Jump to content

CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то


Recommended Posts

Андроид приложение за сега няма да има, защото изисква адски много работа. Но се работи по мобилна версия, която реално ще може да се ползва от всякакъв телефон с всякаква операционна система - Android, iOS, Windows Phone и тн.

Иначе благодаря за хубавите думи! Бих се радвал ако хората, които ползват сайта, си сложат подпис с картинка от сайта (като моя подпис) :) Сега добавих и нов размер - 300х100, който изкарва още повече информация. Хем е оригинален начин да покажете какво карате и колко харчи, хем помагате сайта да набере популярност - а в крайна сметка колкото повече хора го ползват, толкова повече време ще инвестирам в разработването му и толкова по-полезен ще е за всички.

А както съм казал платен за крайни потребители няма да го направя никога :)

PS: Кода за картинка за сигнатура може да вземете от падащото меню към всеки автомобил в "Гаража" - има линк "Форумна картинка", там се вижда bbcode, който се слага в сигнатурата на форума.

Редактирано от ddinchev
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Добавени са "Любими обекти", при избиране на бензиностанция, на която зареждате често - може да я добавите в любими, след това имате лесен начин да си я изберете без да ровите картата.

Също така вече в търсенето МПС-тата могат да се сортират по разход. Има малък бъг при тези, които са с повече от едно горива (примерно газ + бензин), който ще оправя скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

От преди няколко минути конкретно бензиностанциите могат да се избират чрез поле за търсене :) Искрено се надявам това да помогне повече хора да избират бензиностанцията, в която са заредили и да добавят нови такива! Вече се е събрала доста солидна база, работи се по интерфейс да могат лесно да се търсят.

http://grab.by/i5q6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

CSV импорта (от SpritMonitor.de) е направен, но много малко изтестван и може да има бъгове. Който иска да го пробва, ако има запазени зареждания в сайта, нека първо си направи ново МПС и там да опита да импортира данните си, преди да тества с това, към което е добавял. Моля да ми пишете при каквито и да е проблеми.

http://grab.by/kqV4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Работейки по големите промени, качвам някои от тях в текущия сайт. Например Facebook и Google логин и регистрация:

3262e28ffb3c4e52c0558f9b594f5743b273a583

 

Ако нямате акаунт, може бързо и лесно да си направите такъв, при който няма нужда да одобрявате акаунта си по email.

 

Ако имате акаунт - излезте, след това отидете на Login екрана, дайте "Sign in with Facebook/Google" и като одобрите достъп, после си въведете текущия потребител и паролата в CarSpending. От тук нататък ще може да се логвате със съответната система.

 

CarSpending никога няма да поства самоволно във вашия профил каквото и да било. Правата са само нужни само за вход и ако в последствие искате сами да споделяте мпс-то си или някое зареждане.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Вече на страницата на колата си можете да видите списък с подобни МПС-та (пример с подобните коли на Audi - A4 - s-line B7 - 2007 - 2.0 TDI):

 

3262e28ffbaf0e894c862c1a7355c1c2458087ee

 

Изчистих и доста други бъгове и дреболии. Благодаря ви на всички!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации колега ddinchev :respekt: Аз също имам профил от няколко месеца и съм невероятно доволен B) Единстреното неприятно е, като видиш колко си потрошил общо, но... :blink:

 

Някой дали може да ми каже, защо ми изписва това :

"Нямате право да променяте подписа си докато не получите още 66 одобрени мнения" , при опит за корекция на подписа ми :wacko:

 

 

Поздрави!

 

П.С. Сега след проста аритметика, виждам че явно са ми необходими минимално 100 мнения, за да мога да го променям подписа. Не бъркам, нали?

Редактирано от stefanenko87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в сайта на spritmonitor. Ще го добавя и при importer-а в карспендинг, заедно с линк към примерен файл. Общо взето ако искаш да експортираш данни от някоя стандартна система, а не самоделно excel-ско файлче, ще направя importer за нея. Ще направя и възможност за простичък импорт с няколко обикновени колони от XLS/CSV, но не е супер високо като приоритет в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в сайта на spritmonitor. Ще го добавя и при importer-а в карспендинг, заедно с линк към примерен файл. Общо взето ако искаш да експортираш данни от някоя стандартна система, а не самоделно excel-ско файлче, ще направя importer за нея. Ще направя и възможност за простичък импорт с няколко обикновени колони от XLS/CSV, но не е супер високо като приоритет в момента.

Опитах тогава набързо да видя дали има примерен файл в spritmonitor, но след кратко ровене не намерих и изгубих интерес :) Идеята ми е точно да си налея данните от самоделен ексел файл.

Когато стане тогава. И аз нямам зор :)

Поздрави :bia:

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Наскоро се поосвбодих и започнах усилена работа по направата на:

1) API, така че да направим мобилни приложения

2) Всички искани нови функционалности като "споделени МПС-та", "напомняния за застраховки и други периодични плащания", но най-вече...

3) Пълен редизайн с мобилна версия!

 

Оказа се, че работейки с дизайнерка, която не разбира идеята на сайта и не е негов потребител, ще е много трудно да се направи нещо уникално - само по описание на идеите ми и ужасните ми рисунки. Така че ще използвам темата да кажа, че търся дизайнер, с който или да станем партньори в това начинание, или да му бъде плащано за freelance работа по проекта. 

 

Трябва да се направи нов модерен и респонсив дизайн, който да помества текущите и още много функционалности. Дизайна ще се ползва и като шаблон за мобилните приложения после. Нека просто ми пише, имам с какво да го грабна (ако се кефи на подобни авто проекти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ddinchev. Много як сайт! За съжаление не мога да ти помогна с намирането на дизайнер. Имам въпрос за API-то. Къде ще го къмитваш, дали ще е публично или поне да го документираш. От известно време ми влиза муха в главата да се заиграя малко с андроид и бих тествал твоето API, ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е, разходите по ремонти и поддръжки, да са раделени на две? А именно:

1. цена на частите

2. цена за работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ddinchev. Много як сайт! За съжаление не мога да ти помогна с намирането на дизайнер. Имам въпрос за API-то. Къде ще го къмитваш, дали ще е публично или поне да го документираш. От известно време ми влиза муха в главата да се заиграя малко с андроид и бих тествал твоето API, ако искаш.

 

Ще ти пиша да обменим контакти и да те държа във връзка. Ще ми трябват няколко месеца до първата версия, за да е направена културно. Разбира се всичко ще бъде приложено документирано, така че програмистите (че и аз) все пак да го ползваме без много питания :)

 

Възможно ли е, разходите по ремонти и поддръжки, да са раделени на две? А именно:

1. цена на частите

2. цена за работата

 

Добра идея. Ще се опитам да измисля добро решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

В началото като добавях ново зареждане и кликвах на иконата за добавяне на актуалните километри по километраж (при 202 555 км) и в долното поле добавях пробега (пр. 300 км.) и при следващото зареждане като си заредя километрите се обновяваха автоматично (202 555 + 300 = 20855 км), а от известно време стоят една и съща стойност, без да добавят пробега към километража и следващия път километража да е актуален. Аз ли бъркам или системата не изчислява правилно? Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е било преди, но аз откакто го ползвам вкарвам например 231 145 и отдолу ми изчислява колко съм минал от последния път. Пробвах както казваш ти - вкарвам 145км но не ми изчислява 231 145 + 145 = 231 290 ами си ми изписва старото показание - 231 145. Според мен връзката е еднопосочна - вкарваш общия пробег - смята ти trip.

Редактирано от orlin4ooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не ви разбрах. Първо на празни полета натискам бутона за обновяваме и се получават текущите км:

2eczwr4.jpg

 

но ако пак там въведа новите км, се получава сметката за изминатите от последният път

 

2z73okp.png

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - проблема е че колегата по-горе иска да въведе изминатите километри в полето Изминато, а системата да му обнови полето Километраж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...