Jump to content

Избор на климатик


Recommended Posts

Без да претендирам че съм компетентен по темата - според мен би било проблем, освен ако тялото не е изрично проектирно да работи в такава позиция.

Като се ползва за охлаждане - радиаторите в климатика са най-студеното място в стаята. Съответно там се получава конденз който се събира в тавичка в долната част на тялото и се отвежда с дренаж навън. Та при вертикален монтаж този конденз няма да бъде отвеждан и ще протече от тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, redalex написа:

Някой може ли да ми каже дали вътрешно тяло на климати може да де монтира вертикално? Проблем ли би било?

Sent from my iPhone using Tapatalk

То за можене, може, ама никой монтажник няма да ти го направи, освен ако не го монтираш само за красота .:)

Лагерите на турбинката са проектирани да работят при идеално нивелирано вътрешно тяло, най малкото отклонение води до шумове и до прецакването им .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес монтираха климатика както аз исках без помпи, момпи ,тампони от 40лв, експресен монтаж за 350лв  и прочие глупости.Взех Даикин 12-ска за 1048лв с монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1048 минус 350 лева за "експреснен" монтаж-тези са те н@№БАЛИ ОТВСЯКЪДЕ....

Хубав Daikin е поне над 1600 без монтаж.FTXS 35/така наречената 12-ка/ например...Ма, ти си знаеш...

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.07.2017 г. at 9:11, nicoldy написа:

То и по вертикала може да се нивелира идеално, съм чувал

Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk

То и аз така съм чувал, даже съм написал по горе че може, стига да се ползва после за декорация .:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ниския ценови клас на която и да е марка трябва да се избягва. ТампонЕ не знам дали са ти монтирали с или без тия 40 лв,, ама изхабените нерви от шум, вибрации и резонанси при теб или при съседи определено не струват толкова. Лично съм купувал на съседите ми циции, щот не мога да спя от тракалниците им. За 10-те лв.  колкото струват тампоните, вярвай ми разликата е огромна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той виси на шпилки и ме съмнява да вибрира или трака, но дори да го прави там където се намира няма кого да пречи.Тия хора с климатиците след 5 дни жега си помислиха,че продават нещо изключително ценно и цената може да бъде вдигната с едни 30-40% Пратиха ми оферта за 1800лв за същия климатик като този който сложих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тарикати винаги ще има, но всеки лесно може да се ориентира в цените. Естествено, че няма да им платиш нереалните цени. Миналата година ми монтираха една Тошиба на шпилки, но пак сложиха тампони. 420 пари ми излезе тертеплийския монтаж, вярно малко над очакванията ми, но пък изпипаха всичко както исках. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно могат да се намерят и по 65 стинки. И какво от това.

Всяко вътрешно тяло на климатик може да се монтира вертикално. Стига монтажа да е уайърлес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...