Jump to content

Неверни показания FIS


HIGHWAY

Recommended Posts

това с моментния разход ме караше да се замислям доста дали нямам проблем. В крайна сметка 1,9TDI BKC 105hp да харчи 3-7литра на 100км и то на място ми се струваше нереално. Служебния голф 5 дава разхода в литри на час в момента, в който автомобила спре напълно. Варира между 0.6л/ч до 1,3л/ч според консумацията (фарове, климатроник, нагреватели,студен ДВГ и т.н.) аудито няма такава екстра, показва последната стойност. Вчера си направих следния експеримент на сняг, тръгнах от място с газ докрай, даде нечовешки голям моментен разход , натиснах спирачките докрай и спрях да видя какво ще се случи, на място стоях на 23,5л/100км седях около 5 минути и познайтекакво стана средния ми разход от 5,8л/100 започна да расте, стана 11л/100км , което ме навежда на мисълта , че неверния моментен разход всъщност участва в алгоритъма за среден разход и на къси градски отсечки с много светофари и недостигнал работна темература двигател нещата по борд не седят добре, което е първия минус който открих на автомобила си, след тропащата кора на багажника (ауди а3 sportback ambiente 2007г)

Весели празници колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това имах предвид - че неверните показания за моментен разход участват в алгоритъма за среден разход и правят показанията не толкова реални поне в града, където има повече престой по светофари и задръствания....

Весела Коледа на всички колеги!!!! :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весела Коледа на всички! Стига сте го умували колко ви харчи на място. Просто си вижте за конкретния двигател каталожните данни! Борда не започва да показва l/h като спрете, но това не значи , че спира да си сумира изразходваното гориво. При последващо потегляне общото гориво се разделя на изминатите километри и всичко си идва на мястото. Пак ви казвам борда е учудващо точен(ако всичко е в ред и сте с правилните гуми), просто не превключва в литри на час, когато сте на едно място....което се е видяло излишно за колегите инженери в инголщад, а и за мен също, защото знам, че ми харчи 600 гр. час.

ПП: все пак това не е таксиметров апарат, а борд на ауди :gruebel:!

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моментния разход изобщо не трябва да показва литри на час, това което виждаш е последната моментна стойност, която е отчетена. Може да бъде всякаква.

Точно така е имаме един пасат и А3 2004 г и като спреш на моментния ти показва последната момента стойност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също борд компютъра е изключително точен.Виждал съм на БМВ компютрите, които са няма такива лъжци (особено на Х5 показваше 8.5 градско, а харчеше 13/100).Колега, като излезеш на магистралата нулирай веднага борда за средна скорост и ще видиш как ще ти се промени скоростта на каране.Ако си карал ПРИМЕРНО 500 км градско (което е средна скорост 20-30км/ч) и излезеш на високоскоростен път, компютъра ти ще отчита по 1 км на сигурно 2-3 км.Но ако го занулиш докато се движиш с висока скорост, той си отчита моментната скорост, която е примерно 130.Момента в който започнеш да караш по-бавно тя спада много бързо!Както казаха колегите по-горе, няма ауди, което да отчита моментен разход при спрял автомобил!Винаги ти стои последната стойност от моментния разход, която може да е и 30л/100,но това да не те притеснява!!!Гледай си разхода на 100км, той е изключително точен (максимално разлика от 0 до 300 мл), стига всички датчици в колата ти да са работещи.Ползвай бутона ресет, много е важен :hilezh: Междудругото като натиснеш еднократно бутона ресет има 3 опции ФИС-а :

1.Първо еднократно натискане включваш компютър 1, който ти показва стойности при всяко качване на автомобила(При всяко палене, стига да са минали 30 минути, ти занулява всички стойности)

2.Второ еднократно натискане включваш компютър 2, който ти показва стойности и от всички предходни шофирания (при компютър 2, трябва да задържаш копчето ресет, за да си нулираш стойностите !)

3.Трето еднократно натискане ти изключва борд компзътра!

Разцъкай си компютъра и ще се убедиш в точността му ! :) Лек ден

Честита Коледа!

Благодарско за инфото. Това е полезно за всеки като мен /който от скоро кара Ауди/

Проблема при мен е че второ единично натискане гаси дисплея /борд копм./

Някакви идеи по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен винаги показва разход литри/100км, а не литри/1час?

Дори не съм го виждал като опция на ФИС дисплея си да показва разход литри за 1 час?

Интересна работа. Да смятам ли, че имам проблем с датчиците?

Иде реч за Audi A4 B5 1998 Avant ALG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Здравейте колеги от скоро съм собственик на Ауди А 4Б6 1.9 131 дизел AVF мотор.Проблема ми с борда е че показва не литри на 100 км както трябва да е,а показва колко километра мога да измина с един литър гориво,разхода го мени постоянно,и дори да го ресетна пак се пороменя начина на отчитане.Констатирах го от начало карам с 80-90 км в час показва ми 18-20 викам си брей кво е това чудо.После спра на някой светофар и тръгна показва 7-8 докато набирам,накрая направих връзката,че на светофара като набирам с това темпо мога да изгоря литър гориво за 7-8км а като карам на дълъг път с 90 показва,че за ще изгоря литър гориво за 19-20 км,отделно ако се пускам по инерция по баир ми показва 70-80 км за литър гориво.Въпросът ми е какво трябва да направя за да накарам този борд да проработи и показва литри на 100км а не разни глупости.Отделно има само 4 компонента 

1. Колко километра мога да измина с литър гориво и то постоянно се мени спрямо скороста като моментен разход,постоянен няма 

2.Засича колко време е работила колата пример 1:30h

3.Засича средна скорост от последното ресетване

4.Показва за колко километра имам гориво като мени стойностите през 10 км

Друго не показва

Редактирано от Kukata_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не говоря за борд на космически кораб,аза борд на Ауди А 4 Б6 или тук е традиция да се мълчи и да се пускат има няма пет мнения за целия форум на ден

Редактирано от Kukata_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Борд компютъра ти има Trip 1 и Trip 2. Trip 1 се ресетва автоматично когато изключиш мотора за повече от няколко минути. Трип 2 е дългосрочната памет и се ресетва само ръчно. Натискане и задържане на Reset бутона ти позволява да превключваш между Трип 1 и Трип 2.

 

2. Някой ти е сменил единиците на разхода от литри/100 км на километри/литър. Това се сменя от менюто на което пише Units. Ако нямаш това меню първо трябва да го активираш с VAG-COM за да се появи и чак тогава ще можеш да смениш единиците.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 27.11.2019 г. at 0:57, CVT написа:

1. Борд компютъра ти има Trip 1 и Trip 2. Trip 1 се ресетва автоматично когато изключиш мотора за повече от няколко минути. Трип 2 е дългосрочната памет и се ресетва само ръчно. Натискане и задържане на Reset бутона ти позволява да превключваш между Трип 1 и Трип 2.

 

2. Някой ти е сменил единиците на разхода от литри/100 км на километри/литър. Това се сменя от менюто на което пише Units. Ако нямаш това меню първо трябва да го активираш с VAG-COM за да се появи и чак тогава ще можеш да смениш единиците.

 

Това меню Units само в RNS ли го има? Или говориш за това, което имат В7ците? В6 май няма такова меню с повечето опции.

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Съвсем възможно е. При Б7-ците става от 17 - Инструменти, след това Адаптация. След това от падащото меню: "Additional Features". Трябва да се избере:

 

3 = DIS with Menu Guide and Unit Changing

 

DIS.jpg.ba178764632772a972d8b9f7e46652a5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...