Jump to content

WinOLS - отново за Чиповете


Recommended Posts

  • 1 month later...

Здравейте колеги. Моля, за малко помощ свързана с разпознаването на картите на колата. Искам да изключа ерг и да и вдигна мощността. Разполагам с програматор MPPS V16. Свалил съм файла от ЕКУ-то, гледам в интернет клипове и изписано за картите на моята кола. Но самите мапове не отговарят на адресите.Надявам се да ми помогнете с разпознаването на картите.

 

Благодаря предварително и приятна вечер.

Редактирано от milenkoz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че адресите не са универсално средство за намиране на мап-овете. Търсенето става по други сигурни "критерии" например стойности и графичен вид на конкретната карта. За това и толкова много картинки съм качил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.02.2020 г. at 20:46, milenkoz написа:

Здравейте колеги. Моля, за малко помощ свързана с разпознаването на картите на колата. Искам да изключа ерг и да и вдигна мощността. Разполагам с програматор MPPS V16. Свалил съм файла от ЕКУ-то, гледам в интернет клипове и изписано за картите на моята кола. Но самите мапове не отговарят на адресите.Надявам се да ми помогнете с разпознаването на картите.

 

Благодаря предварително и приятна вечер.

Колега за каква кола става въпрос, ако дадеш малко повече инфо за модела двигателя и компютъра може и да успея да помогна но не обещавам засега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Nikolay145 написа:

Колега за каква кола става въпрос, ако дадеш малко повече инфо за модела двигателя и компютъра може и да успея да помогна но не обещавам засега

Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8v 115 hp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предПредполагам, че това търсиш, но не съм 100% сигурен нека колегите кажат те са по запознати. Имай в предвид, че са две карти

Заснемане159.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Nikolay145 написа:

предПредполагам, че това търсиш, но не съм 100% сигурен нека колегите кажат те са по запознати. Имай в предвид, че са две карти

Заснемане159.PNG

 

 

Да,това търся и коя катра за какво е. Искам да премахна ЕГР-а и да и вдигна мощността ,защото изобщо не ми харесва поведението на колата. Излвякъл съм стоковия файл със МППС 16 и съм го отворил с Уинолс

Редактирано от milenkoz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повтарям се в тая тема ама ...

  - ако колата ти има някакви проблеми, и заради това не ти харесва поведението и, със махане на ЕГР нищо няма да промениш. за повече мощност пък да не говориме. 

ЕГР работи и пуска газове за рециркулация само при ниски обороти основно при работа на място. направи си сам извод дали има смисъл. 

ако толко искаш да разбереш сложи му планка и го запуши - най евтиният вариянт за проба е от метална ламаринка със гарнитурка от алуминиев кен, сам ще се убедиш дали има смисъл.

 

вдигането на мощноста е комплексно, променят се няколко карти и то само ако хардуера т.е помпата , дюзите позволяват. сиреч почва се от там. иначе получаваш основно пушеци + голям разход и минимален ефект.

това е което си мисля.

тука във форума никой няма да ти каже в подробности как да стане - изпитано !

1. защото една голяма част папагалски ползват готови карти и реално няма какво да кажат осве да те пратят в сервиз 

2. тези които имат идея си пазят знанията и почти не ги споделят, което разбира се си е тяхно право.

междинен вариянт е да намериш някой да ти промени файла дори и по интернет да му пратиш компютъра

мярках преди време такива обяви дори, но тъй като не ме интересуваха не съм ги записал.

веднага да си призня аз не бих се занимавал защото принципно чужди коли не пипам- правило номер 1 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти едни готови дамоси 

само че не ги качвай защото забелязах че адресите на картите са различни от твоя файл не знам защо.

 

 

Alfa_156_1.9_JTD_2001_85.3KWKW_Bosch_0281010335_Bosch__351517_14BD.Stage1

Alfa_156_1.9_JTD_2001_85.3KWKW_Bosch_0281010335_Bosch__351517_2C58.Stage2

Редактирано от zoo
добавяне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zoo написа:

ето ти едни готови дамоси 

само че не ги качвай защото забелязах че адресите на картите са различни от твоя файл не знам защо.

 

 

Alfa_156_1.9_JTD_2001_85.3KWKW_Bosch_0281010335_Bosch__351517_14BD.Stage1 512 kB · 0 downloads

Alfa_156_1.9_JTD_2001_85.3KWKW_Bosch_0281010335_Bosch__351517_2C58.Stage2 512 kB · 0 downloads

Благодаря,ще ги погледна. Един малко тъп въпрос какво значи Стейдж 1 и стейдж 2 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не зн твоя еку с каква памет е, от 1 или два чипа. стейдж 1 и 2 са когато са два чипа. ако е с един винолса може да ги запише и в един файл който да се запише на чипа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, zoo написа:

в тия файлове които имам няма стейдж 3 но звучи достоверно

Мисля да препиша данните от Стейдж 1 и да го кача да видя какъв ще е резултата

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, milenkoz написа:

Мисля да препиша данните от Стейдж 1 и да го кача да видя какъв ще е резултата

 

Колега аз пак ще се изкажа малко некомпетентно, но ако да “препишеш” файловете имаш в предвид да видиш само колко са променени графиките и да корегираш твоите до такова ниво може инда стане. Но ако нещо друго планираш като например да препишеш всички числа няма да стане. Ако файловете които колегата ти е дал са със същите числа на софтуер и хардуер до последната буква/число можеш да опиташ направо да ги сложиш тях и ако колата запали и си доволен не пипаш, ако запали и не си доволен гледаш разликите и корегира(в много малки стъпки) след което пак пробваш, а ако изобщо не запали пази си оригиналния файл за да можеш да възстановиш началното състояние.

И понеже забравих да добавя, според мен без каквато и да било хардуерна намеса по автомобила нищо друго освен stage1(етап1) небива да гледаш за да не сменяш после двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преписах стойностите на мойте карти,качих файла на ЕКУ-то колата запали. Резултатите са доста добре и колата е по пъргава от преди. Благодаря за помоща пичове. Сега ако разгадая,коя карта за какво е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С чудене не става. Добро начало ще е да прочетеш тази тема от началото. Има много линкове и дискусия. Не са за Алфи, но голяма част от нещата са приложими, имайки предвид, че електрониката пак е на Бош, ако не се лъжа.
За пореден път искам да отбележа, че форумите не са място за безплатни курсове, а за взаимопомощ и даване на насоки. Съмнявам се, че повечето хора тук си "пазят хляба" и си крият знанията. Обема на материята е такъв, че за да се отговори качествено на въпрос зададен във формата "как да си намеря картите", ще трябва да се изпише нещо достойно за дипломна работа. Някои хора разбират, че за да се докараш донякъде се изисква инвестиция на труд и време. Тия неща в 1 пост не могат да влезнат. Затова и това твърдение е изключително плитко и късогледо. Но като се замисля колко време съм вложил, за да се докарам до аматьорското ниво, на което съм, а някой иска да му сервирам всичко наготово без да е ударил даже един гугал и да е прочел една мижава тема 500 поста, просто игнорирам и продължавам нататък.
Не знам това със стейджовете горе ташак ли е, но е достойно за такъв - тук отново бих сложил линк към гугал, но не ми се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, milenkoz написа:

Сега ако разгадая,коя карта за какво е 

Файла е оптимизиран,така че не си играй много с картите :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте Колеги, в опит да съживя малко темата ще попитам нещо, пък ако има желаещи(можещи знам че има) някой да сподели опит. Та въпроса ми е как се прави така "МОДЕРНИЯТ" POPCORN. Имам някакви подозрения на коя карта се прави, но как точно се променят стойностите, освен графата RPM друго променя ли се, колко точно се променя и такива дребни "чалъмчета". Бих бил много щастлив ако постът ми не остане глас в пустиня. Спокойна вечер на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

С torque limiter трябва да стане. Общо взето в края, там където ти е рев лимитера(0мг гориво), трябва да имаш 2 колони с малък интервал от обороти, а горивото във втората да е 0. Така вместо оборотите да се стабилизират някъде между двете, почват да подскачат и се получават пуканките. Това е принципа, за стойностите ще трябва да си го нагласиш сам. Имай предвид, че максималните обороти може да са ограничени и от други карти, така че препоръчвам да го свалиш леко надолу, за да не се влияе от тях. Ако прецениш, че може да стане от друга карта, свободно можеш да пробваш, принципа ще е същия. Това че не е най-приятното нещо за мотора предполагам няма нужда да го споменавам.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те.Някой може ли да ми каже при ремап, ако се пипа само софтуерно без да има силов тунинг  трябва ли да променям картата за волтажа на помпата N146,  или се бара само когато сложиш по големи дюзи и смениш елемента на помпата с 11мм. и ти трябва повече от 51мг. гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.01.2020 г. at 12:34, Nikolay145 написа:

Един мексиканец твърди, че за да заработи правилно и процедурата да е успешна след преработката на файла чексум. трябва да е същата иначе компютъра отхвърлял промените. До този момент силно вярвах че е така понеже няколко-то ми опита бяха неуспешни. Ако някой е по наясно нека каже.

За да запали този автомобил, след премахване на имото е необходима корекция и на чексумата. Това е задължително, защото при премахването, тя се разваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чексумата става невярна при абсолютно всяка промяна, колкото и малка да е тя. Така че ако промяната не става със софтуер, който автоматично я коригира, трябва ръчно да бъде направено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...