Jump to content

Как да разбера дали е чипосана колата?


Recommended Posts

Наскоро си купих Ауди А3 1.9 ТДИ 1999г. 110к. казаха ми , че имало чип и фактически било повече коне, Как мога да го проверя това САМ ?? ;)) МЕРСИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре с дино. Иначе може и да се види в движение стойностите на някои неща с вагком (p.s но не се вижда колко коня е).

И имай предвид че заглавието на темата ти е неподходящо. Може да я изтрият или заключат.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа сорри ама за първи път поствам и още не съм в кондиция..... ъмм аа да попитам какво е дино вагком ?? , че съм чувал ама не съм на ясно много много....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vag-com е сервизна програма на vag автомобилите, На диното се мери мощността на гумите на колата и с едни коефициенти се смята мощността на двигателя.

Редактирано от binev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прави се лог,и там който знае какво и къде да гледа се разбира дали е чипосана.Най лесно е според мен с торг лимитера,тука има едно но ,ако чипа е смотан? напоследък виждам чипове с изтрити карти . :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли най лесно да си закачи един прост бууст метър и да види какво налягане прави колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли най лесно да си закачи един прост бууст метър и да види какво налягане прави колата?

Ех,мераклии,мога да пусна толкова гориво в цилиндъра че ако кажеш на някой че надува е 1.5 може и да ти повярва.компонентите които следи 8 канал на вага-могат да отговорят почти на всички въпроси,в допълнение 10-11 канал,също така и 1 -4,навсякъде има изменение ако е имало интервенция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията, ама честно казано почти нищо не разбрах тъй като не съм добре запознат с тези системи. Както и да е в крайна сметка въпроса ми беше, аз сам по някакъф начин мога ли да разбера дали е чипосана....... принципно в други такива А3ки съм се возил и въобще не вървят кат мойта, което ме навежда на мисълта, че сигурно не са ме излъгали и има чип . :hilezh:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията, ама честно казано почти нищо не разбрах тъй като не съм добре запознат с тези системи. Както и да е в крайна сметка въпроса ми беше, аз сам по някакъф начин мога ли да разбера дали е чипосана....... принципно в други такива А3ки съм се возил и въобще не вървят кат мойта, което ме навежда на мисълта, че сигурно не са ме излъгали и има чип . :hilezh:)

А ти от къде си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пращай го Цеци при майстора :hilezh:

Ако колата е чипосана, това нема как да не личи по налягането на турбото.....лесен начин, без да се занимава човека с ВАГКОМ-и и ала бала!Ама ако било пуснато еди колко си гориво, ама ако чипа съм го правил аз на 3 ракии, ама ако ако ако.....ако ви се ще да си чешете клавиатурите, да пишем глупости и т.н. ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямаш колко си вървежен, ама траа ти се дава някой лев....

:respekt::)

От Варна съм баце , вървежен ли съм ? :P:)

Не си :D

Как мое си от Варна и да не знаеш къде се ходи :)

В Сряда отивам да видя магистралния убиец на какво ниво е,ако искаш с Митьо мое те заведем на контролен преглед без потребителска такса :D

Идея си нямаш колко си вървежен, ама траа ти се дава някой лев....

Вторник/Сряда кафенце нещо да те черпя в гараже,че хем е убаво ,хем евтино :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опааа таа значи да разбирам, че вие сте некви маняци от Варна ли ??? СУПЕР ..... емииии до преди 2-3 месеца бях БМВ маняк и не съм се интересувал от Ауди, пък иии бях решил, че ми е добре с педалската чисто нова тойота ярис и се бях отказал от яките немски машини, ама случайно ми изпадна една А3-ка на много добри парии и много ми напълни душичката, незнам с чип ли е не е ли ама от 3та като я настъпя до долу с лек пилеж потегля, пък от втора да не говора , че ПАЛИ ГУМИТЕ НАПРАВО....... тааа такааа закачих сее пакк , ама искам да си намери някви сродни душици дето се интересуват знаят разбират много и тн и тн и ше ме вкарат в час с доста работи ше ми кажат къде да подържам колата кво ново да и сложа..... Надявам се да ме приобщите към ваща организация и мойто Ауди да стане от хубаво още по ХУБАВО :)))))) ааааа.... иначе то е известно тука по Варна може и да го знаете на един Иво беше.... тя е единствената Варненска БЯЛА А3-ка В 3337 .. с готин Ксенон :respekt:))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опааа таа значи да разбирам, че вие сте некви маняци от Варна ли ???

Митю да,аз не,но идвам всяка седмица на туризъм :respekt:

Иначе такова бяло А3 не съм виждал :D

Ако наистина искаш,ще водя да я погледнат какво,що :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто Ауди да стане от хубаво още по ХУБАВО :)

Човек слушай какво ти пише ЦЕЦО, ще си заобичаш колата още повече.

Стига да имаш хъс и финикийци :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално ли е ако нямаше чип до 220км/ч ми набира после леко трудно 230км/ч ми прави ??? ААА таа Цецо баце емии айдее като разбереш кога ще идваш към Варна едно друго ще ме водиш там където трябва .... :respekt:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай наистина като разбереш кой ден точно си в нащо полукълбо, обади са да знам да не се черпя предната вечер, хем да ти вида коша докъде са го докарали, хем да пийнем кИфе, хем да ми видиш новата ежедневка :)

Към колегата с Аудито, това с километрите не го гледай, че не знаеш колко е верен километража, най добре виж свържи се с Цеци и ела на правилното място!Ако знаеш черната Купра 4222 дето й е номера как движи, то мисля няма да имаш съмнения в професионализма и умението на масторите дето ше те водим!Аааа и нали ти казах снощи, траа ти се дава лев, щото мисля няма нужда да обяснявам, че с трици трудно се ловят маймуни или с други думи "от пръдня боя НЕ се получава...." :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...