Jump to content

Recommended Posts

По-скоро дайте съвет как да подкарам уиндоус 7 , за да мога да ползвам вагком-а с мак-а...

С бууткамп ли да е? Само платен ли стана или защо не го намирам... Какво ползвате вие? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Boot camp си е стандартна апликация в Mac OS. Има голяма вероятност да имаш драми с комуникацията през виртуалка, но нека някой пробвал да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

паралелс-а през апп стор-а ли е?

аз не успях да го намеря през торентите :unsure:

 

поне над 10-та версия, де...

Редактирано от ggatwo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Всичко тръгна и сега инсталирам 7-ца.

Ще пиша като тествам и кабела за вагком :)

Редактирано от ggatwo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Преди да ъпдейтнете до High Sierra проверете колко 32 битови програми използвате - About This Mac - System Report - Software - Aplications. Последната графа е 64 бит - Yes, No. Да няма после изненадани. След като си прегледах програмите се отказах да я инсталирам, за да не ми спрат да работят 32-ките. Към тях ми са Майкрософт офиса, програми на Canon и др. От Microsoft явно ще поддържат само 365, защото там са им таксичките, а го използвам рядко и не си заслужава наемчето. Та май всички са го ударили на печалбарство, пък останалото... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е точно така. Това е последната MacOS, която поддържа 32-битови програми, но някои от тях няма да работят поради липса на съвместимост (не са ъпдейтвани ).

 

Цитат

With the advent of High Sierra comes a shift away from 32-bit apps - although luckily this isn’t a complete move away from 32-bit, yet. MacOS High Sierra will still support 32-bit apps, but Apple has said that all apps sold on the Mac App Store should be 64-bit from January 2018

 

Повече инфо и списък с по-известните програми тук - http://www.macworld.co.uk/feature/mac-software/which-apps-wont-work-in-macos-high-sierra-3664177/

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. стария уърд, който имам от години и рънва на 32 бита ще работи с новата ОС?

 

 

Here are some of the non 64-bit applications that may be a cause for concern:

  • Adobe Illustrator CS5
  • Abobe InDesign CS5
  • Microsoft Excel 2011
  • Microsoft PowerPoint 2011
  • Microsoft Outlook 2011
  • Microsoft Word 2011

 

:nixweiss:

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

According to Microsoft’s support page, “Word, Excel, PowerPoint, Outlook and Lync have not been tested on macOS 10.13 High Sierra, and no formal support for this configuration will be provided.” Note that this only seems to apply to the 2011 version of Office for Mac, so if you are running a newer version like Office 2016 then you should be fine.

 

Така че може и да върви, но ще трябва да се изчакат отзиви от потребители. А за 2016 от MS казват, че се инсталират и тръгват, но може да има моменти на нестабилност. Или просто искат да ни засилят към 365 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 19.05.2017 г. at 16:20, ggatwo написа:

По-скоро дайте съвет как да подкарам уиндоус 7 , за да мога да ползвам вагком-а с мак-а...

С бууткамп ли да е? Само платен ли стана или защо не го намирам... Какво ползвате вие? 

Да, така го направи за да можеш да зареждаш Win7 още при стартиране на компа. После лесно може да си сложиш и паралел десктоп или VMware и да си пускаш Win 7 през тях, но когато използващ вагком ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си го стартирай само Win7 при включване на компа. При стартиране във виртуална машина дава грешни данни и прекъсва връзката с колата. Не винаги го прави, но го прави! От опит го споделям, защото в един момент си мислех, че кабела ми е проблемен и доста време загубих да тествам и разбера, че през виртуална машина Vagcom не работи коректно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Аз за момента нямам проблем, но го стартирам само когато ми е необходим вагком-а или нещо друго само за уиндоус-а. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Пичове, тея дето имате макбуци, може ли да премерите с линийка примерно размерите на тъчпада и да напишете тук + модела на лаптопа.

Не се ебавам.

 

Искам да си поръчам една лепенка (протектор) за тъчпад, ма намирам само за макове, а мойто не е мак, и не знам кой размер ще пасне най-точно

 

11х7 сантима е моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

New survey finds 75% of enterprise employees with choice pick iOS over Android, 72% Mac over PC

 

Баси глупостите.....

 

Quote

Other interesting results reveal how employees feel device choice influences productivity and pride:

  • 68 percent claim that the ability to select their device of choice makes them more productive in the workplace
  • 35 percent of respondents felt that using their device of choice made them proud of where they work

 

Абсурд, викам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smart guys, искам съвет как да прехвърля едни къси 300 записа/тел.номера от Андроид към IoS.

Уловката е в това,че ще се сменя чипът,казано иначе сим картата,от нормален сим към микро сим.

Операторът е Виваком,ще ми дадът празна нова карта без записи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "налял" всичките ми телефонни контакти като контакти в Gmail. Сега, където и да впиша акаунта си, ми излизат вс контакти.

 

Трансфера може да направиш като бекъпнеш контактите от Android във файл, подходящ за Gmail - CSV или vCard формат. След това този файл го импортираш в Gmail - тествай малко преди да "финализираш" процедурата, за да видиш как работи. На мен ми се наложи да редактирам всеки един контакт (или може да се редактира CSV файлът), за да се напаснат полетата на Android към тези на Gmail. Веднъж като го направих - вече телефонът ми записва контактите само там (Gmail) и си ги обновява през интернет. Съответно всякакви промени направени на телефона, ще се отразят в пощата при връзка с интернет (и обратно).

 

П.П.: Моите бяха малко над 100, та не беше голяма болката ... може би при теб ще е по-удачен варианта с редактиране на CSV таблицата.

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...