Jump to content

Разлика в Трите вида табло на А4


Cikata

Recommended Posts

Понеже не съм много запознат дали точно тук трябва да я публикувам тази тема,моля ако съм сбъркал да ме извините!

Тъй като не съм много запознат изкам да попитам,каква е разликата между трите вида табла на Ауди А4 Б5 които съм прикачил.Интересно ми е зависи ли вида на таблото от годината на производство,защото едното табло ми изглежда по ново от другите две,но като година нямат разлика или от това дали модела е дизелов или бензинов?

Благодаря предварително.post-66759-0-06080000-1327803950_thumb.j post-66759-0-29654800-1327803958_thumb.j post-66759-0-08148400-1327803987_thumb.j

Редактирано от Cikata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това първото с нелинейния километраж се монтира на всички Аудита от моделна 98-ма година.

Второто и третото са съответно със и без бордкомпютър ДО 98-ма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но на мен,второто табло като дизайн ми изглежда най-ново и за това ми е странно.Също така незнам какво е "нелинеен километраж"(съжалявам но наистина не разбирам от коли).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи от трите вида табло,най ново е първия вид(с трите 6-те малки прозорчета),защото на мен второто ми изглежа по ново...а и да попитам друго,разлика в двигателя между 96,97,98,99 - говоря за бензиновия 1.8/125к.с има ли? имам предвид дали мотора е един и същ или има подобрения различните години?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи от трите вида табло,най ново е първия вид(с трите 6-те малки прозорчета),защото на мен второто ми изглежа по ново...

A така? Audi_A6_ohne_FIS_Tachoringe_Chromringe_Tacho_Ringe.jpg

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такова табло не съм срещал никаде в обявите...то сигурно е някаде към 2000г. ,но определено е много добро..напомня за Пасат 5-ца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или така?

img0351kw.th.jpg

Таблата са основно разделени на преди 98 и след 99.

От 95-98, таблата са линеен километраж, като второто и третото, което си показал от първия си пост. Има опция с борд компютър или без.

След 98 год, са с нелинеен километраж, пак има опция с борд компютър и без.

Като екстра, освен борд компа, някои имат и индикатори за маслото и волтметър

След фейслифта 99 год, таблото почва освен че е нелинейно, да свети така - http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/105/419/11919990/3f61-19-1028.JPG

В най-общи линии е това.

П.п. По името на първата ти снимка 2000...125, ако 2000 е годината, да знаеш че това и без това грозно омацано табло е на кола, която е преди фейса. Т.е. в най-добрия случай края на 98 год.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тези дето светят в бяло със светодиоди ли са?

А малко повече информация за това табло дали може да дадете:

IMG_0068.jpg

Имам го същото и свети в бяло. На горната част на дисплея нищо не показва. Чудя се дали може да мина на големия FIS без смяна на цялото табло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

има и джагер и вдо такова табло. На външен вид не се различават по марки.

ето я темата която е може би най точна и пълна и винаги я използвам когато сменям табла на коли.

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/405961-Understanding-differences-between-Audi-A4-clusters-and-the-compatibility-issues

тук е обяснено всичко ясно и точно кое с кое става .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е драмата при смяна на таблото от такова с фис фейслифтово преди 5.1999 с такова от 2000, което свети в бяло? Бях чел че има проблем с часовника, моя е аналогов, а от 2000 е дигитален?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

драмата е че едното табло е без кан шина а другото е с кан шина и едно че кабелите по буксите са рзменени, ами и като го навържеш и пуснеш не тръгва ОБОРОТОМЕРА. всичко друго успях да пусна но оборотмера не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. А самата подсввтка дали може да се направи като на такова табло с бяло светещи цидерблати?

Sent from my Nexus S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

post-66759-0-06080000-1327803950_thumb.j

Значи моето табло е такова . Днес го свалях да махна маскировките които са правили автоджамбазите и резултата е:

Удивителната лампа която е на долния ред в средата мига постоянно на контакт и на запален двигател.

Лампата на АБС също свети постоянно.

Въпроса ми е за червената удивителна какво значи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ниско ниво на спирачната течност или проблем със спирачките...ако мига в началото на запалването е слаб акумулатор. Тов мигане трябва да е съпроводено с пищене на зумера.

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зумера отдавна спря да пищи. Нивото е до горе на спирачната течност, АБС - не ми работи.

Възможно ли е да са накладки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

здравей те имам ауди а4 б5 2000год. с малкия фис дисплей и искам да мина към големият фис дисплей и със волт метър и температура на маслото. искам да попитам какво трябва да направя за да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намираш табло с голям фис, ръчка за чистачки с копчета за фис-а. окабеляваш лшпсващата 3та букса на новото табло, около 10тина кабела са. после обучаваш имобилайзера на новото табло, и го прекодираш по твоята кола. общо взето това е. а и може да си сложиш старите километри на новото табло. За съжаление от ауди са решили че имобилайзера на колата трябва да се намира в таблото и затова при смяна на табло, колата повече не пали. затова трябва с комп. да се обучат всички ключове на колата към новото табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...