Jump to content

Разнообразни проблеми с таблото на А4


grafa

Recommended Posts

Имам следните проблеми с таблото (А4 '96-та, няма фис) - понякога стрелките за скоростта и оборотите не отлепят изобщо, днес пък оборотите на място бяхя 0 и после почнаха да се вдигат... оправя се след 1-2-3 паления и си работи. Друго - като пусна фаровете и дисплея с температурата малко избледнява. Трето - никъде не показва, че свещите подгряват, което ми е проблем зимата, защото налучквам кога да паля. Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е пипано по таблото някой преди теб. За дисплея е нормално да избледнява, един път понеже е свързан с димера и за да не ти вади очите през ноща когато е тъмно при включването на фаровете той му намаля яркостта.

За свещите си провери лампата дали я има изобщо в таблото и, ако я има да не е изгоряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам следния проблем, някъде на около 150 км/час стрелката на скоростомера спира там и подавам повече газ не отлепя както и като намалявам не спада и след по-голяма промяна на скоростта на долу или на горе се отпушва.

Някакви предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избледнява само сексцията с външната температура. А това със стрелките какво може да е? Лоша спойка, връзка, не знам как точно са отчитат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика това с акумулатора. При мен веднъж работи, веднъж не, понякога на място показва 0 оборота, като тръгна ги вдига... нещо не е както трябва, но някой да даде насока. И там където пише километрите понякога липсват малко чертички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене проблема се реши с табло втора употреба,след четене във форума.Ти си решаваш.

Освен горните симптоми и горивото ми показваше ту пълно ту празно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При горивото има леко разминаване при всяко палене, но не чак толкова много. примерно половин деление.Въпроса беше, какъв точно е проблема, втората употреба е ясна като опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в годините.Четох тогава някъде във форума,че в таблото има процесор.Можело да се ремонтира като се нагрее със запалка. :zustimm: Стиска ли ти да се занимаваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога само да го сваля. Идеята е, ако знам какво трябва да се направи и е физически възможно, да го дам на познат, който е малко по-в час. Ако е нещо супер сложно и с не до там ясен краен резултат, ясно, че отпада като вариянт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам следния проблем, някъде на около 150 км/час стрелката на скоростомера спира там и подавам повече газ не отлепя както и като намалявам не спада и след по-голяма промяна на скоростта на долу или на горе се отпушва.

Някакви предложения.

Колеги,

а по моето питане някой да има да сподели мнението си. Благодаря ви предварително

Редактирано от svenn1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам А6 Ц5 и проблема със таблото ми е следния. дисплея на таблото не свети както трябва ,все едно има изгорели пиксели, взех друго което работи перфектно , но след като го закачиш се получи същото както с предното. Върнах старото табло ,и от време на време показва всичко идеално,но проблема си остава. От какво може да се получава така? Всичко друго по таблото работи перфектно , само дисплея ми прави проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това моторче едно и също ли е за километрите и оборотите, защото на мен ми го брави и на двете едновременно? И колко пари ти взеха за ремонта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съмнява ме да е кабел , защото същия проблем го има и на другото табло. Вчера например работеше нормално , незнам дали има бушон за досплея и дали проблема не е там , и за това питам , дали някои може да ме насочи къде да търся проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам табло за ауди а 4 което го продавам.В перфектно състояние и всичко му работи.тел0898725434

Редактирано от tyaneca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zdrasti kolega az sasto imax problem sas sektora ekrana za vansnata temperatura, izbledniavase mi dosta dokato ne razbrax 4e desnia buton s koito nulirame kilometrite se varti na liavo i diasno , i saotvetno namaliava i uveli4ava svetlinata na uredite na tabloto.

Sasto taka strelkata mi na oborotite ne otlepiase ot dolnata si to4ka, samo pri forsirane ili po visoki oboroti, abe s dve dumi si pravese kakvoto si iska. Svaliax go li4no po4istvax go no nisto ne stavase dokato ne go dadox tabloto na maistor i se ustanovi 4e beshe izpushilo elektromotor4eto pod samata strelka i taka , smenixa go i se opravi sega vsi4ko e ok

при мен се получи друго , постепенно ми изтечна всичко и сега само си свети целия екран червен ... казаха ми мониторчето е изгоряло . Някой знае ли как може да се оправи или евентуално колко ще струва ново или втора употреба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Така. При мен проблема е следния - стрелките на километража и оборотомера не тръгват всеки път. Като много странното е, че зиматам например имаше преиод в който сигурно 2 месеца си работеха без проблем. Колкото по-топло ставаше обаче, толкова по често почнаха да не тръгват. И сега повечето пъти не зацепват изобщо. Някакви идеи как може да се оправи това и къде е проблема?

На дисплея на климатроника ми се появиха разни червени квадратчета, които стоят постоянно. Като в началото се променяха, сега май са едни и същи. И при изкасена кола си личат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за таблото е често срещан проблем и много обсъждан в този раздел. Порови се и почети, но работата върви към смяна на таблото.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ровил съм се вече. Въпросът е, щом може да работи няколко месеца без проблем, като преди това често е спирало, значи все пак е поправимо. Може би не прави контакт хубаво, знам ли и аз. За това се опитвам да разбера къде може да е проблема. Кой кабел да гледам или спойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

При мен проблема е следният стрелката на таблото като цяло не ми отчита температурата случва се много рядко да работи, както си карам и изведнъж почва да работи и отчита. Забелязах,че в студеното време когато температурите бяха паднали под - градуса доста често работеше без проблем. Ходих на майстор и той каза, че всичко си работи и загрява както трябва през компа. Някой да е имал същият проблем и ако може да ме насочите към някой спец с тока 10х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...