Jump to content

Съскане от волана Ауди А4


Mitch

Recommended Posts

Здравейте! Вчера сутринта като запалих колата/ Ауда а4 1.8 Т 1996 Турбо, Куатро, Бензин, АГУ/ започна да се чува съскащ шум някаде под сервото на спирачките. Шумът се чува и в купето. При завъртане на волана наляво и надясно престава в момента на въртене и пак започва след това. Чува се постоянно незавсимо от скоростта както в положение на паркинг с вклчючен двигател. Не се намалява или усилва освен при завъртне на волана. Ходих в 2 сервиза. В единя ми казаха,че идва откъм рейката, в другия ми казаха да се смени хидравличната течност защото не била зелена а червена. Казах им че карам колата с тази течност 10000 км и нито намалява нито е имало такъв проблем досега.Има и един друг шум, който е по стар и наподобява виене на пожарна който се чува на ниските предавки при ускорение и подаване на газ. Надявам се някой да има идея и желание да помогне. Благодаря колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем колега със съскането... :respekt: Ще стане година и половина от както го чувам съвсем скоро. И аз ходих по майстори и сервизи, но нищо. Моята кола е '96та, 1.8 АДР. С нетърпение ще следя темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в един сервиз и ми казаха,че е хидравличната помпа. Трябва да се смени. Ако някой знае повече темата остава отворена. Също имам един въпрос- може ли да се ремонтира помпата и колко струва евентуално. Мерси!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей, така както си обяснил според мен шума идва от рейката и смяната на помпата няма да ти реши проблема.

Иначе на въпроса ти - и помпата и рейката могат да бъдат рециклирани. :hilezh:

Редактирано от ivailo dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,ето още малко информация относно проблема. Ходих в Техническия университет-Катедра автомобилостроене. Те ме пратиха при хидравлиците в 11 блок. Там пичовете бяха категорични,че няма проблем с помпата, казаха,че има някакво запушване по системата, но не е фатално. След това се върнах до Автомобилостроене и там казаха,че може да е от кухия болт и го смениха, но проблема остана. Казаха,че следващата стъпка е да се смени големия/горния маркуч на хидравликата, защото бил рециклиран/ цената му била 200-300лв./. Ако не, се разглобявала рейката и т.н. Те досега такъв проблем не бяха срещали. Затова се обръщам пак към вас колеги: Ако има някой сблъсквал се с този проблем и знае конкретно къде точно е проблема,а не просто да предполага ще му бъда безкрайно благодарен за мнението.

Весела Нова 2012 година на всички фенове на Ауди, лека и безаварийна да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумът идва от главата на рейката. Ако не ти пречи, карай така. Ако имаш излишни пари, сменяй рейката.

Точно със същия проблем на А4 съм се сблъсквал, но пича реши, че не му пречи шума и си я кара така.

Редактирано от ivailo dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Шумът идва от главата на рейката. Ако не ти пречи, карай така. Ако имаш излишни пари, сменяй рейката.

Точно със същия проблем на А4 съм се сблъсквал, но пича реши, че не му пречи шума и си я кара така.

Наскоро ходих за друг ремонт и ми казаха, че ако си сменя големиа маркуч на хидравликата проблема ще се реши. Аз съм по скоро скептичен, но нека някой по в час да си каже мнението. Съскането е точно като от разкачен маркуч за въздух, но се чува от горната страна на двигателя а не долу при маркуча.По склонен съм да повярвам на колегата за рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте! Вчера сутринта като запалих колата/ Ауда а4 1.8 Т 1996 Турбо, Куатро, Бензин, АГУ/ започна да се чува съскащ шум някаде под сервото на спирачките. Шумът се чува и в купето. При завъртане на волана наляво и надясно престава в момента на въртене и пак започва след това. Чува се постоянно незавсимо от скоростта както в положение на паркинг с вклчючен двигател. Не се намалява или усилва освен при завъртне на волана. Ходих в 2 сервиза. В единя ми казаха,че идва откъм рейката, в другия ми казаха да се смени хидравличната течност защото не била зелена а червена. Казах им че карам колата с тази течност 10000 км и нито намалява нито е имало такъв проблем досега.Има и един друг шум, който е по стар и наподобява виене на пожарна който се чува на ниските предавки при ускорение и подаване на газ. Надявам се някой да има идея и желание да помогне. Благодаря колеги!

и аз имам сащия проблем от нес помагаи те?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... хидравличната течност защото не била зелена а червена. Казах им че карам колата с тази течност 10000 км и ...

От това ти е проблема.

Не е трябвало да слагаш червена течност за авт. ск. кутии.

Тя не става за хидравликите на ВАГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, бях я забравил тази тема. А и смених колата. При мен както бях писал съскането се чуваше година и половина като накрая започна да тече масло от маркуча от помпата към рейката. Доливах през ден, два масло. След смяната съскането спря. Явно в този маркуч е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да съживя малко темата.От днес и при мен се появи същия проблем.ако има колеги успешно отремонтирали го нека да помогнат ще съм ви благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...