Jump to content

свети ли ви често чека при каране на газ


Recommended Posts

Колеги,когато карам на газ ми светва чека за грешка и тя 16804 а инфото за нея е свързано с Catalyst System,т.е според мен е нещо с катализатора или ламбда сондата...незнам,но след като я изтрия отново след известно време светва-преди повече изкарваше а напоследък ден-два и пак светва.Определено смятам че е свързано с газта защото когато карам на бензин не светва.Ходих да ми гледат катализатора и мислех да го махам защото предполагам че той е проблема но там ми казаха че моя катализатор бил метален а не керамичен и че не е от него.Тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам че е свързано с настройката и поаването на сместа-сигурно има значение това дали е богата или не чак толкова...незнам,но сигурно си зависи и от самия двигател и самата газова уредба,т.е от много неща навързани :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че си с ГИ, въпреки че не си писал. Споко, и при мене е така на другия ми автомобил- първите няколко пъти се стрясках, 2-3 пъти ходих на диагностика - отговора бе "Бедна смес на газ", от което светва чека.

Сега през зимата улучих верига бензиностанции, зареждам само от там газ - чека от месец не е светвал. Явно има значение качеството на газта и/или съотношението пропан/бутан, което е /би трябвало / различно зиме и лете!

Карай и си свиркай!:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,наистина има логика в това но кажи все пак колега къде зареждаш газ че и аз да пробвам.Засега зареждам предимно в ЕКО защото имам карта там за намаление :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не казва колегата коя е тази верига бензиностанции за да не им направи реклама :zustimm:

За същата верига говоря, колега. Но наистина не я споменах, за да не се счита за реклама:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз карам ауди 1.8Т б6 авант 163 конски сили. И при мен светва чека понякога и грешките са същите. Катализатора, понякога бедна смес и понякога мудна ламбда сонда. Но като покарам на бензин изчезват (само за катализатора остават, но него май го няма, защото има един заваръчен шев на корпуса му). Иначе колата си върви нормално на газ и е доста икономична (аз не карам бързо). Газовата уретба е Бигас и е монтирана в Италия. Колата е изминала на газ вече около 120 000 км и няма проблеми. Според мен компютъра е много прецизен и малко ако не му харесат смесите и набива грешка. А двигателя не е направен да работи на газ и затова излизат тези неща. Ако се обогати сместа сигурно ще изчезнат грешките но и разхода ще се повиши. Сега при 80-90 км/час ми гори 6.5-7 на газ без резки ускорявания. Също така си достига и максималната скорост дадена от производителя на газ.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си в разсъжденията си,и аз мисля че е свързано с това до колко е обогатена сместа както е и вярно и това че компа на двигателя е чувствителен и хваща всяко отклонение за грешка....но не разбрах ти как се справяш с това-караш с светещ чек непрекъснато или го триеш периодично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще знаеш колко е богата сместа, като всеки път газта е различна ( дори без да се споменава лятна/зимна газ).

Аз питах коя е веригата, от която не севти чека, вие се правите на интересни - реклама било - глупости.

Отделно има значение колата за кой еко стандарт е кодирана. На АЕБ не можеш да му светнеш чека, ако ще буталата да му стопиш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е евро 4. Ами да карам си я със светнат чек. Той понякога гасне понякога светва. И това колебание идва от разликата в газта както казва колегата "robobug". В началото му се възвах, правих какви ли не тестове да следя смесите и все с лаптопа обикалях. Но всичко за виси от качесвото на газта. А и двигателя не е направен за газ. Но колата си върви идеално и гори доста прилично. И аз бих искал да разбера веригата бензиностанции от която чека не свети:zustimm:

И колегата "robobug" ми пусна мухата - Може ли колата да се прекодира на евро 3. хаха, предполагам, че не:blink:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веригата бензиностанции е ЕКО но аз зареждам от нея почти редовно и пак ми свети чека :zustimm: като при мен като светне веднъж няма гаснене,само с VAG COM го трия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва нетрябва , но е факт че светка периодично. Аз съм със същия двигател и му се случва да светне понякога и на абсолютно произволен принцип. 4000 км не се сети да светне, а понякога на 500-600 светва. Ходих за калиблиране на ГИ, 2 пъти за диагностика и накрая ми писна и ходих в сервиз на Бош.

Отговора навсякъде беше : Може с година да не светне може и 2 пъти за един ден да отчете бедна смес.

90% зареждам от Лукойл, но пробвах и с Блуфорс и Еко и разлика никаква. Само дето с Блуефорс карам най-много км ?!

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва нетрябва , но е факт че светка периодично. Аз съм със същия двигател и му се случва да светне понякога и на абсолютно произволен принцип. 4000 км не се сети да светне, а понякога на 500-600 светва. Ходих за калиблиране на ГИ, 2 пъти за диагностика и накрая ми писна и ходих в сервиз на Бош.

Отговора навсякъде беше : Може с година да не светне може и 2 пъти за един ден да отчете бедна смес.

90% зареждам от Лукойл, но пробвах и с Блуфорс и Еко и разлика никаква. Само дето с Блуефорс карам най-много км ?!

Ти имаш опит с един два автомобила при мен на час минават по толкова и то от доста години. :steinigung:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш опит с един два автомобила при мен на час минават по толкова и то от доста години. :steinigung:

Колко ULEV коли сте направили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...