Jump to content

Препоръчани сервизи


Recommended Posts

Аз спрях да ходя в Запад. Мъчат се да гърбят. В Изток хората са много разбрани. Не ме кефи само, че часовете са за след 2 седмици.

Брат ми си обслужва веднъж колата(а4 б8.5) в Юг. Не можаха да реснат интервала на 30к, а на 15к. Не знам кое му е сложното, но е факт.

Редактирано от v140
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, колеги! Моля, препоръчайте ми за София наистина добър майстор който знае какво прави, за смяна на ангренаж комплект и перка на климатика. Audi A6 C5 Avant 2.5 tdi BAU Quattro 2004. Пишете ми тук или на лично съобщение. Ще Ви бъда безкрайно признателен. Благодаря предварително на отзовалите се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя мотор вече и кучетата го познават. Ходи в Д-брос, правили са стотици такива. Имай предвид, труда по тоя мотор хич не е малко и няма да е евтино. Отделно ако сменяш всичко както трябва ще си удари над 1к с труда.

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По по-горе разискваните компетенции в сервизите на Порше Изток и Запад да споделя и моят опит от скоро.

Излезе ми сервизна акция в мобилното приложение MyAudi и на база горните мнения звъннах първо в Изток, като ми бе казано, че за моят автомобил не е активна акцията.

Все пак звъннах и в Запад и веднага ми записаха час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, я препоръчайте сервиз за смяна на Масло на ZF8 в София ? 
 

Някой правил ли го е на машина и има ли смисъл ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано е много пъти, сменя се без машина. Както самия производител пише в инструкцията към кита за смяна на масло.

Всеки сервиз с подемник и VCDS може да извръши въпросната смяна.

 

п.с. Купуваш си кит на ZF в който има всичко необходимо и те така, няма смисъл от оригинално масло на повече от двойна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV: в процедурата мисля, че не пише да се сменя "бинокъла", но някои колеги споделят, че са го сменили и при ваденето изтичали още 2/3 л масло. Което е или по-хубаво, или не :)

Ти как мислиш, че скоро си мисля да сменям отново маслото на типтроника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии мислих го в интерес на истината като смянях маслото ама реално не го направих.

Иначе да в процедурата не пише нищо за бинокъла.

 

Иначе определно е добра идея да се смени и тоя бинокъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, P_PETKOV said:

Писано е много пъти, сменя се без машина. Както самия производител пише в инструкцията към кита за смяна на масло.

Всеки сервиз с подемник и VCDS може да извръши въпросната смяна.

 

п.с. Купуваш си кит на ZF в който има всичко необходимо и те така, няма смисъл от оригинално масло на повече от двойна цена.

Е да гледах клипчета как се сменя, просто ми беше интересно дали има смисъл от на машина. 

 

До 2 седмици ще го сменя :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии едва ли ZF нямат възможност да продават машина за смяна на масло... При условие, че продават китове за смяна на маслото. Каква точно е причината има най-различи мнения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Я кажете проверен сервиз за диагностика на Автоматични скоростни кутии. В Джемини и Коко ми казаха да не ходя :D 

 

И къде вие сте си сменяли маслото на Скоростите ? Мисля пак да сменя моето масло, че след предишната смяна кутия почна да не включва като хората от Втора на Трета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Като за начало, провери дали нивото на маслото е колкото трябва. При ниско ниво може да не включва както трябва. След смяна на масло следва адаптация на кутията. Правиха ли ти такава? Не скачай веднага със смяна отново. И 10 пъти да го направиш ако нещо не е направено както трябва, резултата ще е същия.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съвсем скоро си смених сам маслото, като спазвах процедурите, които са елементарни.Когато свалих долния капак филтъра изпадна.Има уплътнение, което беше опечено и самият филтър беше доста запушен.По принцип не съм имал големи проблеми, освен едно леко играене на оборотите когато е без газ. В последните дни понякога рядко имаше малко по-груба смяна между втора и трета, но не винаги.Сега кутията работи като нова.Адаптации не съм занулявал и няма да ги пипам, защото знам, че когато нещо работи добре не се пипа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/26/2021 at 10:18 AM, zhelyazA6 said:

Като за начало, провери дали нивото на маслото е колкото трябва. При ниско ниво може да не включва както трябва. След смяна на масло следва адаптация на кутията. Правиха ли ти такава? Не скачай веднага със смяна отново. И 10 пъти да го направиш ако нещо не е направено както трябва, резултата ще е същия.  

Да адаптации са правени 2 пъти, Софта на кутията е ъпдейтнат към по=нова версия. Ще я оставям другата седмица, да видят нивото и каквото сабя покаже :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли контакти с Ники от Илиенци , защото искам да си закарам колата там . Също така някой сменял ли е вериги при него на 3.0 тди?

Редактирано от IvanGeorgiev13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За въздуха бих тествал тези в годеч 

 

https://air-tec.bg/

 

П.с. Нямам лични впечатления. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравете някой със скорошни мнения от сервис Оникс Колор  във Варна ста въпрос за боядисване

Редактирано от st0kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предстои да боядисвам броня и преден капак , щета от камъчета в Колор груп във Варна , там ми препоръчаха , засега отлагам ремонта на щетата , не съм се наканил кога ще я закарам . Ако някой има отзиви и за там нека сподели , уж доверен сервиз и на гаранционните Аудита . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колор Груп от личен опит съм доволен но от тази година ДЗИ са им спрели договора с тях и затова търся алтернатива Хит Ауто или Оникс Колор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...