Jump to content

WinOLS - отново за Чиповете


Recommended Posts

17 hours ago, zoo said:

 Модифициране на софтуера, не включва ли и запис ako има късмет човек да му е с епром еку-то ? 

 

Не. Може да си купиш оригинален winols и оригинален bmd 100 и ще си записваш с Winols , само през бдм порт .

Редактирано от ChavdarovRemaps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 8/21/2018 at 3:06 PM, anto1 said:

Здравейте някой да му се намира такъв софт 180 коня оригинал Audi_A4_B6_1.8T_AVJ_8E0906018B_0261206868_003_360654

Пак ми намирисва на готови файлове , но ето

0 261 206 868 - 1 037 360 654_8E0 906 018 B 0003.rar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 11.07.2018 г. at 9:23, GTX3071R написа:

Дрън, дрън... голяма глупост написа. Колата ми е точно с МЕ 7.5 ремапвано от Тони лека му пръст и на лънч си прави 1.2-1.3 налягане.

Не съм си измислил нищо сам, просто цитирах>

  •  
  •  

Re: Me 7.5 Launch control

Postby kelesha » Sun Aug 22, 2010 7:50 pm

ecuconnection wrote:The principal at the end of the day is still the same ... Launch control w/turbos = better track times PERIOD~! 
I have seen it with my own eyes for years

No, no...........The principal at the end of the day is...other...integrated ME7 function called "launch control" cant built boost in start line so its absolutely useless, to made real launch control on ME7 you need more than software, i.e thats exactly what i wrote in my first post ;)

Мисля, че виждаш кой го е написал. Така че, не ми дрънкай ти глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@KFZ-Azubi нещо си се напрегнал ми се струва. Виж кога е писан поста, приготви си 500 лева и ела на живо да видиш кола с МЕ 7.5 писана от Тони и стоков launch control дали не може да надуе и да тръгне от място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред...Няма смисъл от това. Аз не обиждам никого, като теб от сорта на "Дрън -дрън..."

Не те познавам, нито ти мен. Нека не разваляме темата. Ще се радвам да се запознаем, ако някога идваш на драга в Сливен. Търси Кабаджов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте защо немога да намеря в уинолса този карта 0x1F5BC - LDRXN(16x1) ?Нещо уинолса ли е проблема? 

Искам да дигна много малко надува на турбото.Пробвах с ецм титаниум ,там си променям стойностите ,но като почна да наливам с кеса и дава ,че чексумата е грешна.

Някой може ли да помогне?

P_20181126_160710_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте, нещо странно се случва след ремапване на кола (audi s4 b5 2.7 biturbo)на мой приятел. Като натиснеш педала на около 30%-40% и си на 2200-3000об колата прави 0.8бара бууст за части от секундата връща на 0.4бара и после застава пак на около 0.8бара. При натиснат педал до долу няма този проблем. Колата е гледана единствено за грешки, от някакъв сервиз и са казали че всичко е ок. Той ми прати екюто и го прочетох. Направи ми впечатление, че KFMIOP е увеличена изцяло. Може ли да има интервенция на въртящият момент заради KFMIOP?

Screenshot_2019-01-08-11-40-34.png

Това е KFMIRL променена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Колата ми е ремапвана от предишен собственик. Тъй като нямам информация от кого и какво е променяно има ли вариант да се провери, кои карти са били променени? Питам по-скоро информативно, за да знам какво е бърникано по колата и да го имам в предвид, не мисля да я пипам допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 1/8/2019 at 11:45 AM, Miroslav544 said:

Здравейте, нещо странно се случва след ремапване на кола (audi s4 b5 2.7 biturbo)на мой приятел. Като натиснеш педала на около 30%-40% и си на 2200-3000об колата прави 0.8бара бууст за части от секундата връща на 0.4бара и после застава пак на около 0.8бара. При натиснат педал до долу няма този проблем. Колата е гледана единствено за грешки, от някакъв сервиз и са казали че всичко е ок. Той ми прати екюто и го прочетох. Направи ми впечатление, че KFMIOP е увеличена изцяло. Може ли да има интервенция на въртящият момент заради KFMIOP?

Направи лог на 115 , 118 канал , или пусни и двата файла .

On 1/8/2019 at 4:19 PM, vankyy26 said:

Здравейте колеги! Колата ми е ремапвана от предишен собственик. Тъй като нямам информация от кого и какво е променяно има ли вариант да се провери, кои карти са били променени? Питам по-скоро информативно, за да знам какво е бърникано по колата и да го имам в предвид, не мисля да я пипам допълнително.

Разбира се ,че има . Сравнява се с оригинален файл.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/31/2019 at 0:59 PM, Miroslav544 said:

Задължително ли е bootmode за това ecu 8D0907551C според вас?  И трябва ли резистор за пин 24?

Ако не става през буксата , или директно на пиновете , ти остават два варианта bootmodе ,или да разпояваш флаш паметта .
Силно препоръчително е резистор да се слага и да е над 1К

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чете се само на свалено ecu на пиновете. Ще пробвам да записвам по същият начин без bootmode. Ще взема и един резистор за всеки случай. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 

На 30.04.2015 г. at 12:49, Buddah написа:

Благодаря за предложението. С VAG-COM засега не ми прави проблеми, ще видим какво ще излезе от цялата работа, проучвам въпроса.

 

Иначе ето линк към една МНОГО (за мен поне беше) полезна статия за инжекционния аванс и всичко, от което той зависи, зависи от него и т.н. Имам чувството, че прогледнах след като я прочетох  :blush:  Може би няма да е зле да я обсъдим, ако някой не е съгласен с нещо или има нещо да допълни?

 

http://killerbeeperformance.com/download/tuning/Timing%20the%20Diesel.pdf

 Някой има ли го тоя документ съхранен или работещ линк?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте пак

скоро се сдобих с KESS V2 обаче не ми разпознава ECU то през ОБД буксата, казва че е непознато ЕКУ  и дава " wake up error "което се очаква да е е EDC15V  на АГР мотор. Някой може ли да помогне ако се е сблъсквал?

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да помоля да се качи на ново кракнатата версия на WinOLS 

Тъй като старата версия качена от lborisov иска да се регистрира и не позволява отварянето на BIN файловете.

Нов съм в тази насока не ме съдете. 

Със МППС ли ъплодвате картите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dpfegr.ru/forum/index.php

 

Руски форум където има много неща

Преди 17 часа, keshi92 написа:

Може ли да помоля да се качи на ново кракнатата версия на WinOLS 

Тъй като старата версия качена от lborisov иска да се регистрира и не позволява отварянето на BIN файловете.

Нов съм в тази насока не ме съдете. 

Със МППС ли ъплодвате картите? 

 

Едвали някой ще го направи балканът пази своите тайни ( 300-500лв) опитай от тук 

http://dpfegr.ru/winols/?fbclid=IwAR1VdyshfW_jzTp-9U4S3qydsHrDt-D_JNvf-yRCR7Q_QRVJscP24SSgAA0

 

ето и безплатен вариант - VAGsuite , тъй като олс-а иска да си изключиш антивируса

 

https://vperformance.co.uk/how-to-remap-diy/vagsuite-download-free/?fbclid=IwAR39RjEJkpqbQF6FXbnOrZgdEuJNSUqXyWC9CE3Ooe12Lgxe1P2ZsoVD1Qs

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...