Jump to content

съединителя потъна


backstage

Recommended Posts

Здравейте колеги,

сигурно има тема за моя проблем, но не можах да я намеря.

Карам А4 1.8 98'. Съединителя потъна оня ден за момент като през времето докато беше така, скоростите си влизаха както беше потънал. След 5 мин се оправи докато карам, но днес съвсем потъна и даже в първия момент не можах да тръгна. Опитвах да го върна, не ставаше, но след 5 мин някъде успях някак да вакрам първа както си беше потънал и естествено отделяше много ниско. Едва се прибрах.

Та дилемата ми е какъв ще да е проблема. Май ще сменям съединител.

Моля за мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен беше гуменото уплътнение на помпичката на педала на съединителя,верно това е при ауди 100 но мисля че може да е същия проблем.

Редактирано от стефан ненчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че е помпата.Погледни колко е течността в казанчето на спирачките /там се намира течността за съединител и спирачка/ и дали има теч в краката ти откъм педала на съединителя или под колата покрай скоростната кутия и двигателя.Понякога педала как го усещаш е мек или твърд?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че е помпата.Погледни колко е течността в казанчето на спирачките /там се намира течността за съединител и спирачка/ и дали има теч в краката ти откъм педала на съединителя или под колата покрай скоростната кутия и двигателя.Понякога педала как го усещаш е мек или твърд?

Нормално го усещах, докато проблема се появи. Отделяше високо, това е единственото, което бях забелязал.

Сега ще проверя за течове.

Благодаря за мненията на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Пичове , за да не отварям нова тема и при мен проблема е същия! Съединителя ми потъна , издърпах го с ръка и сега всичко си е ОК , но видях ,че течност си има :zustimm:

Редактирано от slavista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове , за да не отварям нова тема и при мен проблема е същия! Съединителя ми потъна , издърпах го с ръка и сега всичко си е ОК , но видях ,че течност си има :gruebel:

[/quot

пак ще потъне!гумички на буталцето на помпата са.не са скъпи.има ремонтен комплект за помпата по магазините.за работата не предшното ми Ауди струваше към 30лв. доколкото си спомням

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове , за да не отварям нова тема и при мен проблема е същия! Съединителя ми потъна , издърпах го с ръка и сега всичко си е ОК , но видях ,че течност си има :gruebel:

Счупена ти е пружинита на горната помпа.

Най-добре си купи втора ръка от колегите, които продават коли на части и си я смени/помпата/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
:rolleyes: Отново се получи същата работа , но този път педала ми застана по средата :gruebel: Помпата съм я сменял има няма преди 5 000 километра пак ли ще ми направи тоя номер . Преди ми смениха помпата , защото не ставало да се разглабя и да се сменят гумички :blink:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...