Jump to content

Спирачни дискове и накладки


Altname

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Значи карам ауди а3 99г 1.9 тди смених накладките и Спирачните дискове бяха орегинални но тресеше предницата не знам колко са били износени и т.н но ги смених с нови предни и задни дискове Брембо нарязани, орегинални предни и задни накладки вътре бяха АТЕ преди педала ми беше по чувствителен, по бързо спираше колата и т.н след като ги сложих педала беше по твърд и не спират толкова добре майстора каза че барзо ще покажат какво могат, карам с тях 3-ти ден не кой знае колко и изках да попитам ако някои ги е сменял или просто знае горе-доло за колко време ще се управат и всичко ще е ок? нека сподели мнението си. Също ми казаха че не трябвали да се мокрят и т.н от начало колко време ще рече това? .. извинявам се за малко тъпите въпроси но ми се налага да патувам по места с много наклон-завои и изисква добри спирачки благодаря предварително :zustimm:

Поздрави:

Редактирано от Altname
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяната на моите дискове в кутията имаше инструкция за монтаж(колкото и смешно да звучи).

Едната препоръка беше:първите 300км. след смяната да се избягва по възможност силното натискане на спирачният педал.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: с времето ще се оправят както каза колегата трябва да минеш някое друго км-че без да ползваш толкова интензивно спирачката / примерно градско каране/ :zustimm:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързите отговори :zustimm::hilezh: надявам се преди да тръгна на този път да са готови :D

A относно могкренето само при загрят диск ли не трябва или изобщо от начало смисал може ли примерно автомивка? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързите отговори :zustimm::hilezh: надявам се преди да тръгна на този път да са готови :D

A относно могкренето само при загрят диск ли не трябва или изобщо от начало смисал може ли примерно автомивка? :D

Сподели колко ти седна смяната на предните дискове и накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само загрят диск не е хубаво да мокриш, защото може да се изкриви. Иначе от автомивките няма страшно, но пак зависи дали си карал като луд до мивката и дисковете пак са врели.

А за другият път да си знаеш, че не е много гот да се сменят едновременно всички дискове и накладки на 1 път. Най добре е да смениш едните и след месец два другите :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само много загряти не ги мокри и това го спазвай по принцип, не само в началото. Имай предвид, че ако дисковете са много загряти, дори и в локва може да ги изкривиш.

П.П. Писали сме заедно.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели колко ти седна смяната на предните дискове и накладки.

еми предни дискове 190 лв

предни накладки 95 лева

задни дискове 90 лева

задни накладки 75 лева

поне това са реалните цени мен ми изленза 100 лева по-малко ако имаше в предвид цената :zustimm:

Редактирано от Altname
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да сменям предните дискове и накладки, че леко ми тресат при по-силно натискане от 120км/ч. Другата седмица ще ходя на море и се чудя дали да не ги сменя след това.

Дали новите няма да ги прецакам с тия ударни 500км? Какво ще ме посъветвате? :zustimm:

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да сменям предните дискове и накладки, че леко ми тресат при по-силно натискане от 120км/ч. Другата седмица ще ходя на море и се чудя дали да не ги сменя след това.

Дали новите няма да ги прецакам с тия ударни 500км? Какво ще ме посъветвате? :D

Чак пък да ги прецакаш ти няма да ковеж спирачките или да караш газ-спирачка че да ги претовариш толко много че да се изкривят а и ако те хване някое задръстване по голямо може и да си ги разработиш добре :zustimm: в моя случай нестава защото хем е дълъг път хем с много наклон хем пък и много завой .... ;) поне това е моето мнение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на спускането караш на ниска предавка, за да не се засилва колата и да се налага после да скачаш на спирачката, не би трябвало да има проблем.

Редактирано от vikzata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...