Jump to content

A3 1.9tdi ABS!


valko1

Recommended Posts

Здравейте колеги!Имам следния проблем с АБС-а !Лампата от раз светна!Откачихме буксата и я закачихме отново изчистихме грешката но след като тръгнах и принудително задействах с-мата пак светна лампата!Извършихме същата процедура и пак без резултат!Възможно ли е нещо от студа течноста да се е сгъстила /замръзнала поне аз така си мисля/или самия абс да му е дошло времето ?!Благодаря за вниманието!Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си предпазителите над акумулатора и ако трябва ги почисти.Ако пак не се оправи смени цялата кутия на предпазителите с такава втора рька.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен го има същия проблем с лампата на ABS-a. Доста колеги с аудита ми казаха, че имат същия проблем. След един куп направени диагностики+зачистване на грешката (която индикира че има проблем при помпата на ABS-a) резултата беше нулев :bia: Не е проблема от студа със сигурност! Това с почистването на предпазителите не съм го пробвал, но довечера ще видя дали ще има резултат от него...

Ако някой се сети за други варианти за отстраняване на проблема, моля да пише :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пиши като го направиш да чуя и аз дали има резултат от това :hilezh: Интересно ми е колко бандероли ще искат за услугата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, опитайте с кутията с бушоните над акомулатора. Там се крие основно прблема, бушоните излизат към левче. Дори да са здрави старите те клеясват и стават едни почернели и се е.ават. Ако може само да попитам един страничен въпрос - спирачките Ви как спират!? в смисъл педала като го натиснете от съвсем лек натиск ли сече и сте готови да се ударите във волана или си потъва нормално и спира плавно. Не знам колко ясно обясних, но ме мъчи много как е нормално, защото на една бора (с оригинални спирачни апарати които са като на а3) като пипнах педала и щях да се пребия...

Редактирано от streetracer1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега за спирането не се притеснявай,просто на Ауди спирачките са по плавни,а на Волцвагена не само на Бората са супер чувствителни,направо забиваш глава не знам защо е така но е факт :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета колега :bia: А относно спирачките, при мен си спира плавно колата. Макар че в началото като я купих А3-та,ми се струваше че спира доста рязко, но с времето свикнах (все пак старата ми кола беше Опел Корса, а при нея натисках спирачката с двата крака и к`вото още има там върху педала че да я запра) :hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, смених двата бушона на ABS-а които са над акумулатора, но лампата на таблото за ABS-а все още свети :bia: та въпроса ми е след смяната на бушоните да не би да трябва да се изчисти грешката за да се оправят нещата? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolegi 6te vi izdam edna taina! Zna4i golf 4 leon,bora,a3 e na edno oka4vane + motor taka4e samo 4erypkata e razli4na !A za ABS-a sled nova godina 6te smenq elektronikata i 6te spodelq dali e dalo polujitelen efekt:)Aka nqkoi re6i da si smenq elektronikata ima edin nomer po koito trqbva da se tyrsi!Za pove4e info pitaite s kakvoto moga 6te pomogna!Nazdrave:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мирише ми на сервиз като че ли... :hilezh: Може да е некой скапан датчик в помпата... Е.а ли го вече...след Нова година отивам на сервиз и като го опрая ще пиша къв е бил проблема! :bia:

Редактирано от Miro86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз имах подобен проблем и смених помпата, голяма глупост, сега имам резервна помпа работеща идеялно. Проблема след смяната на помпата си остана докато не ударих няколко пъти с чука задните апарати. От лугата явно беше блокирал единия и лапмпата угасна след изтриването на грешката и повече не е сметвала от тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има А4 със същия проблем. Ударил с чук около датчика на едното задно колело, ама ефект - нула! :zustimm: Аз още не съм ходил на сервиз да ми открият проблема с ABS-а, понеже събраните пари за тоя проблем ги изхарчих да си направя чип тунинг... :zustimm: :zustimm: Сега след заплатно време вече ще се ходи да ми установят проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При мен проблема се оказа от строшени предни датчици на ABS-a. Като излезе механика изпод колата и със съчувствие ми съобщи, че корпусите и на двата датчика са счупени, направо ми омекнаха капачките :) Обаче не би :) Цената на единия датчик беше 35 лв, дори и той не повярва! Та, с труда смяната на двата датчика ми излезе 110 лв. и сега (почти) всичко по ABS-a е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от два месеца ми свети абс а,но днес за около половин час се оправи но после пак зе да свети,без абс много кофти в тоя лед штото хваштат само предните спирацки добре це колата мие guattro.ако слуцайно някои е имал съштия проблем и си е решил проблема нека да помогне,на ваг-ком веднъж изписа че губи връзка между абс и таблото а вече не можем да флезем в системата на абс а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега проблема ти е 100% в електронния блок на АБС са щом не се свързва диагностиката към АБС са.Прекъсват се вътре в блока две аломиниеви нишки и блока вече не може да бъде захранен и за това не се свързва към диагностиката.Поправил съм вече 20-тина такива модули и за това твърдя, че това ти е проблема, ремонта е доста трудоемк защото всичко се прави под микроскоп и с много търпение и точна ръка.Писах ти преди време ЛС относно проблема.

Редактирано от vlladii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Щом е трудоемко значи със сигурност ще струва скъпичко да се оправи блока... Колега, кажи горе долу колко струва такъв ремонт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...