Jump to content

Recommended Posts

Въпросът е дали ще го "преживееш" удобно или с ядове. Забравят колко е важен клиента, неговата удовлетвореност и удобство . Мм, грамаж - цели 0,00001 по-малко - алабала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не искам да съм някакъв мега защитник на ЕПъл, защото те далеч не са перфектни, но истината е, че клиентът е масово не знае какво иска и ще ползва това, което му се даде.

Имам ясен спомен преди години как всички писнаха, че еди кой си макбук нямал CD/DVD ... и изведнъж се оказа, че всички ние спряхме да ползваме такива устройства... или поне повечето от нас.

USB макар и може би по-масов от CD/DVD е също вече на доста години и може би му идва времето и на него...

Ще вземем 1-2 такива и готово... 748350

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи, говорим за нещо дето има Pro в името си. Бахти таблета окастрен с цветна лентичка стана ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е файдата, да имаш супер лек и тънък лаптоп, като трябва да си носиш една раничка само с преходници, адаптери и специални кабелчета?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчита се на Cloud и въпреки, че е удобно аз не бих си сложил важните неща в облака. Не се знае какво се случва от другата страна на океана. Идеята като цяло е добра, но да бяха запазили поне по един карт четец и нормално УСБ. Като махнаха и magsafe си мислят, че ще унифицират зарядното ли? Според мен ще има доста паднали лаптопи от спънал се някой в кабела. Времето ще покаже в крайна сметка може да е затишие пред буря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/28/2016 at 7:45 AM, netizen said:

Защото има хора които ги ползват тези компютри за работа. 16гб рам е от смешно към подигравка!

Цяла година ще тупат топката , че "стигали за всичко"

Догодина ше изкарат нов , за още 4 хии лева и тоя път обаче ше го изкарат така, и с такова помпане, че все едно са пуснали 256 и едва ли не, ше получиш нещо за следващите годишни четири  ка дето ше сипеш, а от Тинкпад ше им се смеят в същото време

Е това все още ме отблъсква и спира да ходя да сипа парата за Пипонец, просто тая логика винаги ме е отвращавала...

 

Виртуалка с две гиги шерната рам си е направо смешно, особено ако е съврър с няколко от по важните роли...

НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ, ляляме си

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гневът ми към Епъл нараства - защо във факти. Пролетта ми смениха ssd на Макбуука гаранционно. Тотално отказа изведнъж, точно преди важна презентация. Имах бакъп на Тайм Капсулата - всичко ОК. Да ама подозрително започнаха отново проблемите, които имах преди да изгори старото. Засега работи - ще видим. Гаранцията свърши. Замяната с оригинално струва около 1300 лв - Супер. Лятото ми се прецака Еърпорт Тайм Капсулата. Помогнах си сам - оказа се, че от Епъл флашват грешна версия за моето устройство - Абсурдно! От version.xml видях линковете за теглене и взех вярната. Инсталирах я ръчно и всичко е ОК, както преди. След ъпдейта за 6S - 10.1 преди 3 дни, започна да ми заспива екрана в избиране, като и двете страни не чуват нищо. Вчера си флашнах ръчно подписания 10.02 и всичко се оправи. Да ама снощи изненада, като бонбони на избори - нова версия 10.1.1. Викам си - оправили са го. Да ама не! С тази разлика, че вече не ми дава да сложа 10.02. Та чакане - да си фикснат телефона за алото. Иначе шаренийките в съобщенията работят. Ама все пак е телефон преди всичко. Да подпукам и Сиерата. Като цяло ми хареса - големи разлики няма. НО има проблем със съвместимостта на важни приложения и устройства. Програмата за принтер и скенер на HP не работи. EOS utility на Canon също се прецака. Ъпдейти на сайтовете им няма. При HP са по-добре нещата, защото като махнеш старите програми си намира сам драйвери и софтуер в Апп стор. Въпросът е, че ако ги деинсталираш по стандартния начин не става. Изчистих с CleanMyMac и тогава. Ами един потребител, който не умее разни неща какво прави? Та така няколко дни в простотии. На Canon им харесвам и ползвам програмата за импорт от EOS, защото ми подрежда снимките в папки по определен начин, който ми харесва. Това е следващото, което трябва да оправя - НО не е моя работа. Плащаме солидно за безпроблемност, стабилност и леснота. Не да се чудят откъде още да ни цоцат - покупки в приложения, съобщения. А в магазина пълно с все повече боклуци, които не стават ни за ползване, ни за гледане. За такива проблеми смених Майкрософт и андроид с Епъл. Въпросът ако се наложи тях да сменям - с кого? За да балансирам нещата искам да кажа, че след ъпдейт на Майкрософт Уиндоус 8 ми изгоря дъното на PC миналата година. Добре, че не се беше подпалила масата. Компютъра не се пипаше - забил по време на актуализацията. Големите фирми не могат да си позволяват такива неща. Всичко трябва да е в името на клиента и удобството му, защото те съществуват благодарение на него. Не да ми пробутват разни неща, които те си мислят че ми трябват.  Та стига толкова. Извинявам се за езика. Всичко добро колеги и здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 minutes ago, Maranello said:

Плащаме солидно за безпроблемност, стабилност и леснота.

Която, се оказва, че е химера.....

Щото винаги като сме говорили за тея неща, винаги ми се изтъква , че всичко бачкало безпроблемно...
Да, да ама явно не

А Майкрошит,колкото и да ги храните почват да унифицират електронната среда и трябва да кажа, че ПОВЕЧЕТО неща вече бачкат доста безпроблемно. Включително и съврър сайт нещата...

Moже да метнете едно око на Surface Studio ...

А колко проблеми имам със айфон да бачка през Римуут Десктоп на Уин Сървър... идея си нямате

15 minutes ago, Maranello said:

Замяната с оригинално струва около 1300 лв

Тва SSD да не е 4 TB :steinigung:

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Audi_FeN_1 написа:

Линукс - не плащаш нищо, получаваш много.

Линукс винаги е бил универсален отговор за много хора - не и за мен. Има определени дистрибуции, които ми харесват но не и за основна машина.

 

преди 9 минути, Fitil4o написа:

Която, се оказва, че е химера.....

Щото винаги като сме говорили за тея неща, винаги ми се изтъква , че всичко бачкало безпроблемно...
Да, да ама явно не

А Майкрошит,колкото и да ги храните почват да унифицират електронната среда и трябва да кажа, че ПОВЕЧЕТО неща вече бачкат доста безпроблемно. Включително и съврър сайт нещата...

Moже да метнете едно око на Surface Studio ...

А колко проблеми имам със айфон да бачка през Римуут Десктоп на Уин Сървър... идея си нямате

Тва SSD да не е 4 TB :steinigung:

Бях сигурен, че ще ти дам храна. Не ми ги хвали тия. Ползвам ги и тях. Много късно се сетиха за унифицирането. Продажбите пък на Surface-a казват всичко за това ти предложение :) Така, че още са си шит. Относно безпроблемността на Епъл. Когато свикнеш всичко "просто да работи" - се дразниш и от най-малкия проблем. Много време ми отне да отвикна да рестартирам. Майкрософт ме изнервиха с Уин 8, вбесиха с наглостта си да ми натрапват 10, който имаше и има много проблеми със съвместимостта на не толкова стар хардуер. Така, че след 7 не съм им фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безпроблемно ще получим като умрем.

 

Иначе нищо от нещата, за които си писал не ми се случват и на никой покрай мен не се случват. Ползвам горе долу същия набор от епълска техника.

 

 

Имам един леко тъп въпрос - как мога да направя снимките от айфона да се синхронизират с компа (фото стрийм), но директно да се махат от телефона, а да остават само на компа? По възможност без кабел и регулярен "даунлоуд".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Audi_FeN_1 написа:

Линукс - не плащаш нищо, получаваш нищо.

 

Кратко и ясно. Операционните системи се ползват по предназначение. Photoshop и Lightroom интересно как работят на безплатния Linux?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане автоматично. Трябва ръчно да ги запишеш на компа и ръчно да ги изтриеш от телефона. Нали знаеш, че My Photo Stream пази снимките само 30 дни? Тоест, не бива да се бърка с някакъв вид бекъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, netizen написа:

 

Кратко и ясно. Операционните системи се ползват по предназначение. Photoshop и Lightroom интересно как работят на безплатния Linux?

 

Не всички се нуждаят от фотошоп.

Някои ползват блендер примерно...

Двете нямат нищо общо де, споменавам само, че има много powerful tools и за линукс...

 

 

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената работеща комбинация за фотография/дизайн + virus free + не на последно място удоволствие от работата, не е Linux (мокрият сън на бледият тийн)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fitil4o и тука ли почна да спамиш как няма си купиш мак или айфон ве, ебах уиндолс трола :hilezh:

 

При мен всичко си бачка на айр-а със сиера и 7 плюс-а, абсолютно никви драми, новият мак ме кефи ма не и липсата на нормално юсб....навярно и цената. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://9to5mac.com/2016/11/01/macbook-pro-16gb-32gb-ram/ 

 

Интересно и информативно четиво даващо достатъчно отговори. Поне като за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и двата лаптопа не виждам смисъл да ги сменям в скоро време освен от скука, куртоазия или и аз не знам какво :) И двата са с i7-ци, 16GB, 500GB SSD-та. 

Освен това основния бой го поема един хакинтош с i7 Extreme 6 ядрен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз реално също не изпитвам никакви проблеми или затруднения с вече над 4 годишния ми макбук, но по-лек и малък винаги е по-добре в моя случай и това ще е решаващото, освен скуката и куртоазията :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е защото таблетите и смартфоните с по-бавните си процесори (от тези на ПиСи-тата) доведоха до много софтуерни оптимизации при Интернет приложенията и операционните системи. SSD дисковете пък отпушиха най-голямата тапа която спъваше ПиСи-тата в продължение на десетилетия.

 

Аз също вече почти 4 години съм с четириядрен i7 лаптоп и не изпитвам никаква нужда за по-бърз. Единствения ъпдейт който направих е да му сложа SSD диск почти веднага след като го купих. Направих му двойно ботване - едното на Windows 10, другото на Хакинтош и нямам грижи.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава и някой да сложи клипче с реакцията на Хитлер от бункера... :supercool:

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...