Jump to content

Препоръчани сервизи


Recommended Posts

На 7.11.2018 г. at 7:08, 150hp написа:

Включвам се, за да изкажа адмирации за Цецо от Д-брос /за пореден път/.

Вчера му се обадих, поради проблем с дюзите на един семеен автомобил, който не е от ВАГ-групата. Веднага вдигна телефона, помоли ме да му пратя снимки и модел на дюзите, насочи ме към правилния човек за рециклиране. И то при положение, че от почти 2 години не съм му клиент, понеже продадох Аудито и вече не съм във ВАГ групата. 

Преди 1 седмица, при разговор с приятели казах точно това - единственото нещо, за което съжалявам, че не съм във ВАГ-групата е, че няма да продължа да поддържам колата си при Д-Брос и че все още не мога да открия аналог цена/качество за другата ми кола.

Сега карам БМВ, поддържам го в БМВ сервиз, майсторът също е много вещ и опитен, но има "вода да носи" на Цветан като подход, маркетинг стратегии, комплексно обслужване, отношение, грижа за клиента, развитие на бизнеса и предлаганите услуги, индивидуален подход и т.н. Д-брос знаят как да накарат клиента да се чувства специален. Да не говорим, че докато трае ремонтът /ако е по-кратък/ може да си говориш на всякакви теми, в напълно приятелска и приятна обстановка и всичко ти се обяснява подробно. Дори съм забелязал и нещо странично, че винаги се сещат и честитят празници, рождени дни и други поводи, което също показва определено отношение.

Единственият минус за мен са наистина леко завишените цени, но това е въпрос за индивидуални критерии. Все пак Аудито беше 4.2, а там работата по двигателния отсег е много "тегава", което вероятно оправдава по-високо таксуване. 

Здравей,

За BMW  добър сервиз е този на Никола Дановски, Мопарт е името на сервиза (0893 565 812).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново благодарности на момчетата от D-Bros - @cvetan83. Винаги е удоволствие да си говориш с тях. Както винаги, оправиха проблеми, за които не подозирах, а колата беше за съвсем друг проблем там :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да изкажа благодарност на Любо Доновски и екипа му от  D&G auto brothers. След посещението при тях пасата направо летеше - сега чакам и снимка...

 И преди като част от D-bros и сега в D&G auto brothers Любо отново показва,  че грижата, отговорността  и отношението към клиента е на първо място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.06.2019 г. at 12:58, Def написа:

Здравей,

За BMW  добър сервиз е този на Никола Дановски, Мопарт е името на сервиза (0893 565 812).

 

Бях редовен клиент на Никола, но вече не сме в добри отношения и не работим заедно отдавна. Все пак, благодаря за препоръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

@Filatov Здравейте! Ще може ли да дадете контактите на Мишо, понеже и аз съм от Дружба и имам спешна нужда от точно такъв майстор за моето Ауди :) Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контакт на Мишо, поне БГ телефона е актуален доколкото знам: 

 

http://multitronic-box.com/contact

 

 

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Отново да похваля момчетата от Д-брос за перфектно балансираните гуми. И най-важното, за пръв път някой (освен мен) да ми стегне джантите с динамометричен ключ! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягането със динамометричен ключ е хубаво, обаче тия ключове трябва да се тарират през определен период от време иначе е силно вероятно тия 120нм да не са баш 120... А дали това се прави ходи разбери. 

 

П.с. И други сервизи стягат с динамометричен ключ та нищо специално... Отделно, че така трябва се прави по принцип. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 120 или 140 Nm винаги ми се е виждало малко и ги стягам точно до 190. Този въртящ момент постигам като стъпя с цялата си тежест върху фабричния ключ който е с дължина 26 см. перпендикулярна на оста.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 120 или 140 Nm винаги ми се е виждало малко и ги стягам точно до 190. Този въртящ момент постигам като стъпя с цялата си тежест върху фабричния ключ който е с дължина 26 см. перпендикулярна на оста.

 

Хвала, такива много ги псувам, такъв като тебе ми беше стягал джантите и едва развой един от болтовете. Оригиналния ключ дължината му е точно такава, че с ръце да можеш да стегнеш достатъчно джантите без да е нужно да скачаш върху ключа или да му се слага тръба. Ама Ганьо знае най-добре.

 

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, ole написа:

Оригиналния ключ дължината му е точно такава, че с ръце да можеш да стегнеш достатъчно...

:hilezh::hilezh::hilezh:

 

По-добре малко се поинтересувай как работят лостовете. Аз например тежа 75 кг. и това ми дава малко над 190 Nm когато настъпя ключа в самия му край. С ръце обаче мога да вдигна доста повече, а пък 2 пъти повече без никакъв проблем. Така че ако ги стягах с ръце без проблем мога да ги стегна до 400 Nm.

 

Иначе скачането може да удвои и утрои силата. Ако си видял някой да ти скача върху ключа, вината е твоя че след това не си ги затегнал правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм мерил такива неща, не ме и интересува честно казано, джантите си стягам или с динамометричния или с оригиналния ключ с ръце.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

прегледах голяма част от темата, но така и не намерих актуална информация за някой една идея по-специализиран сервиз на Ауди в Пловдив.

Искам да сменям маслото на скоростната, да се провери хидрото, смяна на дискове и накладки. Бихте ли ми препоръчали някой?

Ауди А6 C6 3,0 ASB

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Препоръчайте сервиз за проверка на 3.0 тди преди закупуване в Ку7 или Туарег - някой който може да направи диагностика на дюзи, обтегачи, автомат и въздушно (помпа, компресор, датчици). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, gPaunov написа:

Препоръчайте сервиз за проверка на 3.0 тди преди закупуване в Ку7 или Туарег - някой който може да направи диагностика на дюзи, обтегачи, автомат и въздушно (помпа, компресор, датчици). 

 

Има едни момчета, в София, най-редовно правят обучения за VAG, поне във фейса редовно им излиза рекламата,

разправят, че са факири на тия новите каляски.

Виж потърси ги, да не пускам тука линк, че може да не е угодно на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако става въпрос за Das, които правят "обучения"....чудно ми е как може да учиш някой на нещо, като самия ти си пълен некадърник...

Не е въпроса дали е угодно, а дали е редно да се препоръчва да се дават пари на едни измамници и по този начин да се стимулира дейността им. Ако става въпрос за тях де (на тях им излизат редовни реклами и отговарят на описанието за "угодност").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам голяма похвала за момчетата от D-bros. Освен изключителния им професионализъм, винаги може да си говориш приятелски с тях, да получиш съвет или просто да обсъдите нещо. Отново похвала за тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Привет колеги,

мисля да направя профилактика на стартер и алтернатор на една японска кола - Нисан.
Можете ли да препоръчате сервиз в София за профилактика, добре е да си го свалят те самите, ако работят и в събота - още по-перфектно! :)

Поздрави и благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...