но не ми се занимава вече да ги следя.... ;) примирих се! Андроида е в пъти по гаден и ме изнервя до край.

 

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои познати ме помолиха да им намеря Adobe Photoshop за макбук. Аз намирам само някаква руска версия с ебаси сложното обяснение как да се инсталира.

Някой има ли торент и линк за сваляне на въпросното нещо?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30/10/2018 at 19:36, D.Stoykov написа:

по молба на redalex просто ги споделям.

1. Не спира Bluetooth от бързото меню.

...
12. ...

някои от тях ги оправиха, но не ми се занимава вече да ги следя.... ;) примирих се! Андроида е в пъти по гаден и ме изнервя до край.

 

Само като чета за какво иде реч и направо е видно, че скоро не си се докосвал до нормален андроид девайс...Благодаря за споделените бъгове !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой с подобен проблем, а именно, при ползване на Сафари, вентилаторите се включват на максимална скорост и батерията пада за отрицателно време. С Гугъл хром няма проблем. Лаптопът е Макбук про с Мохаве ОС.

Редактирано от SeldoM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя само, че вече ползвам iPhone като Windows - т.е. рестарт всяка седмица за да си дойде всичко на място. На втория ден вече не може да се набира от бързо меню - -фаворити! Просто не реагира тъча :( 

                  "Само като чета за какво иде реч и направо е видно, че скоро не си се докосвал до нормален андроид девайс.. " - това не го разбрах .... ако имаш предвид по висок клас  - да, не съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Не съм използвал Lion, но за мен най-продаваните лаптопи имат нещо общо. И все пак, дали това е най-доброто за вас, зависи от вашите нужди. Например, ако имате нужда от лаптоп за игри, ще ви трябват конфигури на високо ниво: голям капацитет за съхранение, HD резолюция и графики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 4.06.2019 г. at 19:52, kvm_88 написа:

Илядо доларес за стойка, за монитор, тия съвсем се изпедерастиха.

 

Поне на височина може ли да се регулира тоя крив алумин за две иляди лева? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Месинджър спря да работи вчера с мобилни данни от А1, IOS 11.2

Пробвах да сменя скоростта EDGE,3/4G никъде нищо.

С WiFi няма проблем.

Другите приложения нямат проблем с мобилен интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако случааааайно има още някой щастлив Revolut картодържател, който все още не си е активирал Apple Pay - нека го направи СЕГА :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега се похвали днес, че е направил такова плащане. От телефона към ПосТ терминал. Някой знае ли как се трансферират данните?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Пичове,

 

Инсталирах новата ОС Каталина, но пропуснах момента с липсата на поддръжка на 32 битови приложения. Съответно спря да работи MS Office.

Освен да си платя лиценза за скромните 100 долара, друга фрий опция съществува ли към днешна дата?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като за без пари това върши много добра работа: LibreOffice

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...