Jump to content

ненормален разход


Recommended Posts

Колеги,пустото АЦЕ гори като ламя,и то открай време,направо ми дойде до гуша,какво ли не правих и не и не.Кабели свещи делко,всичко по ел си е ОК,центровката също.По изпарителя,как ли не го въртях и пак не иска да гори като както са писали колегите за разхода на АЦЕ.Моето под 20 градско не падаи то с бабешко каране,бях му стегнал газта така че дето се вика съм му взел душата и пак 20 литра,и незнам вече какво да права,да продавам го търса си дизел,но ако може да ми помогнете да го направа така че да се ядва за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Детонационните датчици как са, при мен на ААД-то се беше спукал корпуса на датчика и разхода на гориво скочи с 10 15л/100км.

П.П. Да не изпуска газ от някъде и ти да си мислиш, че я гори ?

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако изпуска би трябвало да намирисва,а немирише.А детонационите датчици не съм ги поглеждал,но ако не са наред не би ли трябвало да не върви добре,и какви всъщност признаци трябва да има ако са те.Моята върви добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако изпуска би трябвало да намирисва,а немирише.А детонационите датчици не съм ги поглеждал,но ако не са наред не би ли трябвало да не върви добре,и какви всъщност признаци трябва да има ако са те.Моята върви добре.

Основно признаците са, почукване на аванса във средни и високи обороти при натоварване (на баир примерно). Колата си върви горе долу нормално, но няма как да се контролира предварението от Еку-то във оборотите след 2500об/мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я покарай и я засечи на бензин :hilezh: Ако и там е олеле значи в запалването нещо се случва. Ако на бензин е добре разхода значи газовата. Недей бърза да се сърдиш на колата, може да не е тя виновна. Много си ми далеч иначе съм пресен от днес с центровките на БРЦ на око и слух. Иначе разход смесено тази кола на газ 10, на бензин 9. За градско е смешно да се говори, ти ако седиш на място чакай разход. Минимално съм виждал 8 бензин, и 8,5 газ (което се случи веднъж при не ясни за мен обстоятелства).

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се замисла ,,,аз съм с откачен потенциометър,така че май съм в авариен режим или не,незнам,но дали тва че съм откачил потенципметъра има значение за разхода и то не с литър два ми примерно с 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече като се скопява колата ти я газиш с двата крака. Разход няма да има никога. При неизправност от която губиш мощност е същото. Аз писах в другата тема, но прочети и виж за един реглаж при мой човек какви бели си навъртях. Потенциометъра бил участвал в изчисленията за динамичната корекция на аванс. Ако е така значи има значение. Сигурен ли си, че деокото ти е където трябва? Върви ли тая кола? Въздушния филтър сменян ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес погледнах свещите на 2-ри - 4 ти цилиндър са целите в масло,работат си ,защото като ги откача и започва да тресе,но ме притеснява това че са целите в масло,и се чуда дали това има връзка с големия разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти е разхода извънграда,моя със скорост до 110 км/ч-3000 оборота,пада под 10/100 на газ, за градско съм изписал във всички теми - 20/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много съм се чудил ако другите АСЕ-та горят 15/100 градско,къде отиват моите +5,все някак ги изгарям,нито ми е богата сместта,нито изпуска газ отнякъде.Не съм спец по газовите,аз съм аматьооор ,но скоро сменял ли си мембрани или някакв иклапанчета по изпарителя,че съм чувал,че и тяхното състояние имало значение.

На празен ход колко оборота ти показва оборотомера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да откриеш проблема,че и аз искам да разбера на какво се дължи това.Имаш ли ламбда контрол? Как засичаш разхода.Аз много често като ми свърши газта наливам 10 или 20 литра и с тях изминавам съответно 50 или 100 км-сигурно 100 пъти съм го засичал по този начин и няма никаква пормяна.Като напълня бутилката догоре изминавам други километри,но това го правя само като пътувам дълъг път.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз искам да разбера,колега,засичам я пълно пълно,,,кво да ти кажа и скопен аи развъртяна си гори като ламя нямам думи просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то тоя шлеп си похапва. Мисля че моята яде към 9/100 бензин извънградско и го приемам за нормално. Градско не съм го засичал но го приемам за 13-14. Газова нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ме притеснява това,че повечето колеги пишат 12-13 разход,знам че е шлеп голем и похапва,ама моето бие на очи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ме притеснява това,че повечето колеги пишат 12-13 разход,знам че е шлеп голем и похапва,ама моето бие на очи

12-13 е разход на АБК б4(градско де, :hilezh: ).Никога не съм разбирал хората които преувеличават икономичноста на колата си. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моята е с мотор ABK и извънградско под 10,5 не слиза независимо от карането, а в града 15-16 си ги прави от воле. Понеже преди нея карах една 80-ка и като зареждах си знаех, че е около 10-11 градско и знам колко да очаквам на колонката. Като купих шлепа и при първото зареждане ми се изправи косата - брояча върти като водомер и нема спиране, но мисля, че 20 си е доста.Защо не се обърнеш към някои колеги от форума които доста разбират като VBI или RaDi_b4.Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък имам друг проблем но е за друга тема :hilezh: но пък средния разход на газ за последните 500km ми е 7.7liter/100km

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ужасно много ми се виждат тези 20/100 :hilezh: нагласи колата да върви/гори на бензин и тогава мисли газта, на предното Ауди С4 2.3 авант куатро максимума на газ който съм докарвал зимата е бил 15 в града

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...