Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Видях цените за новите макбуци в БГ

от 3499 до 6479

 

най-евтината 13ка ретина с тъч бар - 4129 лв.

най-евтината 15ка ретина с тъч бар - 5499 лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, какво правим, като искам да си вържа ифона към мацбука? Нещо екосистеми, ареали, простота, удобство? Не, вземи тая чанта с покемони да я разнасяш, ако нещо ти потрябва.

A цените са идиотски, най-евтините модели са с хардуера на мак 2012, но са по-скъпи от колкото са се продавали тогава.

И тоя тъчпад до кага ще го разширяват, вече става неудобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранено е да свързваш жици вее, всичко е клауд фешън...

И всичките двайсе флашки дето имаш трее да ги изхвърлиш на мига!

А като излезеш да водиш някаква презентация VGA или HDMI кабела трее да си ги навреш отзад... в макбука де :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ти и сега мъкнеш кабели - за зареждане на лаптопа, за айфона, за самсунга, за ХДМИто или за ВГА проектора.

Идеята им очевидно е, всичко да работи с един кабел - зареждане и ин/аутпут - за данни и за ТВ/аудио сигнал, като само ще имаш 1-2 преходника за всяко нещо.

 

28 minutes ago, kvm_88 said:

Добре де, какво правим, като искам да си вържа ифона към мацбука?

https://www.amazon.co.uk/d/Adapters/Adapter-Rankie-Hi-speed-Including-ChromeBook/B01EL4PVFE/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1478621387&sr=1-3&keywords=usb+3+to+usb+c

Примерно

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото нямаш друг избор. Все едно да ме питаш сега защо да трябва да носиш кабел за зареждане на лаптопа...

 

И защото USB-c има предимства пред остаряващото USB дето все не си сигурен дали си го завъртял от правилната страна. И защото очевидно се търси редуциране на кабелите, като за съжаление трябва да се мине през период на resistance и дискомфорт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптор за ВГА и етернет мъкна и сега и ми трябват 2 преходника сега, тъндърболт и нормално УСБ и съм Ок. До края на годината ги намалиха. Взех си и флашка с усб-ц и -а в едно.

 

 Единствената причина да ми трябва да вържа телефона с лаптопа е за да го заредя ако съм някъде в гората без друг източник. 

 

Бе дърво може да е в началото, но по някое време всичко ще е с усб-ц и живота ще е песен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че Епъл преувеличават на моменти в правото си да налагат е факт, но от друга страна започвам все повече да приемам идеята, че ако никой не натисне пазара към USB-C нещата ще се влачат излишно бързо. Този порт за мен заслужава сериозно внимание заради нестандартно широкото си използване за какво ли не!

 

Чакам с нетърпение момента в който масово всичко ще го ползва. Телефони, флашки, монитори, преносими хардове, че и външни сториджи... всичко ще има такъв порт за свързване.

 

Сигурен съм, че следващият iPhone ще е с USB-C.... което ще даде отново сериозен тласък на братята китайци да произвеждат евтини кабеляци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия цени директно го пропускам, хубави са лаптопчетата спор няма, ма 4К за Лаптоп който не блести с нищо кой знае колко повече от 3 годишният ми такъв...... деа знам дейба. :nixweiss:  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

здравейте колеги,

тъй като от доста време вече ползвам Iphone,и за мен вече друга марка не съществува,мисля вече и за един Macbook!Но тъй като не ми се дават много пари за лаптоп,понеже го ползвам единствено и само за сърфиране,клипове и музика съм се насочил за такъв втора употреба!Абсолютно невеж съм към тази марка лаптопи и затова моля за вашата помощ!Единствените ми критерии са да е Air и цената да е до към 500-600 лв!В сайтовете за продажби има и по евтини,но пак казвам...моля за вашата помощ!

Благодаря Ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма много какво да гледаш, извън това да не е мокрен, падал и т.н. външно състояние.

1. Батерията - задържаш option (alt) клавиша и кликаш на ябълката, която се намира най-горе в ляво на всяко меню,

после на System Information, после Power (или Battery беше). Гледаш на колко цикъла е и какво е състоянието.

Всичко под 1000-1200 цикъла и състояние normal е ОК за тия години ползване. Иначе батерия се сменя, но са скъпи.

2. Зарядно да си има и да не тръгнало. Скъсан кабел, надута кътия. Че и те са скъпи.

3. При всяко положение ако е без SSD си го смятай плюс цената на квото SSD ще му слагаш после.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еъра не можеш да добавяш, рам, да сменяш хдд (за това не съм много сигурен).

Аз бих погледнал тия, въпреки че са над бюджета ти. https://www.olx.bg/ad/kato-nov-macbook-pro-2-3mhz-i5-16-gb-ram-128-ssd-ID6qmXG.html#c2b15bd283;promoted

https://www.olx.bg/ad/macbook-pro-13-3-i5-2-3ghz-4gb-128ssd-ID60D26.html#3fe5ab47a9

 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от по-новите модели имаш 1000 цикъла. По-старите са значително по-малко.

 

MacBook Air
MacBook Air (11-inch, Early 2015)
MacBook Air (11-inch, Early 2014)
MacBook Air (11-inch, Mid 2013)
MacBook Air (11-inch, Mid 2012)
MacBook Air (11-inch, Mid 2011)
MacBook Air (11-inch, Late 2010)
MacBook Air (13-inch, Early 2015)
MacBook Air (13-inch, Early 2014)
MacBook Air (13-inch, Mid 2013)
MacBook Air (13-inch, Mid 2012)
MacBook Air (13-inch, Mid 2011)
MacBook Air (13-inch, Late 2010)
1000
MacBook Air (Mid 2009) 500
MacBook Air (Late 2008)
MacBook Air
300
Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mid 2012 е.

 

Имаше някакви грижи с тъч пада като ставаше супер чувствителен ...така и не можах да разбера какъв е проблема, като в момента работи без грижи.

Решил съм да го продавам - само чакам да излезе новото 13 или 15 с тъч бара и се мятам.

Зарядното е в топ кондиция, има калъф Incase и епълската безжична мишка....Пазя му и кутията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не мога да кажа още нищо.

Прехвърлях информация днес и настройвах това онова.

Сега съм пуснал доста неща и ми дава, че ще изкара 5 часа батерията.

Мисля, че малко след като го пусна и почти нищо не е отворено дава, че има 18 часа батерия.

 

Направи ми впечатление, че нещо се промени работата на тъч бара след като качих някои сетинг от Еъра.

 

Междувременно Еъра избуча, че батерията му е за сервизиране и явно трябва да се сменя... Иначе казано - продава се с прецакана батерия :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адапторчетата дойдоха...

Само калъф остана да си намеря.

До тук впечатленията са отлични. Батерията държи към 5-6 часа смесено ползване.

d3b950af3e8d90e3db34d8647278603f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...