Jump to content

Разлика в Трите вида табло на А4


Cikata

Recommended Posts

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам проблем главно с оборотомера и километража, а имах предвит дали има разлика м/у дизел и бензин, 1.6 - 1.8 и т.н. или трябва да е точно като моя двигател. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, понеже се оказа трудно да намеря километраж Jaeger и то в добро състояние, ислам да питам дали мога да го заменя изцяло със същото но VDO понеже като гледам буксите са еднакви цветове и еднакво разположени? И ако мога какво трябва да направя с имобилаизера в такъв случаи; дали може да се изолира софтуерно или по някакъв начин само тои да се прехвърли? Ето и снимки които ми изглеждат напълно еднакви. 

IMG_20180608_183129.jpg

IMG-f71728a422396681a4b447b3d4456191-V.jpg

IMG-b04748c3808e8e8246a58133f0a04018-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, ivovd написа:

... 

 

 

Кой е номера по VAG на твоето старо табло и кой на новото?

Ако снимките са твои, значи новото е с номер 8D0920900K, но не се вижда на старото кой е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи става директно и дори е по-добрия вариант, че тия Jaeger се славят като доста калпави.

За имобилйзера си има как с VCDS да се обучи, това е сайта на Rosstech:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer_II_Immobilizer_Swapping_(Instrument_Cluster)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при смяната на таблото ако се разполага и с ключа с които е работел имобилаизера дали е необходимо нещо да се настроива и обучава? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

На това табло "чека" светва в малкото прозорче,където показва външната температура.Давайки на контакт изписва "чек",проверява там каквото си следи и изписва "ОК" ,ако има отворена врата обаче трябва първо да я затвориш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свети чек там. Свети само ОК. Говоря за чек лампата която е в километража. Трябва ли да светнат всички лампи, включително и чека и ако няма проблем да си изгасне? Също при проверка на таблото със Ваг, лампата която предупреждава че не е сложен колана светна, а когато карам без колан, не свети и няма сигнализация. Явно след като са връщали километрите, са го прецакали. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същото табло,но не знам за коя чек лампа говориш?Ако не ти е проблем да я снимаш.При даване на контакт в километража светва лампата за еърбега и акумулатора(те са в червено) и за имобилайзера май е там и е жълта,в оборотомера светва тази за подгревните свещи.Ще проверя после точно как беше разположението.Иначе за индикацията за колана,тя може да се пуска и спира от кодинга на таблото,но трябва да се види дали изобщо имаш датчици за коланите.Моята няма датчици и като активирам функцията при подаване на контакт светва индикацията и после сама си гасне без значение дали колана е сложен или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си с бензинка :) там не знам кога и как светва.От снимката дето беше качил предния път останах с впечатление,че си с дизел.Логично е да светва този чек и после да изгасне,а ако светне след това ще е свързано с проблем в работата на мотора,но при закачане на диагностика ще покаже защо светва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте, имам въпрос и мисля, че е по темата.

Кое табло е по-добро или да кажа по-функционално. Това на снимките с малкия фис, с дигиталния часовник и дата или таблото с фул фис и аналогов часовник?

 

А има ли фул фис табло с дигитален часовник?

Редактирано от Frozen1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, малко да съживя темата с един - въпроса. Колата ми е 1.9 афн ранна 97 със таблото с 4 прозорчета без допълнителни уреди. Искам да мина към такова от малко по - късен модел, което е нелинейно, но 6 прозорчета. Какво ще ми е необходимо за преправяне, имобилайзера предполагам, че и в двете табла не е вътре в таблото и лампите им съвпадат?

8A1AA062-DE86-4650-B492-55EFA4BE9A2C.jpeg

CFB8A6CA-0B55-44D7-B46F-E752D98A8705.jpeg

Редактирано от railfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не си вземеш като твоето но с фис и допълнителните инструменти, според мен по голям шанс ще имаш да ти се получи вместо да пробваш със по новия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...